komp,laptop,odtwarzacz... do filmow

marlowe

Member
Zastanawiam sie jaki sposob wybrac do odtwarzania filmow HD na swojej plazmie (90% to filmy w formacie mkv). Na razie mam dwie mozliwosci:

- kupic tzw Networked Media Tank -- na przyklad popcorn hour
- albo kupić laptopa (tylko to troche za duzy wydatek) i podlaczyc go do plazmy i tak ogladac
- oczywiscie moglbym jeszcze podlaczyc stacjonarny komp ale ten sposob odpada ze wzgledu na duza odleglosc od komputera do TV

Moze jeszcze jakas alternatywe polecicie?
 

Nessus

New member
Mam właśnie dokładnie ten sam dylemat, plazma jest, komputer stacjonarny za daleko, żeby podłączyć.
Zastanawiałem się nad:
* konsolą - zdaje sie ze xbox 360 wpiera kodeki .264 zgodnie tym FAQiem:
http://www.xbox.com/en-US/support/systemuse/xbox360/digitalmedia/videoplaybackfaq.htm#h264
* notebookiem - tu trzeba troche wydać :)
Jako najtańsze ekstremum można dodać jeszcze długi kabel dvi-hdmi (15m).

O media tankach nie słyszałem, ale widzę, że to może być fajny bajer - nadrabiam zaległości :)
I to chyba na to się zdecyduje.
 

Bartholomeo

New member
no ja mam ten sam problem :) tyle ze szukam rozwiazania juz od kilku (!!!) lat. Probowalem Snazzio i Kissa ale to totalna porazka. Potem kupilem Xboxa360 ale tu jeszcze minie kilka (nascie) miesiecy zanim bedzie mozna latwo obslugiwac swobodnie wszystkie formaty video (no chyba ze M$ sam da kodeki z ktoryms dashboardem - bo na razie stawianie linuxa na x360 to sprawa solidnej ingerencji sprzetowej). Laptop tez odpada ze wzgledu na to ze koszt takiego ktory pociagnie 1080p jest niemaly. Moim rozwiazaniem o ktorym pisalem juz kilka godzin temu jest zmontowanie solidnego kompa bez monitora - ktory i tak bedzie duzo tanszy od lapka. Koszt takiego kompa oceniam na max 2000zł co jest wedlug mnie calkowicie do zaakceptowania uwzgledniajac ze Tvix 5200 jak wyszedl kosztowal podobnie a nie moze do tej pory (o ile wiem) odtwarzac rmvb (u mnie znaczna czesc moich zbiorow jest w tym formacie). Taki komputerek w ladnej, ciemnej lezacej obudowie podlaczony na stale do TV i do sieci daje nieograniczone mozliwosci lacznie ze sprawdzaniem poczty w czasie reklam. Oczywiscie wymaga jakiejs fajnej klawiaturki radiowej oraz myszki. Mozna rowniez opcjonalnie zamontowac programowalnego pilota z dodatkowymi klaiwszami funkcyjnymi ktore mozna przypozadkowac do uruchamiania konkretnych aplikacji. Widzialem kiedys prezentacje takiego pilota. Facet skakal po katalogach, otwieral pliki, wlaczal filmy i muzyke za pomoca jednego pilota - fajna sprawa
 

***mach***

New member
ja zainwestowalem w lapka i mam spokoj. Ogladam co chce i nie ma problemu ze jakis format jest nieobslugiwany. owszem jest to najdrozsze rozwiazanie ale tylko pozornie. laptop to przeciez nie tylko odtwarzacz hdtv. Mozesz go tez wykozystac jako konsole, do internetu, do pracy itd chyba nie musze wymieniac dalej.
 

Bartholomeo

New member
niby tak, tyle ze ja mam juz lapka do pracy (nie pociagnie full hd) a potrzebuje cos co bedzie na stale zamontowane "pod" TV. W zwiazku z tym kupno laptopa to wydatek z ktorego 30% idzie na wyswietlacz ktorego i tak nie bede uzywal.

swoja droga jakiego masz lapka i czy obsluguje plynnie 1080p
 

Nessus

New member
Wychodzę z tego samego założenia co Barholomeo. Z tym, że dla mnie wydatek na klocka za 2 tyś tylko do sciągania materiałów, zdjęć to trochę dużo. To już chyba taniej wyjdzie laptop w stylu desktop replacement (na pewno sciągany ze Stanów, bo takie sprawdzałem).
Jak na razie moim faworytem jest Popcorn - cena, o ile się przywiezie ze Stanów jest rozsądna - z rozsądnym dyskiem 250 Giga to wydatek około 650 zł. Na razie zapisałem się w kolejce :)

Przyłączam się do pytanie - jaki laptop pociągnie full hd?
W moich poszukiwaniach przyjąłem, ze CPU Core 2 Duo 2 Ghz + karta graficzna Nvidii 8400GS (ma chyba wyjście HDMI) pociągnie, ale nigdzie tego nie weryfikowałem...
 

***mach***

New member
Mam laptopa HP dv6640ew. Nie wiem jak z fullhd bo mam plazme hdready. 720p smiga super, zero przycinania i jeszcze mozna duzo zeczy rownoczesnie robic. Laptopa kupowalem pol roku temu. Dzisiaj sa juz szybsze i tansze. Z laptopem jest ta zaleta ze ogladasz wszystko jak leci. Z otwarzaczami stacjonarnymi zawsze jest meczarnia, bo akurat jakiegos tam kodeka nie odczyta. Wkurzalo mnie to jak trzeba bylo kombinowac godzine zeby ogladnac film. na laptopie wlaczasz playera, gasisz swiatlo, otwierasz piwko i niczym sie nieprzejmujesz.
 

czeczot

New member
Ja kupiłem specjalnie dobrego laptopa z hdmi. Filmy z iso DVD działają bez problemu. Gorzej jest z mkv, 1080p to nie problem ale nie zawsze się udaje przekierować dźwięk 5.1 na hdmi, i trzeba ustawić stereo. Poza tym denerwowało mnie to że jak chciałem coś obejrzeć to trzeba laptopa wyciągnąć z torby, podpinać kable itd. Niby to 5 minut roboty ale jak już zalegnę na kanapie to mi się nie chce

Stacjonarny komp ma 2 wady: duża obudowa i ciężko obsługiwać z pilota.

Idealnym rozwiązaniem okazał się TViX 6500. Czyta wszystko, na ponad 600 plików miał problem z dźwiękiem z 2. Wadą jest wolna obsługa zdjęć, do PS3 sporo mu brakuje. menu też mogło by być też bardziej ergonomiczne ale na pewno jest praktyczniejsze niż PC - wszystko z pilota! Generalnie polecam
 

aldam

New member
Panowie oto rozwiązanie

gigabyte 780g - 250zł (zHDMI!!)
x2 4850e - 250zł
1gb ram 667 - 60zł
dysk 320 samsung 321kj - 250zł
razem ~800zł
do tego mała buda (tutaj można wydać 100zł ale równie dobrze 1000zł ) i zasiłka np corsair 450, BQ SP 350, antec EW 380 za ~200zł

Więc nie powinno przekroczyć 1200zł (już z fajną budą)
 
Do góry