Kolumny ze wzmacniaczem do 5500 zł

pawkopl

New member
Witam,
proszę o pomoc w wyborze zestawu kolumn do pokoju o wym. 4x4m. Cena razem ze wzmacniaczem nie powinna przekraczać 5500 zł. Myślałem nad zestawami 5.0 (konkretnie 2x Wharfedale Diamond 10.5, 2x Diamond 10 Surround oraz Diamond 10.CM jako center) a do tego wzmacniacz Denon AVR-1610. Jednak jestem w kropce, ponieważ zależy mi bardzo na jak najbardziej neutralnym przenoszeniu całego pasma. Proszę także o pomoc w wyborze między zestawem 5.1 lub 5.0 oraz 2.0.
Kolumny będą stały w w/w pokoju (kino domowe [projektor itp...]). Najczęściej będę słuchał na nich muzyki i właśnie dlatego zależy mnie najbardziej na liniowej charakterystyce brzmienia. Wykorzystywane będą także do odsłuchu koncertów na Blu-ray oraz oglądania filmów z tegoż samego nośnika.
Wszelkie pytania mile widziane.
Pozdrawiam.

PS. Amplituner MUSI mieć wbudowany dekoder DTS-HD MA!
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
A no ma znaczenie. Jeden sprzęt nadaje się do takiej muzyki, a inny się nie sprawdzi i zagra lepiej przy innej... stąd to pytanie Blackninji

A może coś z Kefa?

Pozdrawiam
 

pawkopl

New member
Słuchałem KEF'ów iQ90'tek i grają świetnie jak dla mnie. Lecz cena zaporowa bo około 2500 za sztukę. Wtedy byłoby mnie stać najwyżej na 2.0 bez wzmacniacza <haha>
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Myślałem raczej o Kef C7 mając pod uwagą twój budżet ... seria IQ to inna bajka ;]
 

pawkopl

New member
KEF'y iQ70 bardziej przemawiają do mnie neutralnością. Więc jeżeli stereo to zdecyduje się na nie + może jakiś sub. A co polecicie w systemie 5.1 lub 5.0?
 

bubu5000

New member
Witam
Wiadomo że ile ludzi tyle opinii :)
Ja osobiście po kilku latach przygody z kinem przeszedłem pół roku temu na stereo i jestem zachwycony.Mając do dyspozycji 5,5k można naprawdę wiele.A żaden amplituner wielokanałowy nie da tego co wzmacniacz stereo.Wiem to od kiedy przesiadłem się z CA 640v2 na obecnego Amplifikatora. Te same kefy IQ90 zabrzmiały jak dla mnie nieopisanie pięknym i szczegółowym dźwiękiem.Pod Cambridgem w stereo to było w jakimś stopniu płaskie.Zawsze szukałem uniwersalności ale własne doświadczenie potwierdziło opinię że 5.1 i amplituner jest do filmów a stereo do muzyki.Może warto spojrzeć na zagadnienie od tej strony? Jeśli masz mozliwość w jakimś salonie to porównać to zrób to. Poza tym sądzę że do pokoju 4x4 kolumny podstawkowe będą lepsze niż podłogówki.Przy IQ90 muszę siadać przynajmniej w odległości 4 metrów a muszą stać 60-70cm od ściany (pokój5,5 x 6)bo jest lepsze brzmienie.A na połowę mocy w zupełności wystarczy.Pozdro
 

pawkopl

New member
Oczywiście nie ma to jak wzmacniacz pracujący w klasie A :)...

Więc chyba się zdecyduję na te KEF'y i jakiś wzmak.
No właśnie. Teraz jaki wzmacniacz?
 

bubu5000

New member
Odpowiedź jest trudna.Takie rzeczy powinno się ustalić według swoich wrażeń odsłuchowych.Może Advance Acoustic map-105? A może coś z Cambridge Audio? A może coś z Marantza? Z tymi firmami miałem do czynienia i generalnie mają dobre produkty.Subiektywnie nie trafiłem na pasującą mi Yamahę,Sony czy Denona w dobrej cenie. Ale jesli możesz i masz cierpliwość :) to poodwiedzaj salony i słuchaj,słuchaj,słuchaj...
i jeszcze jedno.Może to oczywiste ale ja przeżyłem szok przy zmianie kabli z takich ze szpulki za 8 pln/metr na Qedy za (niestety :) dużo większą kasę.Inna bajka,szczegółowość itp.
I może poszukaj testów pana Wojciecha Pacuły,bardzo miły facet,odpowiedział na moje wątpliwości,to przez jego recenzję zdecydowałem się na IQ90 czego nie żałuję porównując ze znajomymi :)
 

pawkopl

New member
Nie, no oczywiście kable jak najlepsze :) Przecież nie byłoby sensu podłączać zestawu za circa 6k, wyżej wspomnianymi kabelkami po 8zł/metr xD

Bardzo podoba mi się ten Advance Acoustic 105, ze względu na wejście gramofonowe, ponieważ herezją byłoby nieodsłuchanie swoich ulubionych winyli na nowym sprzęcie :)
Jeszcze zostaje kwestia odsłuchu tego Acoustica i voila !

Ps. Może ktoś wie, gdzie można go przesłuchać w okolicach Gdańska ?
 

piotr10

New member
Bez reklam
Koniecznie posłuchaj Klipsch RF-62 z Harmanem ( jak chcesz kino to RF-52 + HK 255 a później sub, center i satelitki ) a jak chcesz 2.0 to RF-62 + HK 3490 ( ten ampli ma wyjście na 2 suby czyli później możesz suba dokupić, chociaż na 16 metrach to te RF-62 rozniosą pokój z harmanem.

Klipsche nie są recenzowane w gazetach, ale uwierz mi , posłuchaj, porównaj i będziesz oczarowany.
Na ceneo możesz poszukać w atrakcyjnej cenie.
Ja swoje 2 szt. RF-82 wychaczyłem za 3350 :) a ampli HK-3490 za 1799 :)
Nagłaśniam pokój ok 60 metrów i jest super.

Udanego wyboru życzę.
 

bubu5000

New member
Przyznaję rację-te Klipsche są bardzo dynamiczne i detaliczne ,HK nie słyszałem.
Ja miałem tak że po tygodniu szukania zebrałem jakieś 30 kombinacji sprzętu :) i trudno się zdecydować. Poszukaj w necie,na pewno w trójmieście jest niejeden salon. Z resztą czy Gdańsk to czasem nie miasto Amplifikatora? :)
 

pawkopl

New member
Niestety Amplifikatory robią w Gdyni :D

Obiecuję, że jeszcze przesłucham RF-82 z Harmanem/Kardonem i dokonam wyboru.
Wrażenia opiszę jak najszybciej.
Dzięki za wszelką pomoc.
 

rafal735r

New member
Tez sluchalem tych klipsow i zrobily na mnie pozytywne wrazenie. RF-62 sluchalem z jakims ampem Denona AVR, a RF-82 z ze wzmakiem Denona PMA-700AE. Przy tych drugich bas jakos dudnil. Nie wiem czy to bylaw wina PMA-700AE czy tych kolumn.
 
Do góry