Kolumny STX F-280 n + jaki amplituner do 1000 zł

Rafal7

Banned
W sumie to masz rację, z drugiej strony to ro co się pytają na forum o to czy o tamto skoro potem i tak chcą po swojemu zrobić.
 

mors111

Active member
Bez reklam
No to poleć jakiś dobry amplituner NOWY do 1200 zł do tych STX'ów F-280

Z nowych to najniższe modele będą , one nie za bardzo ruszą kolumny z basami 2x20cm

tutaj z nowych to min. 2kzł trzeba by wydać
Onkyo 6... , najlepiej 8.. w górę
Denon min. x2... , najlepiej 3/4...
Yamaha 6.. tom minimum
HK są dość mocne 161/171/2../3...

z używek , szukaj Onko 609 w górę do 9..
w Denonie 21..
i tak dalej

grunt to mocny zasilacz w amplitunerze
 

Henry

Active member
Bez reklam
W sumie to masz rację, z drugiej strony to ro co się pytają na forum o to czy o tamto skoro potem i tak chcą po swojemu zrobić.
Wiesz jak jest, każdy myśli, że jak nowa technologia, czyt. sprzęt napakowany bajerami, kodekami, mnogością wejść i wyjść i do tego w marketingowych notkach opisywany jako super zaawansowana technologia audio będzie lepszy od poczciwego, przestarzałego wzmacniacza do którego można podłączyc tylko dwie kolumny.
A po krótkim czasie zaczynają się poszukiwania i powroty
w myśl zasady: ;)
[youtube]9RfLuy1xVGw[/youtube]

Też przez to przechodziliśmy :)
 

jimmx

New member
W sumie to masz rację, z drugiej strony to ro co się pytają na forum o to czy o tamto skoro potem i tak chcą po swojemu zrobić.

Kolego... bo jak Ty nie potrafisz konkretnie napisac odpowiedzi typu:
"kolumny te są przesadzone do amplitunera w tej kwocie"... to się nie dziw że wszyscy szukają...

Nie wiem ale na polskich forach panuje trend "cwaniactwa"... Napisz rzeczowo, odpowiedz jasno laikowi to na pewno Cię posłucha. Zadaję konkretne pytanie w temacie a niektórzy pisza jakimiś między wierszami i zaraz będziemy wybierać toster zamiast amplitunera.

Przytoczę więc jeszcze raz moje pytanie z pierwszego postu... jest bardzo jasno opisane czego wymagam... i bardzo proszę o doradę.
...
Witam,

Chcę zakupić kolumny STX F-280 n
http://stx.pl/stx-f-280-n-kolor-wenge.html

Nie wiem jaki amplituner do tych głośników dobrać... fundusz to do 1000 zł...
Może być coś dobrego używanego choć preferuję raczej nowe sprzęty.
Zależy mi oczywiście tylko na stereo... nie chcę 5.1 czy 7.1...


Bardzo proszę o doradę jaki amplituner dobrać do tych kolumienek ...

Ewentualnie jesli nie ma amplitunera do 1000 zł dla takich głośników to mogą być w ostateczności poziom niżej czyli STX F-200 n
http://stx.pl/stx-f-200-n-kolor-wenge-1172.html
...
 

jimmx

New member
Z nowych to najniższe modele będą , one nie za bardzo ruszą kolumny z basami 2x20cm

tutaj z nowych to min. 2kzł trzeba by wydać
Onkyo 6... , najlepiej 8.. w górę
Denon min. x2... , najlepiej 3/4...
Yamaha 6.. tom minimum
HK są dość mocne 161/171/2../3...

z używek , szukaj Onko 609 w górę do 9..
w Denonie 21..
i tak dalej

grunt to mocny zasilacz w amplitunerze

Dziękuję za właśnie konkretną odpowiedź na moje pytanie...
Czyli co... może zejść o półkę niżej z kolumnami na STX F-200 n ? Wtedy znajdzie się jakiś amplituner do 1200 zł - NOWY ?
 

jimmx

New member
Wiesz jak jest, każdy myśli, że jak nowa technologia, czyt. sprzęt napakowany bajerami, kodekami, mnogością wejść i wyjść i do tego w marketingowych notkach opisywany jako super zaawansowana technologia audio będzie lepszy od poczciwego, przestarzałego wzmacniacza do którego można podłączyc tylko dwie kolumny.
A po krótkim czasie zaczynają się poszukiwania i powroty
w myśl zasady: ;)
[youtube]9RfLuy1xVGw[/youtube]

Też przez to przechodziliśmy :)

Hmm.. to w sumie po co Ty na komputerze piszesz ? Może używaj kalkulatora do pisania na forum ? :)
Przecież kalkulator to też komputer... a dzisiejsze komputery są napakowane nową technologią "czyt. sprzęt napakowany bajerami, kodekami, mnogością wejść i wyjść..."

Bla bla bla...

Takie to właśnie pitolenie forumowe zamiast odpowiadać ludziom konkretnie na pytania.
Po to laik zadaje pytanie na forum bo czegoś szuka... a szuka przede wszystkim pomocy w doborze... i to Ty "odpowiadający" w temacie masz go wyprowadzić z błędu ale z racjonalną odpowiedzią ...dlaczego...
 

Rafal7

Banned
Dostałeś odpowiedź w poście 2. 3. 5. 6 , zaraz po zadaniu pytania dostałeś konkretną odpowiedź w drugim poście, w piątym linki do przykładowych wzmacniaczy, ja napisałem na czym producent poleca słuchać kolumn a Ty za kilka postów znów swoje

Jeszcze teraz do tego chcesz kupić gorsze kolumny do słabych amplitunerow
 

Rafal7

Banned
Takie to właśnie pitolenie forumowe zamiast odpowiadać ludziom konkretnie na pytania.
Po to laik zadaje pytanie na forum bo czegoś szuka... a szuka przede wszystkim pomocy w doborze... i to Ty "odpowiadający" w temacie masz go wyprowadzić z błędu ale z racjonalną odpowiedzią ...dlaczego...

Chłopie czy Ty czytasz to co się do Ciebie pisze, od razu dostałeś odpowiedź w kilku pierwszych postach.
 

SternQuest

New member
Dziękuję za właśnie konkretną odpowiedź na moje pytanie...
Czyli co... może zejść o półkę niżej z kolumnami na STX F-200 n ? Wtedy znajdzie się jakiś amplituner do 1200 zł - NOWY ?

Kolego już niżej nie schodź z kolumnami bo to właśnie one najbardziej odpowiadają za dźwięk. Z wymianą kolumn zawsze jest trudniej niż elektroniki. Ja osobiście wolałbym na początek droższe (lepsze) kolumny niż np. amplituner. Niestety z tym budżetem jesteś w stanie kupić na dziś całkiem niezłą używkę jak proponuje Mors, lub kupić jakiś marny nowy ampli bez wi-fi, bluetooth.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kolego, nie irytuj się ;)
Na postawione przez Ciebie pytania dostałeś konkretne odpowiedzi...
Witam,

Chcę zakupić kolumny STX F-280 n
http://stx.pl/stx-f-280-n-kolor-wenge.html

Nie wiem jaki amplituner do tych głośników dobrać... fundusz to do 1000 zł...
Może być coś dobrego używanego choć preferuję raczej nowe sprzęty.
Zależy mi oczywiście tylko na stereo... nie chcę 5.1 czy 7.1...


Bardzo proszę o doradę jaki amplituner dobrać do tych kolumienek ...

Ewentualnie jesli nie ma amplitunera do 1000 zł dla takich głośników to mogą być w ostateczności poziom niżej czyli STX F-200 n
http://stx.pl/stx-f-200-n-kolor-wenge-1172.html

Dostałeś propozycję wielu marek wzmacniaczy w budżecie, którym dysponujesz, nie podawałem, nie namawiałem Cię, a jedynie "zarysowałem" o jaki sprzęt mniej więcej chodzi

Hmmm... a czy coś do 1000 zł nowego jest godne polecenia ? Czy tylko powyżej 1000 zł... ?
Również otrzymałeś propozycję nowych wzmacniaczy w kwocie około 1 tyś

Następnie zacząłeś poszukiwać innych rozwiązań w postaci systemów wielokanałowych, spytałeś "nowy i dobry"
więc trochę przewrotnie napisałem, że nowy i owszem, ale dobry w tym budżecie już niekoniecznie, a z całą pewnością nie dorównujący wzmacniaczom z tego samego pułapu cenowego co amplitunery.
Dla jasności - amplituner KD za 1 tyś nie zagra w stereo jak wzmacniacz stereo za 1 tyś - mowa o porównaniu sprzętu nowego.


I tak każdy z nich nie wyciągnie z tych kolumn to co najlepsze.
Kapusta swoim wpisem potwierdził, to czym napisałem ;)

Hmm.. to w sumie po co Ty na komputerze piszesz ? Może używaj kalkulatora do pisania na forum ? :)
Przecież kalkulator to też komputer... a dzisiejsze komputery są napakowane nową technologią "czyt. sprzęt napakowany bajerami, kodekami, mnogością wejść i wyjść..."

Bla bla bla...

Takie to właśnie pitolenie forumowe zamiast odpowiadać ludziom konkretnie na pytania.
Po to laik zadaje pytanie na forum bo czegoś szuka... a szuka przede wszystkim pomocy w doborze... i to Ty "odpowiadający" w temacie masz go wyprowadzić z błędu ale z racjonalną odpowiedzią ...dlaczego...

Tutaj nie rozumiem, kompletnie po co wpadasz w takie tony....wystarczyło przeczytać uważnie treść, zwłaszcza tę znajdującą się pod "filmikiem"
.........Też przez to przechodziliśmy :)
Jednym słowem każdy uczy się na błędach, też wydawało nam się, że amplitunery ze względu na "napakowanie" nowymi technologiami będą lepsze od klasycznych wzmacniaczy, jednak życie, użytkowanie ich szybko zweryfikowało nasze myślenie i wróciliśmy do "starego".
Dostałeś gotowe propozycje, co nimi zrobisz zależy od Ciebie.
Być może amplituner, nawet za 1 tyś zł spełni Twoje oczekiwania- na koniec jedna rada- IDŹ DO SALONU AUDIO, POSŁUCHAJ, PORÓWNAJ I WYBIERZ TO CO CI SIĘ PODOBA, BO WYBIERASZ DLA SIEBIE A NIE DLA NAS!

powodzenia
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
ehh... nie chce mi się z Tobą przekomarzać... dobra dzięki... poradzę sobie.

Spokojnie ,może ja spróbuję pomóc

Nowy amplituner stereo za 1200zł trudno będzie kupić ,jedyne co przychodzi mi do głowy to Yamaha R-S201 i Onkyo 8020 ale w pewnym sensie odradzam oba modele .Dźwięk Onkyo może Ci się wydać zbyt płaski ,natomiast Yamaha może być trochę za jasna

Poszukaj starszych amplitunerów Yamahy serii RX ,np RX 4xxx/5xxx/7xxx .To bardzo udane urządzenia o dobrym mięsistym basie i ładnych wysokich tonach ,dużą zaletą jest muzykalność pozwalająca na długie słuchanie

Najlepszy amplituner jaki mógłbyś podłączyć to Nakamichi RE-10 ,ale w tych pieniądzach to raczej trudno będzie
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Poszedł gosc do sklepu i poprosił farbe dobrą i tanią ł więc sprzedawca mu przyniósł jedną dobra drugą tania , :p Życzę udanych poszukiwań;-) .Pzdr
 

jimmx

New member
Spokojnie ,może ja spróbuję pomóc

Nowy amplituner stereo za 1200zł trudno będzie kupić ,jedyne co przychodzi mi do głowy to Yamaha R-S201 i Onkyo 8020 ale w pewnym sensie odradzam oba modele .Dźwięk Onkyo może Ci się wydać zbyt płaski ,natomiast Yamaha może być trochę za jasna

Poszukaj starszych amplitunerów Yamahy serii RX ,np RX 4xxx/5xxx/7xxx .To bardzo udane urządzenia o dobrym mięsistym basie i ładnych wysokich tonach ,dużą zaletą jest muzykalność pozwalająca na długie słuchanie

Najlepszy amplituner jaki mógłbyś podłączyć to Nakamichi RE-10 ,ale w tych pieniądzach to raczej trudno będzie

Dziękuję za doradę... Napisałem również do STX'a co by polecili do tych kolumn... odpisali mi:
Denon AVR-X520BT :)
... a ponoć to "zabawka" a nie amplituner jak ktoś wcześniej wspomniał :)

A Yamaha RX-V379 to zły sprzęt ?
 

Rafal7

Banned
Sorry miałem juz sie nie udzielac ale po prostu nie mogłem , Wybacz.
Ha ha ha, jak widać znają się :D

Sam się zastanawiałem nad kolumnami STX F-280 n lub Electrino 250, ale teraz po tym co Ci odpisali to wybili mi ten pomysł z głowy, dziękuje Ci ze napisałeś tego posta :)

Dopytaj jeszcze o Pioneera VSX 329, Yamaha HTR 2067 :D



A Yamaha RX-V379 to zły sprzęt ?
Zapytaj tych z STX-a :bober:
 
Ostatnia edycja:

jimmx

New member
Sorry miałem juz sie nie udzielac ale po prostu nie mogłem , Wybacz.
Ha ha ha, jak widać znają się :D

Sam się zastanawiałem nad kolumnami STX F-280 n lub Electrino 250, ale teraz po tym co Ci odpisali to wybili mi ten pomysł z głowy, dziękuje Ci ze napisałeś tego posta :)

Dopytaj jeszcze o Pioneera VSX 329, Yamaha HTR 2067 :D


Zapytaj tych z STX-a :bober:

Panu już podziękowałem za wypowiedzi... kilka postów wczesniej. Nie pomagasz.
 

Rafal7

Banned
Juz nie będę obiecuje, chciałem jeszcze raz podziękować za to co z STX-a odpisali, już teraz wiem ze nie maja pojęcia o audio i to jak zachwalają swoje produkty jest puste.Pa Pa
 
Do góry