Kolumny stereo podłogowe do 1500 zł

aro600

New member
Zgodzę się z Przemkiem, MR 4/6 są fajne ale do spokojniejszego repertuaru. Jak słuchasz rocka, to zobacz Melodika BL 30/40. Możesz też przesłuchać Taga Platinum F60 czy JBL Studio 270. Na pewno nie kupuj w ciemno tylko sugerując się opiniami w necie, bo później możesz sobie pluć w brodę. Kolumny dobiera się pod własne ucho i do tego z odpowiednią elektroniką.
Tu jest sedno sprawy jesli nie chcemy ryzykowac ze dzwiek nie przypadniem nam do gustu to najwazniejszy jest odsłuch. Wybierz kilka modeli ktore Ci wpadly w oko i wybierz sie sprawdzic czy Ci wpadna w ucho:) tylko koniecznie słuchaj ich na takiej elektronice na jakiej będziesz słuchać w domu czyli H / K AVR - 161
 

Geronimo zx

New member
Dla przykładu w serii Gold jest wykonane ze srebrnego kabla (lub co najmniej posrebrzanego)

Dokładnie tak jak piszesz Pureflow Silver powlekane srebrem ;)


''samfisher74''
Najważniejsze to skorzystać z naszych podpowiedzi ale efekt końcowy-wybór dokonywać samemu własnym słuchem.
Musisz poświęcić trochę czasu i wybrać się na odsłuchy,być może spodoba Ci się jeszcze coś innego :smile:
 

macinek

New member
Co kto lubi, dużo zależy od akustyki ale raczej do 20m brałbym Rf-62. Mniejszy model tak na 15m.

Też do moich 19m2 chciałem rf-62. Po odsłuchu w MM stwierdziłem że to przesada, oba modele grały tak samo głośno, czysto i z takim samym klimatycznym basikiem. Wiadomo że rf-62 mają większą moc, ale kto tak głośno słucha na takim metrażu? Ja u siebie nie byłem w stanie wysiedzieć przy testowaniu głośności. Na 15m2 to by Ci ściany poprzesuwało. :p
 

macinek

New member
BJ ma zawsze korzystne ceny, ale to i tak ponad twój budżet. Słuchałem w salonie Audio pro avanto, Melodika B40 i Nota 550 i naprawdę to bardzo dobre kolumny. Najważniejszy jest odsłuch on Ci powie co Cię kręci.
 
Ostatnia edycja:

robrob1

Member
BJ ma zawsze korzystne ceny, ale to i tak ponad twój budżet. Słuchałem w salonie Audio pro avanto, Melodika B40 i Nota 550 i naprawdę to bardzo dobre kolumny. Najważniejszy jest odsłuch on Ci powie co Cię kręci.
Powiedz mi jak Noty wypadają na tle Melodiki i Avanto.
 

macinek

New member
W skrócie Noty to dźwięk bardzo miły i spójny, taki którego bez bólu można słuchać godzinami. B40 to kolumny z większym pazurem i mocniejszym basem, Audio pro to w moim odczuciu podobna charakterystyka dzwięku co B40. Najlepiej samemu usłyszeć te niuanse i ocenić co bardziej pasuje.
 

samfisher74

New member
Jestem po odsłuchu Monitor Audio mr 4 , wszystko mi się podobało , ale jest jedna wada ... są małe i zginą przy mojej szafce rtv , mają tylko 85 cm wysokości , teraz się zastanawiam czy je kupić czy szukać większych . W sumie jak bym je kupił i dołożył jeszcze kolce to doszło by do wysokości około 2 cm , zawsze coś ... znowu zagwozdka :)
 
Do góry