Kolumny stereo podłogowe do 1500 zł

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę że Audio Pro przy tej cenie to dobry kierunek, możesz też zwrócić uwagę na polskie Pylon Audio Topaz 20 są teraz w niższej cenie, praktycznie zmieścisz się w budżecie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jaki masz metraż? Avanto są dość chwalone przez użytkowników. Ja niestety ich nie słyszałem.
 

samfisher74

New member
metraż to 20 m2 , pokój 4m x 5m , mam tez subwufer aktywny i nie wiem czy jak kupie te Audio Pro , nie będą przeszkadzały sobie wzajemnie ( kolumny subowi i na odwrót) czy nie będzie za dużo basu ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na 20m2 te kolumny powinny być ok. Chyba, że masz słabą akustykę i wepchniesz kolumny w sam róg pomieszczenia to może być problem z basem. Rozważ też Melodikę BL30, Monitor Audio MR4, Magnat Quantum 675 i trochę droższe JBL Studio 270.
 

dimo

New member
W tym budżecie spokojnie kupisz Monitor Audio MR4, a za 1800 za parę nawet MR6. Oczywiście trzeba pogadać z dealerami ale zapewniam że się da.
 

samfisher74

New member
faktycznie ceny za MA MR4, mi pasują , opinie tych kolumn sa więcej niż dobre. Chyba się na nie zdecyduje
 

samfisher74

New member
A co powiecie porównując Monitor audio mr4 do Audio pro avanto fs 20 , które z nich będą lepsze do mojego pokoju , będę ich używał w 90 % do słuchania muzyki rock , pop i 10 % filmy .
 

Rafal7

Banned
Chłopaki dla mnie w tych Avanto to przetworniki które w nich siedzą wyglądają jak z Jamo S506/606/608 :shock:
 

edi7777

Member
Klipsch są fajne ale po pierwsze do mniejszego metrażu, a po drugie cena jest za 1 kolumnę czyli budżet koło 3tyś.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
faktycznie ceny za MA MR4, mi pasują , opinie tych kolumn sa więcej niż dobre. Chyba się na nie zdecyduje

Akurat mam te kolumny i grają w pokoju ok.20m .Żywiołem tych kolumn jest muzyka instrumentalna i wokalna i w takim repertuarze wypadają najlepiej , bas potrafi stosunkowo zejść nisko, ale nie będzie mocny więc jeżeli ktoś szuka atomowych uderzeń to trzeba się rozglądać za innymi głośnikami .MR4 świetnie wypadają z gramofonem i wzmacniaczem lampowym ,pokazując zupełnie inne oblicze .Głównymi ich zaletami jest spójność dźwięku i stereofonia
Klipch to jest zupełnie inna szkoła dźwięku
 

samfisher74

New member
Na ta chwile na placu boju zostały Audio pro avanto i MA MR4 , za avanto przemawia design i lekko przechyla szale na ich strone
 

aro600

New member
U mnie graja właśnie avanto z H / K AVR - 161 i zgrywa sie to całkiem nieźle :) basu jak dla mnie jest wystarczająco ale to zalezy kto co lubi jak pisał ktos wyrzej mr4 sprawdza sie super w repertuarze instrumentalny audio pro AVANTO moim zdaniem bardziej basowe mocniejsze brzmienie w tym budżecie wygląd i design rewelacja. Dzwiek ogolnie bardzo przyjemny jak ktos je porownuje do tanich serii jamo to chyba ich nie słuchał.

Ps. U mnie grają na 22m2
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli lubisz żywe, radosne brzmienie to MR 4 są bardzo dobrym wyborem ,z tymi kolumnami nie można się nudzić .Niestety nie znam Audio Pro więc nie potrafię ocenić

Jeszcze taka ciekawostka .W MR4 pracuje "złota kopułka" to jeszcze pomysł firmy MA z lat 90-tych ,głośnik wygląda niepozornie szczególnie po wyjęciu z obudowy ....ale wyrabia 300%normy .Na ilość wysokich tonów naprawdę nie można narzekać i są stosunkowo dobre odpowiednio twarde i nośne

Jakby się uparł to brzmienie można trochę polepszyć ,np.wymieniając wewnętrzne okablowanie .Dla przykładu w serii Gold jest wykonane ze srebrnego kabla (lub co najmniej posrebrzanego)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zgodzę się z Przemkiem, MR 4/6 są fajne ale do spokojniejszego repertuaru. Jak słuchasz rocka, to zobacz Melodika BL 30/40. Możesz też przesłuchać Taga Platinum F60 czy JBL Studio 270. Na pewno nie kupuj w ciemno tylko sugerując się opiniami w necie, bo później możesz sobie pluć w brodę. Kolumny dobiera się pod własne ucho i do tego z odpowiednią elektroniką.
 
Do góry