Kolumny stereo do ok.6500, mocne granie, duża przestrzeń

JayKay

New member
Witam.
Kompletuje zestaw stereo. Posiadam wzmacniacz Vincent 226mkII + cd CEC 3000r. Szukam kolumn, naczytałem się tyle, że głowa boli. Możliwość odsłuchów bardzo ograniczona. Prawdopodobnie będzie to pojedynek z którego zwycięzca zostanie ze mną. "Kogo" zaprosić???

Warunki:
- sprzęt stoi w salonie ok. 36m2 otwartym na jadalnie kuchnię schody... a więc przestrzeń niestety ogromna;
- dobrze by było, żeby nie musiały stać dalej jak metr od ściany a więc bas reflex w dół lub/i do przodu;
- podstawowe wytłumienie jest;
- muzyka w większości rock, metal, progres, jazz chociaż zdarza się jakieś Dead Can Dance, Vangelis i inne zwiewno-eteryczne;
- zależy mi więc przede wszystkim na mocnym ale świetnie kontrolowanym, rytmicznym ale niskim basie, ciepłej, przyjemnej średnicy i nie kłującej w uszy detaliczności i dokładności. Fajnie jakby dźwięk był oderwany od kolumn z dobrym rozciągnięciem sceny wszerz i wgłąb. Wiem, że nie ta cena ale...
- budżet ok. 6000-6500. Mogą być używki;

Proszę o sugestie ludzi, którzy posiadają lub słyszeli jakieś kolumny, które mogłyby się sprawdzić w moim systemie. Po opiniach i recenzjach myślę nad:
- Focal 836;
- Yamaha Soavo 1;
- Monitor Audio GS 20;
- Monitor Audio RS 8;
- Harpia Acoustic Amstaff;
- Vienna Mozart Grand;
- B&W 704;
- ProAc Studio 140;

Help!

Pozdrawiam
JK
 
Ostatnia edycja:

JayKay

New member
GS20 boję się, że z jednym niskotonowym nie dadzą rady w takiej przestrzeni.
RS8 cholera trochę za tanie, żona zgodziła się na max 6500 to trzeba korzystać póki się nie rozmyśli ;) - chociaż jeśli będzie ok... No i dobrze było by się zmieścić w 6000.
Marzą mi się GS60 ale to już tylko używki, bo nówki cenowo nie dla mnie...
Ok, dziękuję blackninja. Może podpowiesz coś więcej?
A może ktoś jeszcze ma jakieś sugestie?
 

JayKay

New member
@blackninja - dzięki za cenki, rzeczywiście dobre.

@ar2 - a z nie wymienionych co byś obstawiał do takiej muzy i takich warunków???
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
:) z niewymienionych wyższy model MA ;) sam się przymierzam do tych kolumn, ale to dopiero za kilka miesięcy bo brak funduszy...
 

JayKay

New member
Naczytałem się kolejnych recenzji i opinii znawców i "znawców" i chyba bez odsłuchów się nie obędzie.
Na placu boju pozostały lub doszły:
- Paradigm Studio 60v4;
- ProAc Studio 140;
- Focal Chorus 836;
- Monitor Audio GS20;
- Yamaha Soavo 1.

W weekend wybiorę się do Szczecina i tam może uda mi się coś posłuchać. Niecierpliwie się bardzo, bo w tym momencie jestem bez kolumn w ogóle - tylko słuchawki :???: Abym z tej desperacji nie kupił czegokolwiek...

Gdyby ktoś miał jakieś sugestie szczególnie aby zawęzić tę listę to proszę się nie krępować ;)
 

JayKay

New member
Wezmę też pod uwagę, dzięki.
A może z drugiej strony, czy wszystkie z wymienionych dadzą radę w takim pomieszczeniu?
 

JayKay

New member
Witam ponownie.
Po odsłuchach (dość pobieżnych ale może to i dobrze - nie zdążyłem za mocno namącić sobie w głowie) zdecydowałem się na Paradigm Studio 60 v.4. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Teraz do szczęścia brakuje mi CD. Opisałem co prawda, że posiadam już CECa 3300r, bo praktycznie byłem pewien co do niego tylko czy zagra odpowiednio w takiej konfiguracji? Moje wymagania co do dźwięku opisałem w pierwszym poście.
CD praktycznie muszę kupić w ciemno, nie będę przecież targał Vincenta 20kg i Paradigmów 63kg na odsłuchy...
Budżet ok. 2500, może być SH. Doradźcie coś proszę...
 
Do góry