Kolumny stereo do 3500 zł.

romans

New member
Już od pewnego czasu czytam posty i testy i nadal nie wiem od czego zacząć. Kono domowe mam oparte na JBL Norh...
Teraz chcę skomponować zestaw tylko do stereo. Zaczynam od kolumn bo sa najwazniejsze. Pomieszcsenie 18-20m2. Muza mieszana 30% klasyka, 30% POP typu Celin Dione i pozostała to POP lat 80-tych.
Lubię ciepły , niski Bas oraz wyeksponowane góry (ale bez przesady).
Myślałem o kolumenkach:
Mission M34
Yamaha NS 555
KEF IQ 7
Dali Concept 6
JBL L880 (tutaj watpliwość)
Nawet przygladalem się KODA SL600
W którą strone sie udać? Oczywiście po zawężeniu wyboru umówie się na odsłuch.
 

romans

New member
Zastanawiam się jeszcze nad tym, dobiore do kolumn.
Rozglądałem sie za
Cambridge Azur 540A
Denon PMA 500AE lub 700
Podoba mi się Pioneer A-A6-J ale nie wiem czy dobry - jakies opinie?
Onkyo A-9211 - tez ciekawie wygląda i chyba dobra firma 2x60W
Mam zmieniacz (kombajn) na CD audio Pioneer PD-F905 i ten pioneer wzmacnaicz ciekawy .
To wszystko jeszcze wisi gdzieś w głowie i musze to sobie poukładać.
Potrzebuje rady jakie kolumny do miękkiego, niskiego basu i ciepłej nuty muzycznej
 

romans

New member
Dzięki :) . Muszę sie przyznać, że myslałem o takim zestawie. Pytanko jeszcze jedno. Czy CA 540 czy 640 ? Czy duża róznica (słyszalna) na pomieszczeniu około 20m2? Monitor Audio to rozumię z serii SR?
 

romans

New member
Życie jest przewrotne.:)
Dzięku blackninja za dobre rady. Poświęciłem wiele czasu na odsłuchy.
Oczywiście różne kombinace.
Już myślałem, że będzie CA 640 + MA RS6 ale jeszcze zdobyłem się na odsłuch NAD C355BEE + CANTON ERGO 607DC.
Pierwszy wymieniony zestaw brzmiał tak soczyście i przestrzennie i już byłem zdecydowany (przy okazji słuchałem KEF iQ70 - dla mnie nie są warte połowy swojej ceny - subiektywnie, MA BR6 - ciekawe, ciepłe, ale jednak SR6 biją je o głowę), kiedy to usłyszałem NAD + Canton (jw)....
No cóż:) Od kilku dni słucham Nada c355BEE +Canton Ergo 607DC w swoim domku i odkrywam swoje płyty na nowo. Siedzę i słucham godzinami i tylko upewniam się, żę wybór dokonałem bardzo dobry.
Polecam ten zestaw a zwłaszcza kolumny. Myślę, żę wielu by przypadły do gustu.
Ja mam "stereofoniczne święta"
WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM")
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To posłuchaj jeszcze Naima 5i


001_IMG_6215.jpg



+ Kefa xq40
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27360

003_P1070916.jpg
 
Do góry