Kolumny pytanie

mac2005

New member
Witam
Kupiłem ostatnio sobie nowe kolumny Paradigm Monitor 3v1. Do tej pory miałem Unitra ZG40. Wiele osób mówiło, że Paradigm będą grały o wiele lepiej. Niestety według mnie grają gorzej, mają mniej wysokich tonów, i są mniej dynamiczne?? W swoich ZG40 wymieniałem wysokotonowce na tuby?? CZy jednak moje ZG40( z bierną membraną) są lepsze??
Jakie kolumny byście mogli polecić lepsze od zg40, a może lepiej zostac przy tych Unitrach? Jak sądzicie? Mój pokój to ok.11m2, a wzmacniacz Denon PMA-560. Wiem, że dużó pytań.
Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 

Window

New member
Hej. Niestety malo kto kojarzy takie wiekowe konstrukcje jak Twoje Unitry, dlatego odpowiedzi brak, nie wspomne juz o "przerobkach tubowych"...sam musisz wiedziec czego Tobie brakowalo w Unitrach. Dzwiek to nie tylko wysokie tony...jest wiele innych aspektow rownie waznych. Moze wina lezy po stronie Denona? Paradigmy szczegolnie te stersze wersje sa niezbyt udane...maja duzo basu i ostre wysokie tony. Posluchaj czegos na zwyklych papierowych membranach powinno bardziej podejsc Denonowi:). Pozdrawiam
 

mac2005

New member
Wyskoich nie mam za dużo. A nawet jakbym mial to można ująć potencjometrem na wzmacniaczu. Może wymienić właśnie tego Denona. Tylko na co, żebym uslyszał różnicę w jakości dźwięku?, a może lepiej kupić jakiś dobry odtwarzacz cd, bo teraz słucham na starym odtwarzaczu dvd??
 
Do góry