Kolumny przednie + centralny + (tyły) do 3 tys

frapp

New member
Kolumny przednie + centralny + (tyły) do 3-4 tys

Chcę zmieścić się w 3000 zł (góra 4) za zestaw głośników 5.0.
80% materiału to muzyka w postaci koncertów na DVD oraz BR. Do amplitunera podłączony jest też komputer za pomocą którego słucham muzyki (flac, karta ESI Juli@).
Zależy mi głownie na dobrych przodach i głośniku centralnym. Mniej ważne są tyły.
Zastanawiałem się na polecanymi tutaj kolumnami Monitor Audio BX6, ale kompletnie nie wiem jaką do tego dodać kolumnę centralną i tyły...

W zasadzie najprostszym rozwiązaniem byłoby kupienie JBL ES Pack, ale obawiam się czy mój Pioneer VSX-323 da sobie z tym zestawem radę. Ewentualnie proszę o podpowiedź do jakiego amplitunera ten zestawik JBL najlepiej podpiąć?

Jeśli nie JBL to jakie głośniki w tym przedziale cenowym kupić? Niestety nie mam możliwości odsłuchu i porównania... Aby nie zakładać nowego wątku, bardzo proszę również o podpowiedź jaki ampli wybrać.
W moim miasteczku jest salon JBL więc najprościej (gdybym kupił kolumny tej firmy) byłoby dobrać ampli H/K i pewnie przy takim zestawie będzie można troszkę się potargować. Natomiast jeśli nie to pewnie zdecyduję się na Yamahę 773.
 
Ostatnia edycja:

frapp

New member
Całe pomieszczenie ma 7x7 m, jednak przestrzeń przeznaczona na zestaw kd to tylko 2,5 x 7 m. Czyli maksymalny rozstaw kolumn przednich to góra 2,5m. Niestety takie są uroki mieszkania w kawalerce :)

Ogólnie wyjaśniam, że lekko wpakowałem się w maliny z moim zakupem kd... Tak to jest jak chce się zaoszczędzić... Mój plan był taki, aby na razie kupić ampli + BR + najtańszy zestaw głośników, a jeśli okaże się, że głośniki to kompletna klapa, to za jakiś czas wymienić. Niestety, od razu okazało się, że jest źle. Ojciec posiada wspomniane JBL ES i w porównaniu do tego mojego czegoś - w ogóle nie ma o czym dyskutować. Do tego wkurzył mnie odtwarzacz BR (BDP-150) o czym wspomniałem w innym wątku.

Reasumując, po prostu chyba sprzedam całość (puki jest nowe) i zainwestuję w troszkę lepszy sprzęt...
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kilka istotnych rzeczy. Nie ma co porównywać JBL ES Pack do Monitor Audio BX 6, to zupełnie inna klasa i brzmienie.Te ES sprawdzają się dobrze w kinie, ale jak chcesz posłuchać dobrej muzyki i mieć te wszystkie smaczki to BX będą dużo lepsze. Kwestia nr. 2, jak cenisz muzykę to zainwestuj w osobny wzmacniacz stereo lub kupic amplituner KD z pre-out i później dokupić wzmak. Nawet jak kupisz te BX to i tak zagrają na pół gwizdka pod tym niskobudżetowym Pioneerem 323. Szkoda takich kolumn do tej elektroniki. Lepszym wyborem by była Yamaha 773 ( posiada pre-out) tylko pod kino i dokupienie nawet używanego wzmacniacza stereo. Wtedy masz na dobrym poziomie i kino i stereo. Jeżeli kupisz BX to tyły i central od kompletu. W kinie liczy się spójność brzmienia, więc najlepiej jak kolumny są tego samego producenita i serii. Jeżeli przestrzeń odsłuchowa jest 15mkw, to wystarczą BX 5. A jakiej muzyki najczęściej słuchasz?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bardziej chodzi mi o to czy będzie to szybka muzyka w stylu klubowej, jakiś metal, rock itp? Bo wtedy inne kolumny od BX się sprawdzą, ale jeśli takie bardziej spokojne brzmienia to jest to trafny wybór.
 

frapp

New member
Zdecydowanie spokojne brzmienia.
Troszkę jednak te BX w zestawie przekraczają mój budżet, ale cóż. Muszę nad tym pomyśleć :)

Krzysiek --> Jak sprawują się Twoje Roth Oli? Tak z ciekawości zerknąłem na ceny i zestaw 5.0 Roth Oli 3010 można dostać już za 3500 zł...
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym celował z Monitor Audio BX5/BX6. Yamaha 773 będzie dobrym wyborem. Jest dobrze wyposażona, ma dobrze brzmienie w 5.1 i w stereo też nie najgorsze. Tak jak pisał Krzysiek Yamaha ma pre-out więc w przyszłości będziesz mógł rozbudować zestaw o wzmacniacz stereo. Jeśli chcesz JBL-a to już lepiej serię Studio 180/190. Choć do takiej muzyki jak podałeś BX będą lepsze. Wszystkie kolumny kupuj do kompletu. Jeśli braknie kasy na serię BX to możesz zainteresować się serią MR. Dobrze by było żebyś wybrał się na odsłuch.

Roth Oli też fajne kolumny. Mają trochę więcej basu niż Monitor Audio i cieplejsze brzmienie. Z Yamaha to też będzie dobre połączenie.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzysiek --> Jak sprawują się Twoje Roth Oli? Tak z ciekawości zerknąłem na ceny i zestaw 5.0 Roth Oli 3010 można dostać już za 3500 zł...

U mnie sprawują się bdb. Inaczej już bym je sprzedał:) Ja ogólnie słucham wszystkiego co dobre, od spokojnej muzy po rock czy delikatny metal, więc szukałem kolumn uniwersalnych. Musisz samemu odsłuchać i podjąć decyzję.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ja bym zaryzykował zakup ES brzmienie znasz, efektywność mają dobra więc zagrają i na VSX323. Jak najpierw fronty to można zahaczyć o C7 od KEFa.
 
Do góry