Kolumny podstawowe do HK980

robson1975

New member
Witam wszystkich forumowiczow ,potrzebuje fachowej porady ws stereo do tv myślałem nad zakupem HK980 +podstawowe monitorki.Budżet na całość 2-2,5tys. Pokój 25m2 otwarty ma kuchnie.Proszę o poradę.
 

bielikk

New member
Bez reklam
A dlaczego monitorki - jeżeli na wzmak wydajesz 1400 zł. to kup do tego Tonsil maestro II 180 ~1600 zł. (nic do 3000 zł nie zagra lepiej od Maestro II) trochę przekroczysz budżet ale zobaczysz jak to SUPER ZAGRA.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Zamiast wzmacniacza stereo HK 980 może lepiej zainwestować w amplitunerem kina domowego który zawsze możesz później rozbudować choćby tylko o głośnik centralny. A jeśli chodzi o głośniki podstawkowe to pomyśl o B&W CDM 1 SE
dobrej klasy głośniki renomowanej firmy które znajdziesz na allegro za przyzwoite pieniążki.
 

robson1975

New member
MA Rx2 bardzo ładne jednak cena hamuje (około 3tys) ja obecnie mogę wydać max 2,5tyś razem ze wzmakiem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po co mu apmlituner kina domowego jak pisał że chodzi o stereo? Amplituner (przynajmniej niskiej klasy) nigdy nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz.
Co do kolumn to zwróć uwagę też na MA BX2. Chociaż masz dość duży pokój i dużo lepiej by wypadły kolumny podłogowe.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Paweł jak byś przeczytał pytanie kolegi Robsona to byś wiedział że on potrzebuje czegoś do TV a nie do słuchania wyłącznie muzyki. Tak więc uważam że amplituner kina domowego byłby zdecydowanie lepszym wyborem do TV niż sam wzmacniacz stereo. W obecnych czasach cyfrowej telewizji spora część kanałów telewizyjnych jest już nadawana w systemie dolby digital tak więc amplituner kina domowego byłby najlepszym wyborem w tej sytuacji. Zawsze można rozbudować stereo o choćby głośnik centralny i już mamy super efekt.
 

Bepeh

New member
jak nie RX2 to moze RX1

a jak Ci się zachce kina to będziesz mógł na tej bazie rozwijać zakupu w serii RX.
jeśli ma być taniej a dalej dobrze to jest jeszcze seria BX i takze mozna na niej zbudować potem kino
o obydwu seriach i modelach podstawkowch napisano wiele dobrego w testach i forach, szczegolnie jesli chodzi o przestrzenność, muzykalność i neutralność.
 
Do góry