Kolumny podstawkowe,trzeba wybrać mozliweie najlepiej...

robiz

New member
Witam Kolegów

Mój zestaw to:
CD Harman Kardon 750
Amplituner Yamaha R-S 300 ( 2 x 55 watt )
Gramaofon Reloop RP-1000 MK3

Do tego szukam jakiś kolumn podstawkowych. Jest wstępna lista, może razem wyrzucimy " chwasty " i pozostanie samo dobre " ziarno "

- KLIPSCH SYNERGY B2
- WHARFEDALE DIMOND 10.2 LUB 10.1
- MISSION MX-2 LUB MX-1
- MAGNAT QUANTUM 551
- JBL ES 20
- TONSIL SIESTA SAT
- MONITOR AUDIO Seria M2

Mam aktualnie duże podłogówki DB DYNAMICS , ale sa chyba za mocne - 250 watt RMS. Jak ktoś nie zna producenta ,to kiedyś sprzedawał je POLPAK, pochodzą z Nowej Zelandii, teraz nie do kupienia w Polsce. Zostały mi po kinie domowym , mają bardzo głęboki bas, graja bardzo ładnie , czysto i chyba trzeba będzie je sprzedać.

dzięki za sugestie
robiz
 
Ostatnia edycja:

robiz

New member
Co do muzyki to może być problem z ustaleniem, bo słucham naprawdę wiele rzeczy: od rocka z lat 80-90 poprzez muzykę instrumentalna ( np. JEAN-MICHEL JARRE , Vangelis itp.. ) aż do klimatów typu : AHA, Roxette, Alphaville... Jak widzisz , spora różnorodność.
Co do pomieszczenia, to taki nieduży salon ok: 20 m2.

robiz
 

robiz

New member
Trochę za wysoka pólka cenowa, niestety.
robiz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robiz

New member
Dzięki za typy, Blackninja. Częściowo pokrywa sie to z tymi kolumnami o których myslałem.

Ale przegladam jeszcze oferty i zauwazyłem takie sprzęty w dobrych cenach i dobrymi opiniami:

- YAMAHA NS-333 ( do PIANOCRAFT )
- JAMO S604
- MAGNAT QUANTUM 553

Macie jakieś skojarzenia z tymi sprzętami >

robiz
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobre ceny niestety nie idą w parze z dobrą jakością.
JBL studio 130 i Klipsche - powinieneś tego posłuchać.
 

robiz

New member
Ok, mam niedaleko fajny salon Q21 w Pabianicach, to podjadę i posłucham. Maja tez moja Yamahe rs300, to może uda sie to wszystko podpiąć i posłuchać tych: Klipsch'a, JBL'a I Tannoy'a.

robiz
 

fazer58

Member
Bez reklam
Witaj. Powierzchnia 20 m,to sporo. Dobrych,nowych głośników podstawkowych za 1000zł nie kupisz. Zostaje Ci sprzęt z drugiej ręki.
 

don111

Banned
Monitor Audio BX2 wg opinii jednego właściciela grają świetnie z nową Yamahą
Klipsch i JBL do jasno grającej elektroniki nie będą pasowały, zresztą do takiej muzyki i tak się nie nadają zbyt dobrze
rozważ jeszcze podstawkowe Heco Metas, powinny się dobrze sprawdzić w takich klimatach
 

robiz

New member
Witaj. Powierzchnia 20 m,to sporo. Dobrych,nowych głośników podstawkowych za 1000zł nie kupisz. Zostaje Ci sprzęt z drugiej ręki.

No właśnie zakupu używanych chciałbym uniknąć. Nie wiadomo jak były grane . Bez odsłuchu to słabo kupować . Poza tym w używanych nie do końca kleje temat, w tych starszych sprzętach, co dobre , a na co nie patrzeć.

robiz
 

robiz

New member
Monitor Audio BX2 wg opinii jednego właściciela grają świetnie z nową Yamahą
Klipsch i JBL do jasno grającej elektroniki nie będą pasowały, zresztą do takiej muzyki i tak się nie nadają zbyt dobrze
rozważ jeszcze podstawkowe Heco Metas, powinny się dobrze sprawdzić w takich klimatach

Powiem szczerze , ze nie znam zbyt tej marki Heco, ale chyba i tak to trochę ponad 1000 zyla.
Do 1000 to może Heco a Victa, ale nie wiem co to warte.
Z tym Audio Monitor BX2 , będe musiał zobaczyć.

robiz
 

adamllca

New member
Bez reklam
podlacze sie do tematu - rowniez podobnie jak kolega szukam monitorow - budzet troche wiekszy ok 2,5 tys.
muzyka - lekkie techno,dance,pop,house itp. sporo radia
moje typy : Klipsch Rb81, Paradigm Titan Monitor v6 +ewentualne propozycje
amplituner-tu juz zalezy co bedzie pasowac do kolumn cenowo do ok. 1600-1800zł
 

robiz

New member
Witaj. Powierzchnia 20 m,to sporo. Dobrych,nowych głośników podstawkowych za 1000zł nie kupisz. Zostaje Ci sprzęt z drugiej ręki.

Odświeżę temat.
Jako , że budżet trochę zmalał, inne wydatki wzięły górę, to kieruję sie w strone uzywanych monitorów.Przy okazji, słuchałem mojej Yamahy z Monitor Audio Bx2 i gra to rewelacyjnie, niestety poza budżetem.

teraz do rzeczy, jak oceniacie Mission 700 lub 701. Ponoć robił je Tonsil dla Mission . ma to szanse zgrać sie z Yamahą ?
MISSION 701 - karton (1619832692) - Aukcje internetowe Allegro
Oto przykładowy link do allegro, zeb zobrazować temat.

robiz
 
Do góry