kolumny podstawkowe do onkyo 608 do 2 tys.

Tomic80

New member
Witam,
próbuje się przymierzyć do swojego pierwszego poważniejszego zestawu audio i mam prośbę o poradę.
Prawie się już zdecydowałem na ampli Onkyo TX-SR608 i teraz skupiam się na dopasowaniu do niego zestawu kolumienek: 2 fronty + 2 surround + centralny.
Z racji układu pomieszczenia (pokój połączony z aneksem kuchennym) oraz braku odpowiedniej ilości miejsca na kolumny podłogowe zmuszony jestem do kolumienek podstawkowych.
Nie jestem audiofilem, ale chciałbym zestawić coś, co by w miarę cieszyło ucho.
Parę pomocnych informacji:
- pomieszczenie ok. 18 m2
- 70% telewizja "n" (filmy i mecze HD + stacje radiowe HD) 30 % muzyka (różna, niezbyt głośna z racji mieszkania w bloku oraz małej pociechy).
- maksymalny budżet na głośniczki to 2 tys. zł.
Ewentualnie proszę o sugestie odnośnie innego (tańszego) amplitunera i lepszych (bardziej dopasowanych do innego ampli) kolumn.
Max. budżet dla zestawu- 3,7 tys.
Za wszystkie rady z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

Tomic80

New member
a jakieś inne propozycje? na początek może być bez subwoofera, może z czasem go dołożę, ale nie mam specjalnie miejsca dla niego.
 

Tomic80

New member
dzięki za propozycję, a co myślicie o innych podstawkach frontowych (troche lepszych) i surround (troche z niższej półki). Jest sens brać wogole taką opcję pod uwagę?
 

damian820927

New member
Bez reklam
dobre podstawki to B&W, MA, KEF, Focal i one mają sens, ale to już inne pieniądze.
Tomic80 tymi Infinity się nie zrażaj to niepozorne kolumny ale grają ładnie, jak za te pieniądze.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Myślę że taki zestaw zagra lepiej jak Onkyo TX-SR608 z Infinity Beta HCS zwłaszcza w muzyce.

DENON AVR-1611
przednie: Monitor Audio M2 lub MONITOR AUDIO BR2 na allego widzę że są w atrakcyjnej cenie.
tylne: MONITOR AUDIO BR1 lub MONITOR AUDIO BR-1
centralny: MONITOR AUDIO M MCentre

o subie nie wspominałeś ale tak w przyszłości Jamo sub 250
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Moim zdanie nie ponieważ 1611 gra bardzo kiepsko szczególnie w stereo.
Przy ampli 608 lub H/K260 bym raczej został lecz głośniki to może Dali Concpet 2 + center + dali 1
albo Klipsch B3+C1+S2
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Tomic80 podał kwotę w jakiej chciałby się zmieścić, wiec starałem się cenowo zmieścić, wiadomo że ONKYO TX-SR 608 jest lesze ale ile mu zostanie na głośniki ? Wiec dalej obstaje przy tym ze Denon z MA zagra lepiej niż Onkyo z Infinity Beta.

Killpit moim zdaniem Denon 1611 gra dużo lepiej w stereo jak często polecane przez ciebie Onkyo tx-sr 508.

Tomic80 polecam odsłuch, zwłaszcza podstawkowych MONITOR AUDIO BR2
bo grają dobrze w stosunku do ceny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry