Kolumny podstawkowe do 2000zł

kubikr

New member
Poszukuję dobrych kolumn podstawkowych w cenie do 2000zł za parę. Planuję je podłączyć do ampli Yamaha 363 lub 463.
W przyszłości będę chciał to rozbudować do kina domowego 5.1.

Pokój ok. 30m2, plazma PV80 42" ustawiona w rogu, mało miejsca na ustawienie kolumn podłogowych (z jednej strony ściana z drugiej kominek). Podstawki się zmieszczą a powyżej 80cm mam już sporo miejsca.

Zastosowanie: muzyka 70%, kino 30%.
 

kubikr

New member
Slyszałem je kilka dni temu. Mają bardzo dobre wysokie tony, ale brakowało mi dołu.

Słyszałem również kolumny B&W (nie pamiętam typu) które dla mnie zdecydowanie lepiej grały (były też trochę droższe).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź NHT kosmiczna jakość ,myślałem że grają inne - znacznie droższe.
Pytaj steeze - na priv .
 

kubikr

New member
Czy Łodzi lub okolicy można posłuchać kolumn NHT oraz Canton?

Czy będą dobrze grały z ampli Yamaha 363 lub 463, a może spróbować z innymi?
 

kubikr

New member
Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby kupić kolumny podłogowe Paradigm Monitor 7. Mają niecałe 17cm szerokości i idealnie zmieśiłyby się w miejsce gdzie mają stać.

Z jakim amplitunerem do 1500-2000zł najlepej zagrają te kolumny?

Zależy mi na dobrym odbiorze stereo (jazz, rock, itp).

Swoją drogą przy najbliższej okazji posłucham Monitor Audio tylko raczej BR2, ponieważ BR6 nie mam jak ustawić.
 

aldam

New member
jeżeli kolumny maja stać blisko ścian to koniecznie kup kolumny z przednim br. monior 7 chyba maja tylni br.
zaskoczyłeś mnie tym ,że titany mają kiepski dół. Akurat tego nie moge o nich powiedzić.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
three-a-ng.jpg


http://nhthifi.com/current/products/speakers/three.html
 

kubikr

New member
Z tyłu kolumn będzie ok. 30cm wolnego miejsca. Natomiast po bokach będzie prawie na styk. Czy w takim przypadku tylny bassreflex będzie problemem?

Słuchałem Tytanów i Monitor 7 w jednym pomieszczeniu z Onkyo 606 i na moje skromne ucho lepiej wypadły Monitory 7.
 
poczytałem sporo o tych NHT - testów, opinii na forach i wiem, że będą to moje następne kolumny...

Pytanie tylko, czy kiki nie pomyliły Ci się wątki? Z tego co widzę, one kosztują 2000, ale za sztukę, a w USA są za $325 oO

jeśli możesz to napisz parę słów na temat ich brzmienia w odniesieniu do Paradigm z serii v5

z tego co doczytałem:
- mają niesamowitą scenę i przejrzystość
- lekko wycofaną górę, co akurat mnie cieszy
- dobry i kulturalny bas

Paradigm z kolei grają mocno z przodu, dość efektownie, ale z męczącą górą (przynajmniej na moim źródle)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny dokładnej nie pamiętam.
Napisz do steeze - on zna.

Ale jakość jest nieprawdopodobna . Nie uwierzyłbym dopóki sam nie posłuchałem. Szok.
 
Do góry