kolumny podstawkowe czy kompaktowe.

dimgoo

New member
Dzień dobry.

Ze wzgledu na kształt pokoju i umeblowanie(zabudowę kaloryfera) nie mam szans na porządny zestaw. Dlatego rozważam zakup mniejszych i mam dylemat pomiędzy:

1. monitor audio rx1 / rx2
ewentualnie
2. jbl studio 130 / jbl studio 530
plus do nich centralny i sub

albo kompaktowymi

Monitor audio Radius One HD
ewentualnie
HARMAN KARDONSB 15 Soundbar / HARMAN KARDONSB 16/ JBLSB 300

Pomieszczenie do pokój 25m2, film/muzyka-60/40.
 

dimgoo

New member
Na te kolumny mogę przeznaczyć mysle plus minus 5 tys. Szczerze powiedziawszy planowałem zakupic zestaw z monitor audio rx8, niestety jak pisałem obecnie ustawienia w pokoju na to nie pozwalają. Dlatego narazie musze zadowolic sie mniejszymi.
Tez mam pytanie czy te kompaktowe głosniki mozna podłączyc pod amplituner/wzmacniacz+cd oraz czy kolumny podstawkowe mogą stac obok tv(plazma) czy nie bedą oddziaływac na obraz?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ekranowanie magnetyczne głośników miało znaczenie w dobie telewizorów kineskopowych w przypadku LCD nie ma znaczenia ,kompaktowe głośniki podłączasz do amplitunera w taki sam sposób jak każde inne

W kwestii głośników z wyrobami Harmana daj sobie spokój ,w tej dziedzinie Harman International nie ma bladego pojęcia ,poza nowoczesnym designem nie jest w stanie niczego zaproponować .Możesz złożyć system z kompaktowych głośników Monitor Audio (takie ja wskazałeś) ,jeżeli lubisz dźwięk ciepły i muzykalny możesz spróbować z Dali , jeżeli dynamiczny Paradigm lub JBL
 

dimgoo

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Faktycznie bedę kupowal soundbar. teraz jeszcze rozejrze sie za innymi modelami i sie odezwe.
 

dimgoo

New member
I mam zagwozdkę.
Pod uwagę biorę: Cinema SB 300 JBL(najtańsza) oraz YSP 5100 Yamaha(najdroższa). Ewentualnie wczesniej wymienione przeze mnie Monitor audio Radius One HD(pomiedzy).

Bo jestem wstanie dać ponad 5tys za yamahę, tylko czy faktycznie różnice w dzwieku beda az tak powalajace. W końcu to tylko soundbar.

prosze o poradę.
 

dimgoo

New member
Dzięki za odpowiedź.
Faktycznie, mogłem sie wcześniej zwrócić o wycenę do Ciebie, ale już po ptakach. Następnym razem będę pamiętał;)

Pozdrawiam.
 

dimgoo

New member
No zestaw już przyszedł. Podłaczony. Jeszcze nie mialem okazji tak naprawdę bardziej go przetestować, gdyż male dziecko w domu i ciągle praca.

Ale dla kogoś kto przez dłuższy okres muzyki słuchał na zwyklym odtwarzaczu cd, a filmy ogladał na tv, gdzie dźwięk wydobywal się z glośników w jakie zaopatrzony był telewizor, to efekt jest rewelacyjny.

Podtawą tego zestawu jak juz wczesniej w jakims tescie zauważono jest sub. i jest to prawda soundbar bez właczonego suba mija sie z celem. narazie muze testowałem na kawałkach die antwoord i wymiata. podobnie z ogladaniem filmu pacyfik- efekt padajacego deszczu czy wymiany ognia.

tak wiec z zestawu jestem jak najbardziej zadowolony narazie, chociaz jak pisałem za wiele czasu nie miałem zeby go przetestowac.


Mam tez pytanie jak bym chciał posłuchac radia i płyt cd przez ten soundbar, ale bez konieczności włączania tv, to co ja powinienem kupic?Chcialem aplituner, ale jak pisaliscie do tych głośników nie potrzeba? Może streamer jakiś który ma również cd w sobie? jest coś takiego? przepraszam jeżeli nie w tym dziale pytam?
 
Do góry