Kolumny podłogowe zamiast monitorów na tył?

Yacko

Member
Co sądzicie o kolumnach podłogowych na tył w KD? Planuję skompletować zestaw do kina domowego - głośniki na przód posiadam Tonsli Zeus, więc sub raczej nie potrzebny, rozglądałem się za monitorami na tył, ale w miarę porządny stand kosztuje minimum 300 zł, więc w cenie monitorów + stand mógłbym kupić kolumny podłogowe. Zastanawiam się nad zestawem Klipsch F10-C20-B20 Klipsch F10-C20-B20 - SALON BYDGOSZCZ (4840693850) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. F10 poszłyby na tył, centralny na swoje miejsce a monitory ewentualnie na górę do 7.1 albo do innego pokoju jako druga strefa.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Można i tak- podłogowe na tył, jednak dobrze, żeby wszystkie były z jednej serii, frontowe i tylne takie same,
a sub w kinie i tak powinien być ;)
Jak duże jest to pomieszczenie?
 

Yacko

Member
Pomieszczenie około 15m2. Wolałbym na tył coś smuklejszego niż Zeusy, gdyż mało miejsca od ściany jest. Jednak frontów nie chciałbym zmieniać a dokładać kolejne też nie za bardzo. Faktycznie to tak duży problem w przypadku innych głośników na tył? Patrząc na zestawy to tam również są różnice.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy takim pomieszczeniu, to nie ma za bardzo sensu, niestety, lepiej cały nowy zestaw poprawnie rozstawić i uzyskasz efekt jakiego oczekujesz, a monitory na tył możesz też powiesić.
 

Yacko

Member
Co do wieszania monitorów to u mnie byłoby to możliwe jedynie pod sufitem, a ta wysokość pewnie wypaczy efekty 5.1, wysokie podłogówki pasowały by rozmieszczeniem głośnika wysokotonowego na wysokość uszu.
 

piechu

Member
Bez reklam
teoretycznie wysokotonowy na wysokości uszu w 5.1 jest ok do słuchania muzyki. Jeśli oglądasz filmy to głośniki surround powinny być wyżej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co sądzicie o kolumnach podłogowych na tył w KD? Planuję skompletować zestaw do kina domowego - głośniki na przód posiadam Tonsli Zeus, więc sub raczej nie potrzebny, rozglądałem się za monitorami na tył, ale w miarę porządny stand kosztuje minimum 300 zł, więc w cenie monitorów + stand mógłbym kupić kolumny podłogowe. Zastanawiam się nad zestawem Klipsch F10-C20-B20 Klipsch F10-C20-B20 - SALON BYDGOSZCZ (4840693850) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. F10 poszłyby na tył, centralny na swoje miejsce a monitory ewentualnie na górę do 7.1 albo do innego pokoju jako druga strefa.

Same w sobie podłogówki na tył są ok, ale całościowo to średni pomysł.
Dla spójności dżwięku, wolałbym zostawić już taki zestaw Klipscha, jak mieszać to z tymi Zeusami.
Najgorszy w tym wszystkim byłby central, to kluczowy głośnik. Charakterystyka dżwięku będzie całkowicie inna, jeżeli już mieszać front, to czymś zbliżonym brzmieniowo, a w tym wypadku będziesz miał kolumnę z inne bajki.
 
Ostatnia edycja:

Yacko

Member
Zeusy muszą zostać - przechodziłem już przez Klipsch RF, JBL studio i brakowało mi tego typu basu, który oferują 2x30 Zeusów. W takiej sytuacji skoro ma być kiepsko przy różnych głośnikach to może zakupię coś używanego z podłogówek na tył i jakiś centralny używany - namiastka 5.1 powinna być.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lepszy rydz jak nic, a kiepsko to pojęcie względne.
Ja docelowo, na pewno nie łączyłbym tych kolumn jako zestaw 5.1, ale tymczasowo, czemu nie.
 

Yacko

Member
Może w takim razie polecicie o jakie głośniki uzupełnić frontowe Zeusy aby charakterystyka była choć trochę zbliżona ? Mogą być używane. Potrzebne 2 na tył i jeden centralny. Ewentualnie w grę wchodzi inna opcja - kupić coś z lepszej serii a potem dokupić z tej samej serii fronty (warunek potężny bas - zbliżony do Zeusów).
edit:
namierzyłem coś takiego - warte zachodu ?
http://allegro.pl/quadral-quintas-5000-ii-satelity-centralny-gratis-i4898215572.html
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Można i tak- podłogowe na tył, jednak dobrze, żeby wszystkie były z jednej serii, frontowe i tylne takie same?

Ja przerabiałem 3 komplety bocznych (żadne nie były z tej samej serii co przód) i spokojnie można osiągnąć bardzo dobry efekt.

Za to co do całego przodu to bezapelacyjnie - wszystkie trzy powinny grać tak samo. Razem tworzą spójną scene w filmach. Inaczej wychodzi po prostu kupa...
 
Do góry