Kolumny podłogowe od 3,5 do 4 tys zł

SzymanPT

New member
Witam was! potrzebuję porady, jakiegoś ukierunkowania w temacie doboru kolumn podłogowych, mianowicie na kolumny odłożone mam od 3,5 do 4 tys zł. Zagrają przy wzmacniaczu Harman Kardon 980, pokój około 15m2, słucham głównie popu trochę muzyki klubowej i tego co zagrają nasze telewizyjne programy muzyczne lub tuner fm :) Ważne jest aby grały one nisko schodzącym basem, po prostu go lubię :) Interesują mnie kolumny nowe.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi, wasze porady, sugestie, pozdrawiam.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
nie zauwazylem metrazu :D oczywiscie ze beda za duze... w takim razie moze jbl studio 180 tansze ale ladnie graja lub jbl studio 270 badz klipsch rf52 lub 62 II...lepiej zostac przy podlogowych...moje 80 graja na porownywalnym i nie narzekam...pozatym jak wyreguluje bas nie musi tlumic reszty przy tym metrazu a zawsze maga sie przydac przy zmianie pomieszczenia
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
przy dali szczerze glebokiego basu nie znajdziesz jak w jbl czy klipsch...ogilnie ladnie graja na Twoj metraz zeby mnie zbesztali to 5 :) ale wstawilbym 7 osobiscie...nigdy nie wiadomo czy nie zmienisz pomieszczenia na wieksze a bas mozna regulowac takze nie musi tlumic wyzszych tonow...pytanie tez jak beda roztawionie czy blisko siebie czy tez dalej i jak daleko jest sluchacz...
 

SzymanPT

New member
Kolumny będą ustawione od siebie około 150 cm w tej przestrzeni znajduje się komoda, będą stać przy ścianie. Odległość od słuchacza to około 2 m.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie co sądzicie o Dali Zensor 7 bądź 5 ???

Bardzo przyjemne kolumny. Basu im nie brakuje (chyba, że słuchasz techno). Mają bardzo ładną średnice, świetnie się sprawdzają w muzyce akustycznej. Tylko pytanie czy dobrze się zgrają z Harmanem (mam obawy). Musisz posłuchać. Porównaj np. z JBL-em Studio 270. Bardzo ciekawe są również Audio Academy Phoebe III. Tylko przy muzyce klubowej może braknąć kopa, ale brzmienie będzie bardziej równe, powiedzmy "audiofilskie". Do listy odsłuchowej dopisz jeszcze Monitor Audio Silver 6, Focal Chorus 716 V. Przy 15m2 można też pomyśleć o mocnych kolumnach podstawkowych typu: Paradigm Studio 20 v5, Monitor Audio Silver 2,JBL LS 40, Definitive Technology SM65.
 
Ostatnia edycja:

SzymanPT

New member
Pokój.jpg



Dodałem załącznik tak wygląda pokój jeżeli go widzicie
 

mors111

Active member
Bez reklam
Bardzo przyjemne kolumny. Basu im nie brakuje (chyba, że słuchasz techno). Mają bardzo ładną średnice, świetnie się sprawdzają w muzyce akustycznej. Tylko pytanie czy dobrze się zgrają z Harmanem (mam obawy). Musisz posłuchać. Porównaj np. z JBL-em Studio 270. Bardzo ciekawe są również Audio Academy Phoebe III. Tylko przy muzyce klubowej może braknąć kopa, ale brzmienie będzie bardziej równe, powiedzmy "audiofilskie". Do listy odsłuchowej dopisz jeszcze Monitor Audio Silver 6, Focal Chorus 716 V. Przy 15m2 można też pomyśleć o mocnych kolumnach podstawkowych typu: Paradigm Studio 20 v5, Monitor Audio Silver 2,JBL LS 40, Definitive Technology SM65.

Audio Academy Phebe III basik mają Visatona , świetnie grający i nawet większe pomieszczenie nagłośnią , ale nie sa za mocne , sam bas ma 50W , cała kolumna 60W mocy znamionowej , to spokojnie wystarczy na 15m2 z dużym basem dość niskim
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raz je odsłuchiwałem i miło mnie zaskoczyły. Do tego ładnie wykonane w okleinie naturalnej i są produkowane u mnie w mieście :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Na ten metraż tylko dobre monitory, tyle kasy to kupisz coś konkretnego. Ja mam pod Harmanem Dali Zensor 3 i braku basu nie zauważyłem. przetwornik taki jak w Zensor 7 i to naprawde potrafi walnąć porządnym basem, poźniej już to kwestia akustyki, i jak ktoś piszę o lepszym basie w JBL czy Klipsch to sorry ale ja bym nie chciał. Oczywiście kieruję się tu moim metrażem i odsłuchami w moim mieszkaniu.

15mkw dobre monitory rozniosą w drobny mak :) w pozytywnym słowa znaczeniu :)

Focal Aria 906 to mój typ.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zawsze byłem zwolennikiem kolumn podłogowych. Bo myślałem, że z kolumn podstawkowych nie uzyska się dobrego basu i wypełnienia. Potem jak trochę posłuchałem to zmieniłem zdanie. Jeśli mamy nie duży metraż to spokojnie można wstawiać kolumny podstawkowe. Ja na brak basu nie narzekam, a przesiadłem się z podłogówek, które basu miały dużo (Oli40). Sporo oczywiście zależy też od akustyki. Co nie znaczy, że podłogówki są złe. Trzeba samemu posłuchać i dopasować wielkość kolumn pod swoje pomieszczenie.
 

mors111

Active member
Bez reklam
u.

15mkw dobre monitory rozniosą w drobny mak :) w pozytywnym słowa znaczeniu :)

Focal Aria 906 to mój typ.

Focale grają od 55hz
Dali Icon 1 np od 45hz
Monitor Audio BX2 od 42hz

szedł bym w dobre monitory ale z niskim basem

Taga Hamony Platinium B40 od 35hz ( dla +/- 3db ) przy 16cm basie
 
Do góry