kolumny podłogowe na mały metraż

Bobby75

New member
Witam,

posiadam Yamaha R-N602 + CD-S700 przez pewien czas w zestawie z pylon audio sapphire 25 . To bardzo fajne kolumny jednak nie do małego pokoju a ja mam obecnie 10,5m2. Pokój jest tak umeblowany że monitorów nie ma gdzie postawiś chyba że na standy a tu już bym wolał podłogowe.
Muzyka głównie cięższy rock. Co powiecie o:
Indiana Line Tesi 560 lub Klipsch R-24F. Czy to prawda że Yamaha i Klipsch to fatalne zestawienie?
Mam bardzo dobrą cenę też na JBL Arena 180 ale to chyba za duża kolumna na tak małe pokój. A może
Melodika BL40 MKII lub Melodika BL30 ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
BL40 będą za duże do 10m2. Miałem te kolumny w większym pomieszczeniu i grały fajnie. Robiłem eksperyment i wstawiłem je do sypialni właśnie około 9-10m2 i dudniło strasznie. Jeśli już to BL30. Jeśli podobało Ci się brzmienie S25 to pamiętaj, że są mniejsze S23. Nie wiem jak zagrają w tak małym metrażu. Ja słuchałem w 25m2 i było za chudo w basie. W 15m2 na pewno zagrają, ale 10 nie wiem. Są też u Pylona Opal 20 .

Indiana Tesi 560 to ciepło, kremowo grające kolumny, dość łagodnie na górze, trochę wolniejsze niż BL40. Bas też mają podbity, miękki. Obawiam się że też będzie problem z kontrolą. W takim małym pokoju dużo zależy od akustyki. Ciężko tak na 100% doradzić. Dusza szansa , że będzie kicha.

JBL Arena 180 nie słyszałem. Podpytaj blackninja. Pewnie coś doradzi. Sądzę, że Areny 170.

Klipsch R-24F nie wiem jak grają.

Tak na prawdę to aż się prosi o monitory na taki metraż. Jeśli podłogowe to na pewno jakieś małe.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Trzeba szukać takich kolumn jak MR4, Bronze 5, Arena 170, Canton Chrono 507.2, Klipsch tez może być ale przy takiej odległości nie wiem czy nie za krzykliwy.
 

Bobby75

New member
Zweryfikowałem trochę listę i zastanawiam się nad :
Indiana Line Tesi 560
Dali Zensor 5
Monitor Audio Bronze 5
canton chrono 507.2
Słuchałem wczoraj Canton GLE 476 i tu pytanie jak na ich tle wypadają chrono 507.2 ? Źródłem był wzmacniacz sieciowy Pioneer jednocześnie posłuchałem też klipsch RP-260F które z pewnością są za duże do mojego małego pokoju ale generalnie ich brzmienie dużo bardziej podobało mi się od Canton GLE . Dość mocno chodzą mi po głowie Bronze 5 bo tu mam propozycję naprawdę dobrej ceny tyle że w białym kolorze no i jeszcze Tesi 560 których nigdy nie słyszałem . Dali 5 to opcja kiedyś miałem Zensor 3 było pozytywnie ale bez fajerwerków.
 

wuzetb4

New member
Ja kupilem monitor audio brozne 5.Na *********.pl byly biale po 1150 sztuka wiec cena zadowalajaca.Jak na1 sprzet graja dlamnie super.
 
Do góry