kolumny podlogowe jako surround ?

tomekm9

New member
Mniejwiecej już wiem jaki zestaw wybiorę ale zastanwiam się nad taka mozliwoscia czy dobrym pomyslem jest podlaczenie kolumn podłogowych (myślę o Boston CS 260 ) jako surroundy zamiast boston A25 a na fronty dać A360. Cenowo wyjdzie lepiej niż a25 + podstawka. Czy to dobry pomysł?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Mniejwiecej już wiem jaki zestaw wybiorę ale zastanwiam się nad taka mozliwoscia czy dobrym pomyslem jest podlaczenie kolumn podłogowych (myślę o Boston CS 260 ) jako surroundy zamiast boston A25 a na fronty dać A360. Cenowo wyjdzie lepiej niż a25 + podstawka. Czy to dobry pomysł?
Jeśli tylko masz ku temu warunki, to czemu nie? Takie instalacje również istnieją. :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Osobiście został bym przy serii A. Jak duże masz pomieszczenie i co będzie napędzać kolumny?
 

tomekm9

New member
Pomieszczenie nie jest małe bo ok. 32 m2. Co do urządzenia to rozważam denona X2000 ew. marantz SR5007 (w zależności co ostatecznie wyjdzie korzystniej cenowo).

Dlatego wole zapytać żeby później nie było wymienił stryjek...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy tym metrażu proponowałbym ci zainwestować w mocniejszą elektronikę np. X4000 i do tego na początek fronty + central, a później na tył np. A250.
Bostony to bardzo dobre kolumny ale potrzeba do nich trochę więcej prądu, a zwłaszcza jeśli myślisz o podłogowych na tył.
A te CS o których piszesz na początku to trochę kiepsko wypadają w stosunku do serii A ;)
Podpytaj jeszcze blackninja o ceny i Bostonów i Denona X4000, może okazać się, że nie warto kombinować w mieszanie serii.
 

tomekm9

New member
Nie będzie problemu, że będą to różne serie ? Coś obiło mi się o uszy aby nie robić zbieraniny z różnych firm czy przekłada się to też na serie ? Ma to jakiś wpływ na brzmienie ?

Edit. Hmm boje się że X4000 to może znacznie przekraczać mój budżet...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Właśnie dlatego proponuję Ci żeby całość była z serii A ;)
Co do cen, to jak nie spytasz, to nie będziesz wiedział...
Już kilka razy o tym pisałem, że po raz drugi X2000 bym nie kupił, bo jest trochę za słaby... wolałbym mocniejszy amplituner i zestaw (fronty z centralnym) niż słaby ampli z 5.0 ;)
W twoim przypadku/ metrażu X2000 czy SR5008 mogą okazać się nie wystarczające na te kolumny.
 

sebol81

New member
Ja mam na tyłach podłogówki i jestem z tego rozwiązania zadowolony. Dzięki temu nie ma żadnego babrania się ze stojakami i uchwytami do kolumn. Tylko weź pod uwagę, że takie rozwiązanie wymaga trochę mocniejszej elektroniki. Na 32 m2 brałbym X4000 lub jakiś mocniejszy amplituner.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W wysokiej klasy instalacjach wszystkie kolumny są takie same ,więc jeżeli kolumny frontowe są wolnostojące to kolumny surround też takie powinny być
 
Do góry