Kolumny podłogowe do niewielkiego pokoju.

Bobby75

New member
Witam,

po kilku latach zabawy kinem domowym wymieniania raz tego raz owego zestaw coraz rzadziej używany a jak już to do słuchania muzyki postanowiłem znowu go zmodyfikować. Blu ray i sub znalazły już nowych właścicieli tak jak fronty/monitory . Został amplituner Yamahy rx-v777 którego nie planuję na razie zmieniać . Odtwarzaczem CD tu już decyzja zapadła będzie Yamaha CD-S700. Został mi jeszcze głośnik centralny Dali Zensor Vocal co do którego jeszcze nie jestem pewny. Pokój niewielki 14m2 ale po sprzedaży suba i modyfikacji umeblowania jest miejsce na kolumny podłogowe. Monitory jakie używałem to były Dali Zensor 3 które uważam za bardzo fajne głośniki i dlatego moja pierwsza myśl to Dali Zensor 5 ale zastanawiam się też nad następującymi modelami :

PARADIGM MONITOR 7 v.7
PARADIGM MONITOR 9 v.7
KLIPSCH RF-42 II
KLIPSCH R-24F
KLIPSCH RF-62 II
KLIPSCH R-26F

i tu pytanie... które będą właściwym wyborem do tak niewielkiego pokoju i posiadanego zestawu ?
Rodzaj muzyki to głównie rock.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Słabym ogniwem byłaby w tym połączenui i tak Yamaha ampli, dlatego skoro już żegnasz się z kinem warto pomyśleć o klasycznym wzmaku stereo - wydobędziesz z kolumn to co w nich drzemie, bo na ampli niskim modelu nigdy tego nie usłyszysz.
Co do kolumn to i Zensor i Paradigm i Klipsch są polecane do rocka, lecz z tych trzech wybrałbym Paradigmy ze względu na najszybszy bas. Dali wg mnie przynudzają rozlazłym basem, a Klipsche mają charakterystykę typu V, co może męczyć na dłuższą metę, nawet przy takiej muzyce. Z Klipsch to już zdecydowanie seria RF jest tą bardziej muzykalną. Pamiętaj tylko, że i Paradigm i Klipsch mają port Bass Reflex z tyłu co wymaga trochę powietrza z tyłu.
Co do rozmiaru to te 14 m jest tak na granicy. Sam nie wiem na które w takim metrażu bym się zdecydował, pewnie jednak na te większe ;)
 

Bobby75

New member
Zwrócono mi uwagę że Yamaha tak samo jak Klipsch i Paradigm wyostrzają górę pasma co może być dosyć męczące na dłuższą metę . Czy faktycznie zestawienie Yamahy z Klipsch czy Paradigm będzie słabym rozwiązaniem ?
Czy kolumny Pylon Audio Sapphire 23 lub 25 ( do mojego metrażu podobno raczej model 23 ) są warte uwagi ( nasza krajowa produkcja ) ?
 
Do góry