Kolumny podłogowe do 1500zł

Majolous

New member
Cześć!

Prosiłbym o pomoc w wyborze pary nowych kolumn podłogowych do około 1500zł.
Zestaw: amplituner Denon 1312, TV Panasonic Viera L37E30E.
Pokój: 3m x 4m.
Przeznaczenie: muzyka (50%), TV oraz filmy na BD (50%).
Rodzaj muzyki: R'n'B oraz wszystko co leci w radio.
Nie jestem audiofilem, ale zależy mi na tym, żeby dźwięk był czysty i żeby się przyjemnie słuchało. Raczej nie słucham muzyki bardzo głośno, ale przy filmach lubię dobrze słyszeć efekty specjalne ;-)

Wstępnie wybrałem (opierając się narazie tylko na opiniach z forum i wyglądzie kolumn) Jamo S606.
Ewentualnie w tym przedziale cenowym wypatrzyłem też: Rubicon RP16F, Taga Platinum F, Wharfedale Diamond 10.MT, Heco Victa 501.
W sobotę wybieram się na odsłuch i dlatego prosiłbym o jakieś propozycje czego powinienem z tego zestawu podłuchać (ewentualnie inne propozycje).

Pozdrawiam.
M.
 
Ostatnia edycja:

adamllca

New member
Bez reklam
twoim metrazu spokojnie klipsch rb 81 no chyba ze tylko podlogowe wchodza w gre to moze jeszcze posluchaj monitor audio mr4 ,jamo s 608 .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych wybierałbym Jamo .I dopytaj Blackninja o ceny. Powinno to extra zagrać w klasie cenowej.
 

marecki6

New member
Bez reklam
myślę, że warto byłoby rozważyć zwiększenie budżetu i rozważenie Roth Audio Oli 40. Kolumny zbierają rewelacyjne recenzje i są porównywane do zestawów znacznie droższych ...
 

don111

Banned
bardzo dobre, ale na taki metraż model mniejszy, 30 zamiast 40stek, MR4 też ok

Jamo są znośne jakbyś chciał kupić cały zestaw za takie pieniądze a nie same fronty... odstają o 2 klasy w dół od MA czy Oli
 

Majolous

New member
Po zapoznaniu się z opiniami z forum oraz po pogawędce w sklepie, biorę pod uwagę trzy modele:
- Rubicon NH-20
- Monitor Audio MR4
- Roth Oli 30
Może ma ktoś jakieś doświadczenia związane z dwoma górnymi modelami? (w sobotę będę miał okazję je przesłuchać)
Która opcja według Was, wydaje się najlepsza do tak małego 12m2 pokoju?
 

Begess

New member
Moim zdaniem w tym przedziale cenowym to zdecydowanie Tonsil Maestro II, bije na głowe inne kolumny do 2000 tys. Tylko wydaje mi sie ze chyba pokój troche za mały jak na Maestro...
 

don111

Banned
tzn tak tylko wydaje Ci się bo nie słuchałeś wszystkich kolumn w tym przedziale cenowym, ja słuchałem kupę takowych i muszę powiedzieć że jest spory rozrzut w jakości, ale również w tej cenie są świetne okazje.... tylko ja z kolei nie słuchałem Maestro ;)
 

Siwy007

New member
Witam, ja słuchałem Maestro 180 (wersja bez "II), i jeżeli dwójka gra lepiej to w cenie do 1500zł można się nad nią zastanowić, ale pewnie znajdziemy wiele ciekawszych propozycji. Ostatnio słuchałem nawet Cantonów w pobliskim sklepie RTV i wydaje mi się, że Tonsile pomimo podobnej ceny zagrały klasę gorzej.
Ale mam też swoje pytanie :)
Wie ktoś co u ArtSa? Zagląda tutaj? Potrzebuje kontaktu z nim, a na fidg i podobnych głucho.
 
Do góry