Kolumny pod stereo ? do 3,5 tys.zł

studentmk

New member
Panowie Praktycy, pomóżcie. Chodzi o kolumny do stereo.
Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.
Mam nielada dylemat odnośnie doboru kolumn.
Oto moja baza i dylematy:
Pomieszczenie około 30m2 mniej 6m szeroko 5,5m długie, do sufitu 2,6m. W pokoju niski stolik , fotel, kanapa maxymalnie odsunieta od źródła stereo, czyli niespełna 5m. Ponadto pokój otwarty jest na kuchnię w której poza zabudową na 4 metrowej scianie jest jeszcze niewielki stół i dwa krzesła.

Dźwięki od sasa do lasa, sporo muzyki etno roots, muzyki świata, reggae, bluesa ale na półce znajdę płytę Grechuty, Sade, Stinga, Stańko , ale i Ramstein, Tool czy Marylin Manson. Jak więc widać wybór pod konkretna nutę będzie trudny.
A zakupiłem okazyjnie ampli Pionieer VSX-2020-K.
Zdecydowałem się na kolumny używane, z racji kosztów nowych, choć oczywiście i nowych nie wykluczam gdyby trafiła się okazja. Wybieram sie więc w objazd, od okazji do okazji na ogląd kolumn i ewentualne sprawdzenie ich z VSX 2020
Proszę podpowiedzcie co dalej, ku czemu wy byście się skłaniali znając specyfikę tych sprzętów?
A wybór mam następujący:

Tannoy Revolution DC6T - około 2,6-2,9 tys.zł za nowe, lub nieznacznie używane.
Dali Ikon 6 - około 2,8-3,2 tys.zł ................. nieznacznie używane.
Dali Zensor 7 - około 2,7-3,0 tys.zł ................. nieznacznie używane.
PARADIGM 11v7 - około 3,0-3,2 tys.zł ................. nieznacznie używane.
PARADIGM 9v7 - około 2,4-2,7 tys.zł ................. nieznacznie używane.
KEF IQ70 - około 2,2 tys.zł ................. nieznacznie używane.
KEF IQ90 - około 3,0 tys.zł z wyraźnymi estetycznymi oznakami zużycia.
KEF Q500 - około 3,3 tys.zł. nieznacznie używane lub 3,5tys.zł nowe.
KLIPSCH RF 62 - około 2,4-2,7 tys.zł ................. nieznacznie używane.
KLIPSCH RF 82 - około 2,6-3,0 tys.zł ................. nieznacznie używane.
Monitor Audio RX8 - około 3,0-3,2 tys.zł ................. nieznacznie używane.
Monitor Audio BX6 - około 2,4-2,8 tys.zł ................. nieznacznie używane.
Monitor Audio RS8 - około 3,0-3,2 tys.zł ................. nieznacznie używane.
Monitor Audio RS6 - około 2,2-2,7 tys.zł ................. nieznacznie używane.
Audio Academy Phoebe III - około 2,2-2,5tys.zł ................. nieznacznie używane.
FOCAL CHORUS 816 V - około 3,5 ty.zł za nowe jednak w rogach mocno obite w transporcie, szczelne, z nienaruszoną elektroniką,
Focal Chorus 716 - około 3,0-3,2 tys.zł ................. nieznacznie używane.
Focal Chorus 714 - około 3,0-3,2 tys.zł ................. nieznacznie używane.
JBL Studio 290 - około 3,0-3,2 tys.zł ................. nieznacznie używane.
JBL L 890 - około 3,0-3,2 tys.zł ................. nieznacznie używane.
Heco Metas XT-701 - około 1,9-2,2 tys.zł ................. nieznacznie używane.
Epos Epic 5 - około 2,9-3,0 tys.zł ................. nieznacznie używane.

Wybaczcie za ten rozstrzał jakościowo cenowy, ale każdą opcję biorę pod uwagę przy moich warunkach sprzetowo-mieszkaniowych.
Może na tym poprzestanę bo wybór i tak jest zbyt obfity by ułatwić logistycznie mam po drodze w takich kierunkach jak: (co wcale mnie nie ogranicza do innych wyborów, ale zawsze podjechać dobrze jest! (-; )


Tannoy Revolution DC6T
PARADIGM 11v7
PARADIGM 9v7
Monitor Audio RS8
Monitor Audio BX6
Dali Ikon 6
Dali Zensor 7
Heco Metas XT-701
JBL Studio 290

Oczywiście powyższe a nie w najbliższej mojej okolicy też wchodzą w rachubę.
Za wszelkie sugestię z góry dziękuję ...
 

myty

New member
Mam Dali Zensor 7, salon z kuchnią ok 40m i dają spokojnie radę, ale napędza je wzmacniacz. Twój poineer to fajny ampi, ale do szcześcia potrzebujesz wzmacniacza stereo.

pozdrawiam myty
 

Geronimo zx

New member
Z pewnością nie focale chorusy 816v (cholera wie co tak naprawde sie z nimi działo) ;-)
Ja przesłuchałbym dali zensor 7,monitory rs8 bx-6,jbl studio 290 są one dość często polecane na naszym forum.
 

studentmk

New member
Typujecie Dali Zensor 7 w tym nieuczciwym wyścigu. Fajnie, że dajecie alternatywy. Monitor Audio RS8 odsłucham na dniach, a potem kolejne.
Focal Chorus 816 niby (-; się wczoraj sprzedały za niespełna 3,1 t,zł... ciekawe co na ich temat powie nowy użytkownik, o ile faktycznie taki jest :razz:...
Proszę o kolejne propozycje, otwarcie dyskusji,
a jak w tym towarzystwie sytuujecie Paradigmy 11 i 9 ... oraz Tannoy Revolution DC6T. Jak to się ma np. do Dali Zensor 7 ?


 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Paradigmy to kolumny które sprawdzają się przy cięższych gatunkach muzycznych a Tannoy znowu odwrotnie przy spokojniejszych klimatach. Musisz znaleźć coś uniwersalnego, sam posiadam Phoebe III i nadają się do odsłuchu zróżnicowanej muzyki, choć tu na ten metraż celowałbym już w Hyperion IV ze stajni Audio Academy. Monitor Audio też dobry kierunek, spróbuj jeszcze odsłuchać te Focale bo to może być strzał w 10 ;)
 

studentmk

New member
Te Focale Chorusy 816 kusiły, a aukcja się sprzdala za 3,1...
I cena fajna, na nowe nie wysuplam ponad 6 klocków,... tylko te pekniecia i utracenia narozy, a kto wie co jeszcze ...
Twierdzi sprzedajacy że wszystko ok, sprzet nowy, tylko jakos gwarnacji brak ... a jak się rozszczelni ? ... Ryzyko przy takiej sumie i takich oczekiwaniach co do jakosci dźwięku.

Spróbuję posłuchać i Audio Academy Phoebe III, ... zobaczymy,
dzięki za odzew ! :)
 

Geronimo zx

New member
Te Focale Chorusy 816 kusiły, a aukcja się sprzdala za 3,1...
I cena fajna, na nowe nie wysuplam ponad 6 klocków,... tylko te pekniecia i utracenia narozy, a kto wie co jeszcze ...
Twierdzi sprzedajacy że wszystko ok, sprzet nowy, tylko jakos gwarnacji brak ... a jak się rozszczelni ? ... Ryzyko przy takiej sumie i takich oczekiwaniach co do jakosci dźwięku.
Spróbuję posłuchać i Audio Academy Phoebe III, ... zobaczymy,
dzięki za odzew ! :)

Przeżywałem już raz uszkodzoną membranę w moich nowych gx-ach :cry: Po rozpakowaniu aż z wrażenia przysiadłem i odpaliłem drina na uspokojenie :) Co prawda szybko zadziałalismy w salonie i następnego dnia po zgłoszeniu miałem już nowy głośnik.W sprawie tych focali jak dla mnie nie masz co żalować(w sumie nie widziałem foto)ale z tego co piszesz nie jest to wada estetyki,paru rys tylko bardzo ważnej dla kolumny obudowy.Ja osobiscie nie mógłbym na to patrzeć,a co dopiero żyć z tą myślą(jak je uszkodzili,czy upadły,dlaczego,po co itp)
Pozdrawiam
 

studentmk

New member
Dali Zensor 7 po własnym jak i po waszych sugestiach poważnie biorę pod uwagę, kwestia odsłuchu...
a co z innymi zawodnikami tego wyścigu ?
Jeden z kolegów pisze, że Paradigmy do mocniejszej nuty,
natomiast Tannoy Revolution DC6T do łagodniejszej ...
A co z resztą stawki ?
Gdybyście mieli ustalić ranking to jakby się one sytuowały ? Które z nich to pierwsza piątka ?

Tannoy Revolution DC6T
Dali Ikon 6
Dali Zensor 7
PARADIGM 11v7
PARADIGM 9v7
KEF IQ70
KEF IQ90
KEF Q500
KLIPSCH RF 62
KLIPSCH RF 82
Monitor Audio RX8
Monitor Audio RS8
Monitor Audio RS6
Audio Academy Phoebe III
Focal Chorus 716
Focal Chorus 714
JBL Studio 290
JBL L 890
 

studentmk

New member
Panowie jeszcze jedno pytanie.
Gdybyście mieli porównywać poniższe cztery kandydatury, to jakbyście je scharakteryzowali względem siebie ?

Paradigm 11v7
Monitor Audio RS 8
Dali Zensor 7
Tannoy Revolution DC6T

30 m2 , blues , stare reegae, rock jak Led Zeppelin, Massiv Atack , Tool, jazz jak Stańko, Możdzel, etc. ale i Wu-Tang Clan... póki co na Pionieer VSX2020-K.

Doradźcie wylewnie proszę ...
 
Do góry