Kolumny pod HK 3390

infoman

New member
Witam.
Proszę o poradę czy te kolumny będą dobrze grały na 17 m2 pod Harman HK3390
niestety na obecną chwilę nie mam kasy i możliwości na wstawienie kolumn podłogowych.
Wiec pozostają podstawkowe.
KEF C3 a może JBL ES 20
i z czasem jakiś sub.
Może jakieś inne pomysły tak do 800 zł

Troszkę poczytałem czy JBL E 80 będą ok znalazłem za 700 zł nowe i może je jakoś wcisnę.
Ogólnie zestaw ma być 60%kino 40%muzyka (jazz, rock, hip-hop, metal)
Zmieścił bym się w 2 tyś za cały zestaw.
Do tej pory używam jakiejś mini wierzy philipsa i głośników od kina takich małych wiec przesiadka będzie kolosalna.
Pisałem już do blackninja (dziękuje za odpowiedź).
Ale chciałbym poczytać opinie innych specjalistów, użytkowników i posiadaczy takiego sprzętu.
Jeszcze dodam że to będzie sprzęt na lata i nie namówię żony do zmiany ledwo to trawi.
Chciałbym do tego podłączyć telewizję N, laptopa i z czasem Blu-rey.
Za błędy przepraszam.
 
Ostatnia edycja:

infoman

New member
Tak wiem że się mieścimy.
Najgorsze jest to że nie mam gdzie tego zestawu posłuchać jak gra.
Dziękuję za odpowiedź może ktoś jeszcze się wypowie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

infoman

New member
A co byś powiedział gdybym dołożył parę złoty i zastanowił się nad JBL ES80 lub KEF C5.
Dał bym rade je ustawić a chyba lepiej by zagrały w tym metrażu.
 

infoman

New member
Postaram się zrobić zarys pokoju jak to wygląda i gdzie by miały stać myślę że z odległością od ściany jakieś 30-40 cm będzie ok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
JBL E80, KEF C7, JBL Studio 180 te możesz śmiało wstawiać chyba, że pomieszczenie jest jeszcze większe.
 

infoman

New member
Po dokładnych pomiarach wychodzi że pomieszczenie ma 17,9 m2
miejsca na kolumny jest dokładnie 26 cm rozstaw 120 cm odległość od ściany 60 cm wysokość do TV 85 cm tak to wygląda.
 

Madas

New member
Bez reklam
spójrz na mniejsze podłogówki typu Monitor Audio MR4 ... polecam też posłuchać dużo więcej kolumn żeby mieć pewność o dobrym wyborze
 

infoman

New member
Dziękuje wszystkim za pomoc i porady przede wszystkim Blackninja miał cierpliwość.
Zakupy dokonane stanęło na HK 3390 i Monitor Audio MR4.
Po odsłuchaniu Kef-y C5 bardzo słabo wypadły liczyłem na coś więcej praktycznie zero basu bardzo rozlazły góra ok środek bardzo dziwny zmieszany z basem bardzo mi się nie podobały, JBL E80 zagrały dużo lepiej niż kefy ale jakiegoś szału nie zrobiły, za to MR4 bardzo czysto i z basem jaki lubię zakochałem się w tych kolumnach hehe i tu podziękowania dla MADASA.
Pozdrawiam wszystkich.
 

Madas

New member
Bez reklam
Słuchałem MR4 z 3490 i wiedziałem że mogą zrobić na Tobie wrażenie ponieważ to bardzo dobre kolumny a do tego jak Ci się znudzą i zapragniesz przesiąść się na lepszą półkę to nie będzie problemu z ich sprzedażą.

Poczekaj teraz klika tygodni aż się wygrzeją a wrażenia będą jeszcze lepsze :)
 

infoman

New member
Bałem się tego że w domu będzie słabo i będę zawiedziony nic z tych rzeczy kolumny jak i ampli grają rewelacyjnie.
A przed zakupem prawie na 100 % byłem pewien że będą to kefy C5 a jednak, najważniejsze bez pośpiechu i posłuchać tego co zamierzamy kupić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

coopernikus

New member
zastanawiam sie nad jakimis monitorami do hk3390
sluchalem z focalami 705 i z elacami 63.2
czy moze ktos to porownac do wharfedale 10.1 ??
 

Madas

New member
Bez reklam
możesz posłuchać też Heco Metas XT 301 fajne połączenie ... MA BX2 też bardzo dobrze gra z 3390 dzisiaj słuchałem z ciekawości.
 

coopernikus

New member
w koncu padlo na MA MR2, sluchalem jeszcze BX2 i BX1 ale jakos nie przypadly mi do gustu, przesluchalem rowniez dali concept 1 ale to to bylo jakies bezbasowe aczkolwiek gora i srodek bardzo ladny.
 
Do góry