Kolumny Pioneer'a

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam serdecznie All'e

O plazmach w/w firmy wiadomo ( 1 liga ) a co z kolumnami ?. Mam zamiar kupic kolumny takze tej firmy. Nie jestem jakims audiofilem ktory za czysty dzwiek ( ja nie slysze 6. skrzypiec w 4. rzedzie ) dalby odciac sobie ..... ucho .:)). Dodam tylko ze do tej pory sluchalem muzyki na Technicsie SL-PS670D + DSP SH-GE90 ( TYM TO SIE LUBIE POBAWIC PODCZAS SLUCHANIA ROZNEJ MUZYKI ) + SA-EX500 i mi sie podobalo, tzn. nie do konca bo glosniki maja jakies 20 lat ( 60 W ) i czas na zmiany !!!. Dodam ,ze chce kompletowac cale kino domowe. Czy stary Technics, a szczegolnie cd i korektor, idzie w odstawke w tych czasach ( tzn. czy jest sens wymienic na "cos" nowszego ), czy raczej dokupic dobry amplituner ( tzn. za jakies 2500-3000zl). Moge kupic kolumny Pionka S-H 520V -QL lub W za ~600zl/szt. . Czy do sluchania glosnej muzyki ( pop dance new romantic lata 80 ) i ogladanie filmow w/w kolumny wystarcza. ( 4 szt. ). Sub'a moge kupic pozniej. Czy w tej cenie sa lepsze kolumny , a tutaj place tylko za "znaczek" na "filarze"?. A moze w takiej cenie to niewazne jakiej firmy kupie bo i tak beda graly jak te moje z przed 20 lat ? :))
P.S.
Aha, zapomnialem dodac ze pomieszczenie jakies 25m2 wydzielone z salonu 50m2.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
myślę że sam najlepiej podsumowałeś swój pomysł.
Trudno coś więcej powiedzieć .
Może lepiej określ preferencje i budżet?

.
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moje prefernencje sa jak najbardziej naturalne ;), a tak powaznie to 70% ogladanie TV ( przez moja "brzydsza" polowe, ja raczej DVD lub za kilka miechow Blue-Ray'a), a 30% cala reszta. Jak jest imprezka to chcialbym zeby "to cos" ladnie i glosno zagralo ( takie OZ "Party" ). Co do budzetu to sam nie wiem, bo jak widze te zestawy KD za 2000zl . i te kolumny w tych zestawach , to wydaje mi sie, ze jak wydam 2000zl na same kolumny to na moim starym Technicsusie :) bedzie lepiej gralo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli myślisz o przodach to na imprezkę dobrze spełnią rolę gospodarza:
00045-1_LG_l.jpg

Dali concept 6


NORTHRIDGE E:
http://www.rb.com.pl/jbl3/index.jsp...ews_id=596&layout=jbl1&forum_id=596&page=text

Jamo 606
s606hcs3.jpg

http://www.jamo.com.pl/images/800/s606hcs3.jpg
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzieki kiki za rade. Do gustu optycznego przypadly mi E80 chociaz zastanawiam sie tez nad Dali. Powiedz mi jeszcze ( prosze ) czy lepszym rozwiazaniem bedzie jak kupie takie same kolumny na przod i tyl czy moze tak jak w zestawie z jambo ( te mniejsze kolumny to jakos nie wierze w ich "moc" ). Wydaje mi sie ze podczas odtwarzania audio bylby leprzy dzwiek przy 4. takich samych "kolumienkach".
A odnosnie dzwieku w KD to pozniej kupilbym sub'a i moze jakis gl. centralny ( czy to jest tosamo co sredniotonowy ? )
Czy ten tok myslenia jest prawidlowy, czy raczej powinienem isc na emeryture :)))

Pozdrawiam All'e
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
świat i kreatorzy idą w kierunku najlepszego jak twierdzą sygnału na świecie - czyli stereo. Takie pokazy mieliśmy w Irlandii . I byłem pod olbrzymim wrażeniam gdy w ciemnym pomieszczeniu na testach - mając do dyspozycji tylko słuch - wybrałem podobnie jak inni właśnie zestaw stereo jako najlepszy.
Ja pozostałbym najpierw przy przodach a później je robudowywał wtedy , gdy stwierdzisz że brakuje Ci "pary" . Pytaj o ceny Blackninja - ma dobre ceny.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
SA-EX500 miał chyba mniejsza moc na kanał centralny i na tylne więc głośńiki takich samych wymiarów to chybiony pomysł.

Dobrze by było wymienić amplituner i dokupic zdrowe kolumny :), CD o korektor do zamawy może zostać.
 
Do góry