Kolumny obok telewizora OLED

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Niedawno zakupiłem telewizor LG OLED 65B13LA. Postawiam go w miejscu statej plazmy 60" Samsung. W pobliżu TV w odległości jakieś 20-25 cm stoi dość spory głośnik Edifier S2000MKIII. W przypadku plazmy nic się nie działo, a na OLEDzie zawałem, że ekran wyświetlając szary kolor jest sporo ciemniejszy po stronie której znajduje się głośnik. Widać to najlepiej przy ciemno szerym kolorze.

Czy spotkał się ktos z Was z takim problemem? Myślałem że taki problem miały tylko stare telewizory CRT. Czy te plamy znikną po jakimś czasie po odstawieniu głośnika od telewizora?

Z gory dzięki za info.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście może się zdarzyć w skutek sił elektromagnetycznych i ekranowania kolumn. Do jednych egzemplarzy jest ok, do innych trzeba odstawić kolumny dalej.
 

Vex

Member
Bez reklam
Dziwne, ja mam zaraz przy TV postawione Monitor Audio RX2 i nic się nie dzieje. Mam sporo mniejszy TV, bo 48 cali i z serii C, ale nic nie zauważyłem. Nawet z ciekawości sprawdziłem różne kolory i nic. To się stało jak dostawiłeś kolumnę? Może od początku tak było?
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziwne, ja mam zaraz przy TV postawione Monitor Audio RX2 i nic się nie dzieje. Mam sporo mniejszy TV, bo 48 cali i z serii C, ale nic nie zauważyłem. Nawet z ciekawości sprawdziłem różne kolory i nic. To się stało jak dostawiłeś kolumnę? Może od początku tak było?
Nie, na pewno nie było, zauważyłem po kilku dniach jak stał obok głośnika.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wszystkie kolumny są dobrze ekranowane.
Wykonaj twardy reset oleda i odłącz minimum pół godziny z prądu.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wszystkie kolumny są dobrze ekranowane.
Wykonaj twardy reset oleda i odłącz minimum pół godziny z prądu.
Nic to nie daje. W dalszym ciągu w ciemnym pomieszczeniu 1/3 ekranu od strony gdzie stała kolumna jest ciemna i widać takie plamy.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale kiedy zauważyłeś ?
Miałeś to od początku ?
Zauważyłem po kilku dniach odkąd tv stoi koło głośnika. Na pewno nie było od poczatku. W dzień jest to bardzo słabk widoczne, ale w nocy widac to bardzo dobrze. 20220408_202715.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A możesz przestawić telewizor w inne miejsce ?
Choćby na godzinę i sprawdź czy dalej jest ...
 

bomarek

Member
Masz nowy TV a jego matryca nie jest wrażliwa na pole magnetyczne, sprawdziłem za pomocą magnesu.
W moim C9 wymieniano dwa razy matrycę z powodu właśnie ciemnych plam. Po próbie wymiany trzeciej matrycy która już na jasnym obrazie pokazała swoją "jaskość" wymieniono mi TV na model C1. Ten z kolei ma zaróżowioną lewą stronę ale mam czas na jego reklamację.
W C1 jest matryca EVO a ta ma właśnie zaróżowienie.
 
Do góry