Kolumny nie wymagajace mocnego wzmacniacza.

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie chcialbym kupic najlepiej uzywana pare kolumn do wiezy stereo. Stary Panasonic z wczesnych lat 90tych, 130w pobor pradu z sieci tyle moge powiedziec. Podlaczylem na probe moje JBL E80 na jakis strasznie cienkich kablach i powiem tak gra ladnie ale czuc ze brakuje mocy na bass, jest go malo w porownaniu do Denona na ktorym graja.
Myslalem nad uzywanymi JBL Studio 180, ewentualnie jakies wharfedale diamond. Dobrze celuje, prosze o wasze propozycje latwych do napedzenia kolumn. Pokoj maly jakies 3,5m x 3m
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jak najtaniej i najlepiej. Tak jak mowie nie ma co szalec bo wzmacniacz i tak nie napedzi duzych kolumn a i pokoj maly. Powiedzmy takie Diamondy czy studio 180 w uzywce, powiedzmy do 1000zl
 

piotr10

New member
Bez reklam
Mało prądu ze wzmacniacza - muszą być wysoko skuteczne kolumny.
Ja próbowałem Wielkie kolumny Klipsch RF 82 napędzić starym, niskobudżetowym technicsem ( su 7100 ) , który ma prądu 35w na kanał i w salonie 50 m napiepszaly basem jak szalone ( 97 db skuteczności - 1m/1w 94db czyli przy tej samej mocy podanej ze wzmaka są śrenio 3 razy głośniejsze od kolumn standardowych.

Klipsche miały super opinie bo grają super i ktoś z polecających forumowiczów-sprzedawców na nich dużo zarabiał ( ale się skończyło bo prywatny import zaczął te same kolumny za 60 % ceny oferować - sam tak kupiłem )
Teraz świeżych pozytywnych opinii o nich za dużo nie uświadczysz bo i poco:)

Ja jestem mega zadowolony i jak ktoś do mnie przychodzi, to nie wierzy, że tak mogą świetnie i dynamicznie kolumny grać.

Opinie mają, że basu za dużo - mają świetny bas, tylko nie lubią blisko ściany i rogów stać.
Ja sobie z tym poradziłem ( w kolumnie przy rogu pokoju zakryłem jeden basrefleks) .


Powodzenia w szukaniu, i radzę posłuchać przed zakupem.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
JBL Studio 180 sa bajecznie łatwe do napędzenia ,poradzi sobie nawet amplituner "Tosca ",(dźwięk pominę milczeniem ) ,problem stanowi mała skuteczność tych kolumn .Proponuję rozejrzeć się za kolumnami >91db ,żeby zbytnio nie forsować wieży Panasonica
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie wiem czy mozna porownywac w ten sposob ale podlaczylem tez E20 ktore maja skutecznosc na poziomie 86dB i graly glosno jak moje obecne. Ciezko bedzie znajsc kolumne o skutecznosci powyzej 91dB. Moje E80 takie sa, ew jakies klipsche ale to nie ta polka cenowa.
 
Do góry