kolumny Monitor Audio czy Kef

pawell3000

New member
 

werf

Active member
Bez reklam
4 terminale są do podłączenia zwanego Bi amping W takim układzie wyciągasz zworki z kolumn (blaszki) i podłączasz dwie końcówki mocy w twoim przypadku Front L czarny i czerwony do dolnych terminali kolumny lewej oraz Presence Bi amp L do górnych terminali w głośniku lewym

Tak samo z głośnikiem prawym tylko Front R na dół Presence Bi amp do górnego terminala

w ustawieniach włączasz opcje Bi amp Pamiętaj że do Bi ampingu po dwa kable głosnikowe do kolumny


Możesz również podłączyć tradycyjnie zostawiasz zworki w kolumnach i podłączasz Front L do lewego głośnika czarny oraz czerwony oraz Front R do prawego głośnika w taki sam sposób

Pamiętaj o zmianie impedacji z 8 na 6-4 OHM dla frontów Advanced setup
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pewnie dlatego, ze radio nadaje w stereo ;) czyli wszystko OK
Jesli koniecznie chcesz miec to samo we wszystkich glosnikach pobaw się opcjami dźwieku przestrzennego.
 

Hegemon28

New member
Tak to wszystko czytam i nie wierze do 16m2 takie monstery i jeszcze suba w przyszłości zadusi się to wszystko :p..rx2 spokojnienia na fronty.:D..
 

seeland

New member
mam pytanie co do tego ampli. sam jestem zainteresowany kupnem modelu rx 2020 ale pod innymi kolumnami rozważam dynaudio excite x32 i właśnie te kef r500. czy ktoś słyszał taki zestaw proszę o jakieś opinie
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do ilu metrow? Kef R500 to swietne kolumny, ale bardzo wyrafinowane, raczej do małego pomieszczenia. Nie kazdemu podoba się ich dźwięk. Bardzo szczegolowe, rownowmierne, nienatarczywe, dość delikatne, ale łupna kiedy trzeba. Ten dźwięk docenia się po dluzszym obcowaniu.
 

seeland

New member
pokój ma 20 metrów jeżeli chodzi o muzykę to głownie trance chillout i house z laptopa odtwarzane ze formatu flac. Do ampli ma być podłączony jeszcze ps3. Na razie tylko stereo ale w przyszłości 5.1 Dlatego potrzebuje dobrego ampli radzącego sobie równie dobrze w stereo a czytając opnie o rx-2020 to jeden z lepszych w tym przedziale. Mam jeszcze prośbę odnośnie kolumn ponieważ wiem jak grają pod cambridge audio azur 551 r i jak dla mnie wyszły idealnie czy ktoś słuchał zestawu własnie tych kolumn pod rx-202?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
R500 na mój gust będą za male do 20m, R700 bylyby idealne. Również niewybralbym ich do tego rodzaju muzyki, ale grunt, ze Tobie odpowiadają. Podlacz je do wzmaka stereo to zobaczysz co potrafią ;) Żaden, nawet najdrozszy ampli nie zagra jak wzmak stereo. Może te najdroższe się zbliżą. Nie słuchałem tej Yamahy z R500, lecz z innymi owszem. Było bardzo dobrze, ale sa też w podobnej klasie godne polecenia Denon 3xxx oraz Marantz
 
Ostatnia edycja:
Do góry