kolumny klipsch + jaki amplituner

viki0987

Member
"
dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze, po odsłuch dzisiejszym padło na Marantz sr5009 i dali zensor7.
Klipsch po odsłuchu odpadło od razu strasznie dziwnie grały jak dla mnie."


Ja tam na brzmienie klipsch nie narzekam jak dla mnie bajka . Bardzo muzykalne kolumny z mega basikiem :)
 
Ostatnia edycja:

Lukasz2525

New member
Niech inni się wypowiedzą , bo bardzo jestem ciekaw opinii , komuś jeszcze bardziej podoba się dźwięk Dali niż Klipschy ? Sam wybieram się na odsłuchy .
 

ArekBinek

New member
Niech inni się wypowiedzą , bo bardzo jestem ciekaw opinii , komuś jeszcze bardziej podoba się dźwięk Dali niż Klipschy ? Sam wybieram się na odsłuchy .
Warto jechać na odsłuch, naprawdę. Faworytem były Klipscha a wygrały Dali.


Kolumny już podłączone i grają naprawdę pięknie, jeszcze ładniej jak na odsłuchu. Zdjęcia jak to się prezentuje wrzucę jutro bo dziś już ciemno :p
Powiedźcie mi jeszcze jedno Dali są kolumnami 6 ohms jak wyczytałem gdzieś w necie, na Amplitunerze sr5009 jak wszedłem w ustawienia był on ustawiony na 8ohms. Czy dobrze zrobiłem jak zmieniłem mu na 6ohms?? Czy lepiej zostawić na 8ohms??
 

bogasman

New member
Niech inni się wypowiedzą , bo bardzo jestem ciekaw opinii , komuś jeszcze bardziej podoba się dźwięk Dali niż Klipschy ? Sam wybieram się na odsłuchy .

Ostatnio szukałem zestawu 7.1 do mojego Onkyo TX-NR809. Odsłuchałem Zensory 7 oraz Klipsch'e Premiere RP-260F, bo takie były na stanie. Testowaliśmy te kolumny razem z żoną, tylko w stereo. Słuchamy różnej muzyki, z naciskiem na muzykę trailerową (np Two Steps From Hell) i soundtracki ale również rock, metal, jazz, elektroniczna, ambient, pop, country, zależnie od nastroju.
Na odsłuch poszło Two Steps From Hell, najpopularniejsze kawałki + cała płyta Miracles, Switchfoot, Relient K, Coldplay. Odsłuch przy ustawieniu Pure Audio i Direct, różne poziomy głośności.
Zensory wypadły dobrze (przed odsłuchem były faworytem), ale od razu wyczułem, że nie da się na nich za długo słuchać muzyki. Są równe do bólu. Dokładnie taki sam odbiór mam w samochochodzie i wiem doskonale, że po dłuższym czasie (np godzinie) stają się męczące i zaczynam ściszać. Bas taki sobie, wymaga odcięcia, bo może zadudnić i do kina zdecydowanie potrzeba suba.
Jeśli chodzi o Klipsche to bałem się wrażeń z przeszłych serii (RF), że będą miały podbity bas (czy nie za mocny) i zbyt krzykliwą, ostrą górę. Jednak tutaj bas jest cudny i dynamiczny, po prostu w sam raz, naturalny, przyjemny a góra szczegółowa i w żadnym razie nie męcząca.
Generowany dźwięk bardzo się różni od Zensorów, to zdecydowanie inna klasa jeśli chodzi o jakość. Na początku Miałem wrażenie, że instrumenty grają nieczysto np wiolonczele, ale po krótkim czasie doszedłem do wniosku, że to tak naprawdę Zensory mi się udzieliły, że tak naprawdę to właśnie tak brzmią smyczki przy odsłuchu na żywo. Właśnie ta naturalność Klipsch'ów mnie powaliła na kolana. Poza tym efektywność tych kolumn jest nieprawdopodobna. Nie trzeba podkręcać amplitunera, żeby dosłyszeć się jakichś tam szczegółów. Wreszcie wieczorem można posłuchać muzyki, albo obejrzeć film nie budząc dziecka i słysząc po prostu wszytkie szczegóły. Miód dla uszu. Na uwagę zasługuje fakt, że żona odniosła dokładnie te same wrażenia. Wizualnie równiez Klipsche na plus. Świetnie wykonane, no ale jak zwykle to wszystko jest kwestią upodobań.
To tyle z wrażeń ode mnie, nie jestem recenzentem więc nie wiem jak opisać inne wrażenia. No a co było dalej również nie będę pisał, blackninja coś tam wie ;-) W każdym razie można słuchać w nieskończoność bez zmęczenia. Aha, no i jeśli są środki, to zdecydowanie polecam RP-280F ;-)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
To prawda, że Klipsch zgrywa się świetnie z Onkyo, ale musisz mieć dobry sprzęt w aucie skoro gra tak jak Dali ;-)
 

viki0987

Member
Co prawda posiadam inny model ale Rowniez mam podobne zdanie klipsche swietnie graja swietna przeszczennosc kolumn super dynamika ,slychac kazdy szczegol nawet przy cichym sluchaniu . Dokladnie nie trzeba odkrecic zbytnio galki glosnosci zeby poczuc moc tych kolumn . Swietny miekki i bardzo szczegolowy bas. Kolumny ciagle sie wygrzewaja i z dnia na dzien coraz lepiej graja . W kinie poezja kolumny maja takie zejscie i mega tupniecie ze sub wogole nie potzebny. Na filmie Tranformersy myslelem ze mi mieszkanie rozniesie cos pieknego.
 

bogasman

New member
To prawda, że Klipsch zgrywa się świetnie z Onkyo, ale musisz mieć dobry sprzęt w aucie skoro gra tak jak Dali ;-)

Mój sprzęt w samochodzie gra jak Dali ale w sensie, że odbiór jest bardzo podobny, ta równość w całym zakresie niezależnie od głośności. Owszem mam w samochodzie dobry sprzęt, ponieważ był to samochód pokazowy z polskiego salonu.
 

ArekBinek

New member
Dali z Marantzem zgrywają się świetnie; od samego rana leci już różna muzyczna i ucha nie męczy głowa nie boli a więc był to strzał w dziesiątkę. Zobaczymy jak będą grały jak się wygrzeją :D

Może jak bym klipscha z Onkyo posłuchał to by był wybór inny ale jest jak jest i jestem z mojego wyboru zadowolony :]
 

lobos

New member
Bez reklam
Ja również dziwię się stwierdzeniu, że Dali są przy dłuższym odsłuchu męczące, ale każdy z nas ma inne ucho ;-)
 

bogasman

New member
Ja również dziwię się stwierdzeniu, że Dali są przy dłuższym odsłuchu męczące, ale każdy z nas ma inne ucho ;-)

Oczywiście, każdy ma inne upodobania. Ja Dali jedynie odsłuchałem w sali odsłuchowej w sklepie, ale nie miałem ich na dłużej w domu, dlatego nie mogę powiedzieć na pewno, że "są męczące przy dłuższym odsłuchu". To są tylko moje subiektywne wrażenia i podejrzenia co do tych kolumn, ponieważ obcowałem już z podobnym brzmieniem. Zensory są świetnymi kolumnami w swojej klasie, natomiast porównując zestawienie Onkyo(TX-NR809) + Dali Zensor 7 versus to samo Onkyo + Premiere RP-260F (czy też RP-280F), uważam, że zestaw z Klipschem pod względem jakości reprodukcji dźwięku to jest co najmniej klasa wyżej. Tak czy siak, polecam odsłuch tych dwóch konfiguracji i dokonanie wyboru według swojej oceny.
 

h0ld

New member
:blagam: Jesteś chyba pierwszą osobą na tym forum, która stwierdziła coś takiego o klipschach..:grin: ale każdy ma swoje uszy.... Pozdrawiam ;)

i bogasman ma rację, mam takie same odczucia. Ja testowałem w domu
Kolumny: B&W 683 s1, Klipsch rp6000, rp280, dali zensor 7, heco aurora 700, heco music style 900, kef q750;
Wzmacniacze/amplitunery stereo: Marantz pm8003, pm8005, Yamaha rn803d, Onkyo tx-8050, tx-8150, tx-8250;
Amplitunery KD: Onkyo tx-nr609, tx-nr686

W spokojnej muzyce minimalnie lepsze od klipshy były B&W s1 + Marantz pm8003/8005 (średnie rejestry-bajka).
Natomiast w każdym innym przypadku zawsze, w jakiejkolwiek konfiguracji wygrywały klipshe! Klipshe najlepiej zagrały z Marantzami, na 2 miejscu z Yamahą rn803d, dalej jakiekolwiek Onkyo.
Zensor 7, heco, kef - bezpłciowe przy klipshach. Największe rozczarowanie to Kef q750 - przy ich cenie i marketingu!
Cały czas mowa o stereo/pure direct. Wszystkie kolumny wygrzane!

Wiem, 5 lat po fakcie, ale temat nadal aktualny bo te modele wciąż dostępne na rynku.
 
Do góry