kolumny klipsch + jaki amplituner

ArekBinek

New member
Potrzebuje dobrej rady. Planuje zakupić na razie dwie kolumny podłogowe ( potem sprzęt będzie rozbudowany) zastanawiam się nad:
Klipsch rf-62II
Klipsch Synergy F30
Klipsch R-28F
Które kolumienki by wybrać Pomieszczenie w którym będą grały to salon o pow.25 m2 z otwartym pomieszczeniem z boku jadalnią kuchnią o powierzchni 20 m2.
Największy problem mam z wyborem amplitunera, chciał bym jak najlepszy do wybranego zestawu ale za razem za jak najmniejsze pieniądze. Czekam na propozycje.
Z góry dziękuje za pomoc.
 

lobos

New member
Bez reklam
Moim zdaniem najlepiej zagrają z Onkyo. Miałem Klipsch z Marantz'em i pomimo, że to muzykalne ampli czegoś mi brakowało...
Teraz już wiem, że to specyficzne kolumny grające ostro z mocnym basem. Zdecydowanie trzeba ich dłużej posłuchać. Na pewno z dobrze dobranym wzmakiem/ampli potrafią zagrać koncertowo ;-) Mają oddech i tego im nie można odebrać. Najgorzej wypada średnica, ale to typowe brzmienie skrajem pasma. Trzeba lubieć i tyle ;-)
 

ArekBinek

New member
RF-82II + Onkyo 838 :)
RF-82II raczej odpada trochę po za moim budżetem bo na kolumny mogę dać coś koło 4000zł, a one to już po wyżej 5000zł, no chyba że ktoś ma gdzieś dobre dojścia??

Budżet na ampli to coś koło 3000 do 3500zł max.

Muzy jakiej słucham to trance, trochę hip-hop, ale za zwyczaj to muza elektroniczna. No i wiadomo przy oglądaniu filmu też będą grały.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
RF-82II raczej odpada trochę po za moim budżetem bo na kolumny mogę dać coś koło 4000zł, a one to już po wyżej 5000zł, no chyba że ktoś ma gdzieś dobre dojścia??

Budżet na ampli to coś koło 3000 do 3500zł max.

Muzy jakiej słucham to trance, trochę hip-hop, ale za zwyczaj to muza elektroniczna. No i wiadomo przy oglądaniu filmu też będą grały.
Spokojnie zmieścisz się w budżecie :) Mało tego... nawet najnowsze RP-280F kupisz ;-)
Napisz do Blackninja z pytaniem o Onkyo 838+Klipsch RP-280F... będziesz miło zaskoczony :)
 

ArekBinek

New member
Oki napisze z zapytaniem i zobaczę jak to cenowo by się przedstawiało.

W tygodniu pojadę jeszcze gdzieś na odsłuch klipsch oraz JBL Studio żeby mieć jakieś porównanie ;)
 

ArekBinek

New member
No to zrobiło mi się małe zamieszanie w głowie, mianowicie
kolumny dali zensor7 doszły do wzięcia pod uwagę ( piały połysk)

a ampli marantz sr5009
biorę też pod wzgląd denon avr-x3100w

Muszę pojeździć na jakieś odsłuchy żeby podjąć decyzje ;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
wczoraj słuchałem dali zensor 7 z denonem x2200w i muszę powiedzieć że bardzo fajnie to grało.
Co myślicie o tym ampli??

Ja też bralem pod uwage Zensory, Studio i RP260. Dali zagralo dla mnie najlepiej. Muzykalnie z czysta ale nie ostra góra i miekkim subwooferowatym basem. Dali dobrze sie zgrywa z denonem i marantzem. Klipsch to ostre granie i nie każdemu odpowiada, JBL studio tez fajna kolumna z mocnym dolem i raczej wycofana gora pasma, brzmia poprostu ciemniej.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
SR5009 gra na poziomie X3xxx. Ja odsłuchiwałem/porównywałem ze starszym X3000. Jeśli zależy Ci na nowych "bajerach" warto dopłacić do SR5010. Choć ja bym wolał starszy, ale wyższy model SR6009 lub Denon-a X4100.
 

ArekBinek

New member
dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze, po odsłuch dzisiejszym padło na Marantz sr5009 i dali zensor7.
Klipsch po odsłuchu odpadło od razu strasznie dziwnie grały jak dla mnie.

Amplituner już w domku, kolumny będą w środę, jak dojdą dam znać jak gra w domu.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze, po odsłuch dzisiejszym padło na Marantz sr5009 i dali zensor7.
Klipsch po odsłuchu odpadło od razu strasznie dziwnie grały jak dla mnie.

Amplituner już w domku, kolumny będą w środę, jak dojdą dam znać jak gra w domu.

Klipsche tak mają....:D Gratuluję wyboru bardzo dobry:lol: Jak dojdą wstaw fotki w nasze zestawy..;-)
 

ArekBinek

New member
jeszcze jedno szybki pytanie jakie kable głośnikowe zakupić ??
Dali SC RM230c 2x3mm2
Qwd Performance 79 strand 2x2,5 mm2
a może coś jeszcze innego w dobrej cenie żebym nie zbankrutował ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
U mnie połączone Melodiką Purple Rain 2x4.0mm w konfekcji.
Zwykły, polski kabelek o grubym przekroju. Sprawdza się.
Jak kupię wzmacniacz to wtedy poeksperymentuję z kabelkami, bo przy ampli nie ma takiej potrzeby i chyba najmniejszego sensu ;-)
 
Do góry