Kolumny Klipsch i jaki subwoofer?

Lucjusz0

New member
Chciałbym kubić subwoofer do swojego kina domowego, ale nie wiem jaki mógłby dobrze współgrać z moim zestawem. Mam amplituner Onkyo 608, kolumny Klipsch F3, C10, B2. Pomieszczenie 18 m2. Wykorzystanie 85% filmy, 15% muzyka. Limit do wydania to 1500 zł.
Zastanawiałem się nad JBL ES150, ale przeczytałem gdzieś, że jest to "marketowy" subwoofer i dudniącym brzmieniu. A może najlepiej kupić coś z tej samej marki co reszta głośników, np. Klipsch SW350? Widziałem też dobre opinie o Magnat Supreme 301A.
Sam już nie wiem, w którym kierunku mam iść. Odsłuchać nie mam gdzie, a w markecie nie ma sensu. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. :)
 

mikei1

New member
Do zestawu i metrażu sw 350 będzie ok. Też jestem przed wyborem suba do tej kwoty i brałem go pod uwagę, napisz do BN to starczy ci jeszcze na kable i zostanie na kino z dziewczyną :). Mi BN polecił pod rozwagę jeszcze Klipsch RPW10 Klipsch SW110 Klipsch SW308. Osobiście z przesłuchanych to najbardziej podoba mi się velodyne impact 10. Poluję jeszcze na test roth kh 20.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chciałbym kubić subwoofer do swojego kina domowego, ale nie wiem jaki mógłby dobrze współgrać z moim zestawem. Mam amplituner Onkyo 608, kolumny Klipsch F3, C10, B2. Pomieszczenie 18 m2. Wykorzystanie 85% filmy, 15% muzyka. Limit do wydania to 1500 zł.
Zastanawiałem się nad JBL ES150, ale przeczytałem gdzieś, że jest to "marketowy" subwoofer i dudniącym brzmieniu. A może najlepiej kupić coś z tej samej marki co reszta głośników, np. Klipsch SW350? Widziałem też dobre opinie o Magnat Supreme 301A.
Sam już nie wiem, w którym kierunku mam iść. Odsłuchać nie mam gdzie, a w markecie nie ma sensu. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. :)

A jak ty upchnąłeś te F3 na 18 mkw?:) I jeszcze brakuje ci basu? Współczuję sąsiadom.
 

Lucjusz0

New member
Jakos się udało upchnąć. :)
Przyszło mi do głowy, że skoro odrzuciłem JBL z uwagi na brzmienie, to dlaczego inaczej miałoby być z subwooferem? Mogę się tez mylić i może to całkiem inna bajka.
Klipsch RPW10 wygląda na bardzo ciekawy wybór i nawet skłaniam się do jego kupna. Blackninja, czy warto dopłacać do wyższego modelu RW-10 na metrażu 18 m2 (RPW-10 1500 zł, a RW-10 1900 zł)? Bardzo bym przekroczył limit jaki miałem. Czy min. pasmo 35 Hz jest wystarczające?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
RPW spokojnie wystarczy. Co do 35Hz to problemem jest sub ale i pomieszczenie, bo im niżej tym większa odległość potrzebna, by go usłyszeć.
 
Do góry