Kolumny kina domowego do 2500 zł

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dali na suba też daje 5 lat gwarancji jak na inne swoje głośniki ?
Rejestracja gwarancji

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, których satysfakcja z użytkowania sprzętu elektronicznego jest najwyższym priorytetem, Horn Distribution daje Państwu na dystrybuowane urządzenia 2, 3 lub 5 lat gwarancji.
Chcemy, aby lata użytkowania dystrybuowanego przez nas sprzętu były wyłącznie przyjemnością. Aby jeszcze bardziej zwiększyć zaufanie, którym obdarzyli Państwo Horn Distribution poprzez zakup sprzętu w naszej autoryzowanej sieci sprzedaży, zdecydowaliśmy się, by wraz z zakupem naszego sprzętu otrzymali Państwo:

  1. 5 lat gwarancji na głośniki DALI, CANTON, Q ACOUSTICS, WHARFEDALE (oprócz linii Crystal i Vardus)
  2. 3 lata gwarancji na produkty DENON (oprócz słuchawek), MARANTZ, DENON DJ (oprócz słuchawek) oraz głośniki BOSTON ACOUSTICS, WHARFEDALE (linie Crystal i Vardus), ELTAX, ROTH AUDIO
  3. 2 lata gwarancji na produkty ALPINE, GROUND ZERO, FOCAL, SONOS, QUAD, AUDIOLAB, OPTOMA, ACER, MONSTER, JAYS, NOCS, JABRA, HED KANDI, MINISTRY OF SOUND, DENON Professional, MARANTZ Professional
  4. Wieczystą gwarancję na konektykę marek: MONSTER, QED, PROFIGOLD, BANDRIGE.
Standardowa gwarancja, jaką daje producent sprzętu stereo lub kina domowego wynosi 2 lata od daty jego zakupu. Teraz Horn Distribution oferuje Klientom gwarancję i bezpłatny serwis gwarancyjny na 2, 3 lub nawet 5 lat, w zależności od marki. Warunkiem otrzymania takiej wieloletniej gwarancji jest zarejestrowanie sprzętu w ciągu 30 dni od daty jego zakupu.
Elektroniczna rejestracja produktów
Przypominamy, iż skutecznej rejestracji produktu można dokonać tylko wtedy, gdy sprzęt został zakupiony w autoryzowanej sieci sprzedaży Horn Distribution na terenie Polski, co potwierdza dowód jego zakupu.
 

cinek7

New member
Uuuu extra, 5 lat na suba przy 2 latach konkurencji to moim zdaniem mocna karta przetargowa :) W takim razie ten Dali Dali E-12F to bardzo ciekawa propozycja, muszę się nim poważnie zainteresować. Może orientujesz się blackninja czy np. na najbliższym Audio Show w Warszawie są możliwości zapoznania się z subwooferami tego typu jak ten Dali lub modelami na tym poziomie od innych firm, czy to bardziej pokaz droższego sprzętu, bo chcę pierwszy raz wybrać się na tą imprezę?
 
Ostatnia edycja:

Star_dust

New member
Stardust, jesli chcesz cały zestaw 5.1 do kina do max. 2.5 tyś, to zobacz JBL Loft, Wharfadale Obisidian czy coś z Jamo...

Chyba przekonaliście mnie jednak do zestawu 5.0. Jeśli basu będzie mi brakowało, to dokupię subwoofer i... mój plan budżetowy się posypie (jak zwykle zresztą). Myślę o Audio Pro Avanto, Klipsh F10 i JBL Loft. Żałuję, że nie mam możliwości odsłuchu wszystkich tych zestawów w jednym salonie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Możesz do listy odsłuchowej dorzucić jeszcze np. Melodikę BL30 czy Indiana Line Nota, w budżecie się mieszczą i mają dobry i mocny bas
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
StarDust, brałbym Klipsha i spokojnie możesz odpuścić na jakiś czas suba.

Cinek7, nie masz możliwości wypożyczenia kilku subów do domu?
 

cinek7

New member
armanig pod koniec miesiąca chcę zacząć brać na weekendy do domu różne suby. Z tego co wstępnie rozmawiałem będę miał możliwość wypożyczyć za kaucją Jamo Sub 660, Velodyne Impact 10, Velodyne EQ-MAX 10, DT ProSub 1000, a co z tego wyjdzie to się okaże później. Ogólnie na razie nie spieszę się mocno z zakupem, chcę też wybrać się do Warszawy na Audio Show 8-10 listopada, może przy okazji będę mógł posłuchać innych modeli, które mnie interesują a nie mam możliwości ich wypożyczyć. Nie chciałbym zbyt mocno przekraczać założonego wstępnie budżetu około 2 tyś., ale jak nie do końca będę zadowolony i czegoś mi zabraknie w testowanych modelach, to najwyżej odłożę zakup w czasie, ale nie zawaham się dołożyć do droższego sprzętu. Jak tylko sytuacja zacznie się rozwijać, to na pewno napiszę o tym na forum.
 
Ostatnia edycja:

Star_dust

New member
Dzwoniłem dziś do dwóch salonów ze sprzętem audio i powiedziano mi, że co prawda mają w magazynie zestawy o które pytałem (JBL Loft, Audio Pro Avanto, Klipsch), ale nie organizują odsłuchów sprzętu budżetowego. Pan sprzedawca w jednym salonie nawet uprzejmie stwierdził, że za tak nędzne pieniądze to to nawet gra. Jestem lekko zszokowany po tych rozmowach, teoretycznie mogłem przecież być ich klientem, ale wyraźnie nie chciało im się przestawiać gratów. Chyba będę musiał kupić w ciemno. Nieprawdopodobne.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Skąd kolego jesteś?
Pewnie podpowiemy ci gdzie warto się wybrać na odsłuchy....
Bo jak piszesz takie podejście jest "nieprawdopodobne" bardzo delikatnie mówiąc.....
 

Star_dust

New member
Górny Śląsk, okolice Tychów. Przed chwilą, w kolejnym salonie proponowano mi odsłuch Indiana Line Nota 555, oczywiście jedyny, najlepszy wybór w tym zakresie cenowym. Zestawów, które mnie interesują w chwili obecnej salon nie posiada w magazynie, bo - jak pan powiedział - to zwyczajnie nie gra.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak na to Noty warto odsłuchać....
krzysztofradio jest ze śląska, napisz do niego na pw, pewnie podrzuci adresy sensownych salonów, gdzie normalnie traktują klientów
 

Star_dust

New member
Podaj lepiej namiary na ten salon, będziemy wiedzieć czego unikać w przyszłości.

To niezupełnie tak wygląda. Przekonałem się na własnej skórze, że panowie z tego salonu (w Katowicach) traktują klientów w sposób wyjątkowo wybiórczy. Jedynym kryterium sposobu obsługi jest chyba zasobność portfela. Dla niezamożnego klienta jest to bardzo przykre, a dla każdego przyzwoitego człowieka powinno być to żenujące i ohydne. Dwa lata temu, kiedy kompletowałem system stereo przyjęli mnie z otwartymi ramionami. Miałem na wyłączność salę odsłuchową, podano mi kawę, po porostu wzorowi sprzedawcy i bardzo mili ludzie. Wówczas odsłuchiwałem monobloki Manley'a z kolumnami Sonus Faber Liuto (jeśli chodzi o słuchanie muzyki mam nieco większe wymagania niż w czasie patrzenia na telewizor) Teraz chcę po prostu kupić zwykłe, budżetowe głośniki, które nie będą mnie drażniły ani męczyły przy oglądaniu filmów. Założyłem określony budżet i myślałem, jak widać naiwnie, że zostanę potraktowany jak wtedy. Jeśli więc ktoś planuje zakup sprzętu z trochę wyższej półki, zostanie obsłużony wzorowo, jeśli nie, to niech spada. Przerażające, co pieniądze mogą zrobić z niektórymi ludźmi.
 

Star_dust

New member
Jestem po odsłuchach Audio Pro Avanto i Indiana Line Nota. Szczerze mówiąc spodziewałem się lepszych wrażeń. Nie myślcie, że wszedłem do Trabanta i wymagam kopyta jak w Mercedesie AMG. Wierzyłem jednak, że zagra to trochę lepiej niż głośniki podłączone do komputera mojego synka. Gdybym jednak miał wybierać między tymi dwoma zestawami, zdecydowanie wybrałbym Audio Pro Avanto. Te kolumny przynajmniej w zakresie średnio i wysokotonowym grają poprawnie. Dźwięk jest zrównoważony, w miarę przejrzysty i niewyostrzony. Głośnik basowy zlokalizowany z boku, jak w produktach Audio Physic, ale niestety nie schodzi nisko, prawdę mówiąc w ogóle nie schodzi. Gra jak zagłuszony głośnik średniotonowy - może brakuje przedniego bass-reflexu. Kolumny są lekko pochylone do tyłu, co od razu budzi audiofilskie skojarzenia, coś jak amerykańskie Avalony. Pewnie znów myślicie, że porównuję wróbla do pawia, ale tym razem coś tym jest. Mam wrażenie, że konstruktor próbował prawie z niczego zrobić kolumny highendowopodobne, nie tylko z wyglądu ale także pod względem charakteru brzmienia.Trzeba przyznać, że prawie mu się to udało. Bezpieczny zakup, ale z subwooferem, nawet do słuchania muzyki w systemie stereo. Zastanawiam się czy pisać lub jak pisać o Indiana Line Nota żeby kogoś nie urazić, bo pewnie są osoby, którym dźwięk wydobywający się z tych głośników się podoba. Może jest tak, że to mnie słoń nadepnął na ucho i nie odbieram częstotliwości na której grają Indiana Line. Jeśli jednak czyta to ktoś, kto planuje kupno tych kolumn, niech przed zakupem koniecznie ich posłucha. Moja subiektywna ocena, człowieka wychowanego na rocku progresywnym, jest miażdżąca. Te kolumny dla mnie nie grają. Słyszałem tylko wytłumioną średnicę i pukający jak odpustowa zabawka cieniutki basik. Przed odsłuchem czytałem gdzieś opinię, w której recenzent pisał coś o najlepszym, niemęczącym głośniku wysokotonowym w całej gamie kolumn budżetowych. Przyznam się, że mnie nie też w ogóle nie zmęczył, bo po prostu go tam nie słyszałem. W moim (jeszcze raz podkreślam) subiektywnym odczuciu to wyjątkowo kiepskie kolumny, nawet za te pieniądze, a raczej powinienem napisać zwłaszcza za te niemałe przecież pieniądze. Dla mnie grają słabiej niż głośniki komputerowe za kilkaset złotych. Jeszcze raz napiszę, nie kupować w ciemno. Nie potrafię znaleźć salonu/marketu w którym są JBL Loft i Klipch F10 do posłuchania. Przede wszystkim nadzieję na dobre granie wiążę z JBL. Wszystkie kolumny tej zacnej firmy, które słyszałem, grały bezkompromisowym, "ofensywnym" i nieaudiofilskim dźwiękiem w pełnym zakresie. Mam nadzieję, że JBL nawet w tych najtańszych budżetówkach nawiązał do tej filozofii brzmienia. Właśnie takich kolumn szukam do gapienia się w telewizor, otwartych w każdym paśmie, nawet przejaskrawionych, w zakresie wysokotonowym i średniotonowym. O niskotonowym nie piszę, bo dziś odniosłem wrażenie, że subwoofer musi być podstawowym elementem systemu budżetowego audio. Napiszcie coś proszę o tych Loftach, bo chyba nie uda mi się ich odsłuchać. Widzę, że recenzje są obiecujące: "budżetówka do imprezowego grania" - o coś takiego właśnie mi chodzi. Przepraszam za te przydługie wypociny, ale może komuś szukającemu dobrych niedrogich kolumn może się przydadzą.
 

hans2

Banned
coś musiało być nie tak z tymi notami, bo góry to im na pewno nie brakuje...
bas też schodzi nisko, ale nie jest wysuniety do przodu.
 
Do góry