Kolumny JBL Studio 190 z planem dalszej rozbudowy

dyha10

New member
Witam
Jestem zupełnym świeżakiem w tematyce hi fi. W najbliższym czasie planuję zakup pierwszego w życiu w miarę porządnego sprzętu audio. Po przeczytaniu wielu stron forum skłaniam się ku decyzji, aby zakupić kolumny JBL Studio 190 i amplituner HK AVR 270. Chciałbym się dowiedzieć czy to dobry pomysł na początek. W planach mam ewentualną dalszą rozbudowę do zestawu JBL studio 5.1. Zestaw będzie grał w pokoju ok. 20 m2, przeznaczenie mniej więcej 50/50 muzyka i filmy. Jako odtwarzacz posiadam PS3. Planuję zmieścić się na początek w 5 tys. zł ( na pewno 2 kolumny takie żeby przez jakiś czas można było się nacieszyć dobrym dźwiękiem przed ewentualną rozbudową + amplituner, ewentualnie jakby wystarczyło na odtwarzacz cd byłbym super szczęśliwy). Proszę o ocenę mojego pomysłu, ewentualnie podpowiedzi jakby to zrobić inaczej. Dzięki z góry. Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomysł dobry. Lepiej zawsze rozłożyć zakup na etapy. Wtedy można złożyć zestaw lepszej jakości. JBL 190 świetnie się sprawdzą przy filmach oraz mocnej dynamicznej muzyce. Jednak pamiętaj, że Studio 1 już nie są produkowane i może być potem problem ze złożeniem całego zestawu. Z tego co kojarzę w grudniu już ma być dostępna nowe seria JBL-a Studio 2, może warto się wstrzymać. Napisz jeszcze jakiej muzyki słuchasz?
 

dyha10

New member
Niekoniecznie musi to być później rozbudowa do zestawu studio 1. Czy w takim przypadku kolumny studio 190 są dobrą podstawą do późniejszej rozbudowy ? Słucham różnej muzyki rocka, elektronicznej, popularnej.

Wysłane z mojego HTC Desire HD przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Są rewelacyjne ale tak jak napisał kolega zwróć już uwagę na serię Studio 2, 190tki zastęuje model Studio 280.

m9dg.jpg
 

dyha10

New member
No tak tylko z tego co widze ok. 1400 zl drozej przy dwoch :(

Wysłane z mojego HTC Desire HD przy użyciu Tapatalka

Ewentualnie 190 będą się dobrze zgrywać z innymi głośnikami z zestawu studio 2 ? Nie ukrywam że 190 bardzo mi pasują dźwiekiem wyglądem i ceną :) możecie polecić jakiś sklep zatrakcyjnymi pfertami ?

Wysłane z mojego HTC Desire HD przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

makosa5

Member
Bierz 190 dobre oferty sa na wyprzedazy... ja do swoich 190 i rezty kina planuje kupic su od studio2 poniewaz te z 1 serii mi sie nie podobaja.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
No tak tylko z tego co widze ok. 1400 zl drozej przy dwoch :(

Wysłane z mojego HTC Desire HD przy użyciu Tapatalka

Ewentualnie 190 będą się dobrze zgrywać z innymi głośnikami z zestawu studio 2 ? Nie ukrywam że 190 bardzo mi pasują dźwiekiem wyglądem i ceną :) możecie polecić jakiś sklep zatrakcyjnymi pfertami ?

Wysłane z mojego HTC Desire HD przy użyciu Tapatalka
Z cena to przesadzasz :)
 

dyha10

New member
Po namowach Kolegów z forum i nieocenionej pomocy Blackninja zakupiłem 2 x JBL studio 290 i ampli HK avr 370... Po 2 godz zabawy jestem zachwycony :) jeszcze tylko jakiś odtwarzacz cd potrzebuje do tego sensowny
 

dyha10

New member
Na razie nie mogę ich rozstawić tak jakbym chciał, bo jestem w trakcie zmiany miejsca zamieszkania ;) ale w weekend postaram się ustawić jakoś elegancko w moim obecnym lokum i wrzucę :)
 
Do góry