Kolumny jbl studio 190+130+120c

lostaboretos

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu zestawu jak w temacie jaki amplituner dobrać do tego zestawu. Kino domowe oraz muzyka. Pomieszczenie ok 18m2.
A może coś innego w tej kasie głośniki przednie są wąskie i to mi pasuje mało miejsca
pozdrawiam
lostaboretos
 

maniekn274

New member
Bez reklam
jak nie odsłuchiwałeś żadnego zestawu kolumn to jak można ci odpowiedzieć -czy może jakieś inne ,posłuchaj w stereo te czyli jbl 190 i np MA BX6- troszkę będzie drożej ale w tym metrażu napewno wystarczą,a porównanie dzwięku już będziesz miał.Co do ampli to dopiero go dobierzesz jak kupisz kolumny.Jak mogą ci doradzić jaki ampli jak nie wiedzą co ma uciągnąć a prze de wszystkim ile kasy przeznaczasz na wszystko-najlepiej napisz odrazu maxymalną cenę ,bo takie no to 300pln mogę dołożyć to w koło można tak dokładać i cena wyniesie oho ho.Cena ,gatunki muzyczne,ile % kino a ile muza i czekaj na odpowiedzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jaki budżet na amplituner? Jbl Studio to dynamicznie grające kolumny, efektownie. Dobrze sprawdzają się w kd. Wszystko zależy jakie brzmienie lubisz? i jakiej muzyki słuchasz? Jako alternatywę dla Jbl-a zobacz Monitor Audio MR6, Dali Zensor 7, Klipsch RF52, Indiana Line Tesi 560, Magnat Quantum 655, Paradigm Monitor 7v.7.
 

lostaboretos

New member
ok
Dziękuję za odpowiedzi w takim razie zacznijmy od kolumn muzyka różnego rodzaju. Te kolumny Magnat Quantum 655 całkiem fajne i cenowo by zostało w kieszeni. Postaram się jutro gdzieś w salonie odsłuchać jak będą. Melomanem jakimś tam strasznym to nie jestem. Kasa hmm tak myślę jakby zmienić pierwsze impulsywne upodobanie i poczytane opinie to tak jakby udało się zmieścić w 5000 to byłoby całkiem fajnie
Z góry za pomoc dziękuję
pozdrawiam
 

siwysobiecin

New member
Moim zdaniem kolumny sa rewelacyjne w kinie domowym i muzyce w zaleznosci jakiej sie slucha a ampli to mozesz pomyslec o avr 370 lub 270 i bedzie gitara
 

lostaboretos

New member
O! siwysobiecin widzę jesteś użytkownikiem takiego zestawu kolumn.Również planuje dołożyć do tego konsolę, muzyki w większości słucham troszkę cięższej rock, metal. Tv jest przymiarka do 50" seria 6800 no i sub jakiś bezprzewodowy bo nie bardzo wiem gdzie będę mógł go ustawić.
 

siwysobiecin

New member
zawsze na sub sie miejsce znajdzie ja za 2 lub 3 miechy zmienie suba na jbl 250 jest duzo mocniejszy a co do muzyki to sluchamy podobnie tylko ja wiecej rocka a te kolumny do rocka metalu sa bardzo dobre
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mam Studio 180 i basu potrafią napompować niemiłosiernie dużo jak na najmniejszą podłogówkę z tej serii, a przy tym dobra stereofonia, szeroka scena, wyraźne wysokie tony.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
u mnie ten zestaw jbl gra z denonem 2809 i jest supcio, najlepiej odsłuchać samemu, jak się toczy dyskusja w innym wątku jednemu podoba się to a innemu tamto a o wyborze decydują niuanse i własne smaczki :)
 

peterHI

New member
Rowniez przymierzam sie do JBL STUDIO w konfiguracji 5.1. Z tego tez powodu mam pytanie, jaki ampli najlepiej sie sprawdzi, oraz ktore kolumny wybrac na front 180 czy 190?
Z racji tego, ze aktualnie mieszkam prawie na koncu swiata (Islandia:) nie mam zbyt wielkiego wyboru w amplitunerach. Znalazlem jedynie 3 modele, ktore wstepnie przeszly moja liste oczekiwan i wymagan:
- PIONEER VSX-923
- ONKYO TX-NR 616
- HARMAN KARDON AVR 370

Pioneer, Onkyo moge kupic w podobnej cenie, Harman 40% drozszy. Wyczytalem, ze JBL ladnie zgrywa sie z Harman-em ale martwi mnie zbyt niska moc tego ampli przy podlaczeniu zestawu 5.1 (ledwo ponad 40W na kanal). Co byscie polecili?
Kolejny problem to wybor frontow (180 czy 190)? Powierzchnia pokoju okolo 18-20 m2. Pod sprzet bedzie podlaczony cyfrowy tuner SAT, DVD, Macbook oraz iPhone najlepiej przez AIRPLAY, ewentualnie przez USB. Sprzet glownie bedzie sluzyl do ogladania HD TV, filmy DVD, HDMI z kompa, weekendowo muzyka podczas spotkan ze znajomymi.
Majac przez wiele lat stycznosc ze sprzetem grajacym jako DJ oraz manager chcialbym zaznaczyc, ze moje uszy lubia czysty selektywny dzwiek, o lekko ocieplonym brzmieniu, delikatnie przerysowany, podbarwiony z troszke wieksza iloscia dolu ale nie meczacego glowe i nie dudniacego.

ps. bardzo przepraszam za brak polskich znakow, klawiatura IS.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja do takiego metrażu bym wybrał Studio 180. Przy kiepskiej akustyce 190 mogą dudnić. Do tych kolumn sugerowałbym Ci amplituner Harmana avr370. Ma sporo dołu,nie męczącą górę i jest dobre wyposażony. Spokojnie napędzi te kolumny na 18-20m2. Jako alternatywę zobacz Denona X3000. Ceny detaliczne się zmniejszyły. Odsłuchiwałem go i to też bardzo dobry i mocny amplituner. Rozważ też Marantza 5007/6007 teraz są na wyprzedażach bo weszły nowe modele. Tylko Marantz już ma mniej ciepły dźwięk niż Harman i Denon. Onkyo zagra z tymi kolumnami za ostro. Pioneera nie odsłuchiwałem. Oczywiście wybierz się na odsłuch.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
kupując swój zestaw miałem bardzo dobrą ofertę z większymi 190 więc bez większego namysłu je zakupiłem i grają w podobnym metrażu jak u Ciebie. Jest tzw. duży pokój w blokach i jestem b.zadowolony. Lubię mocny bas i tutaj 190 dają pełne zadowolenie i nic nie dudni. Pewno kwestia akustyki, dywan, firany, sporo kwiatów... więc mocno polecam zestaw z większymi frontami. U mnie to wszystko gra z denonem 2809 dlatego polecałbym nowe modele x3000/x4000
 

makosa5

Member
Strasznie ciezk o dostepnosc 190 w sklepach bo orientowalem sie, wchodzi nowa seria studio 2 i to jest zamienik obecnej 1. Nowa seria nie wyglada juz tak spektakularnie co ma oczywiscie swoje plusy i minusy.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Rowniez przymierzam sie do JBL STUDIO w konfiguracji 5.1. Z tego tez powodu mam pytanie, jaki ampli najlepiej sie sprawdzi, oraz ktore kolumny wybrac na front 180 czy 190?
Z racji tego, ze aktualnie mieszkam prawie na koncu swiata (Islandia:) nie mam zbyt wielkiego wyboru w amplitunerach. Znalazlem jedynie 3 modele, ktore wstepnie przeszly moja liste oczekiwan i wymagan:
- PIONEER VSX-923
- ONKYO TX-NR 616
- HARMAN KARDON AVR 370

Pioneer, Onkyo moge kupic w podobnej cenie, Harman 40% drozszy. Wyczytalem, ze JBL ladnie zgrywa sie z Harman-em ale martwi mnie zbyt niska moc tego ampli przy podlaczeniu zestawu 5.1 (ledwo ponad 40W na kanal). Co byscie polecili?
Kolejny problem to wybor frontow (180 czy 190)? Powierzchnia pokoju okolo 18-20 m2. Pod sprzet bedzie podlaczony cyfrowy tuner SAT, DVD, Macbook oraz iPhone najlepiej przez AIRPLAY, ewentualnie przez USB. Sprzet glownie bedzie sluzyl do ogladania HD TV, filmy DVD, HDMI z kompa, weekendowo muzyka podczas spotkan ze znajomymi.
Majac przez wiele lat stycznosc ze sprzetem grajacym jako DJ oraz manager chcialbym zaznaczyc, ze moje uszy lubia czysty selektywny dzwiek, o lekko ocieplonym brzmieniu, delikatnie przerysowany, podbarwiony z troszke wieksza iloscia dolu ale nie meczacego glowe i nie dudniacego.

ps. bardzo przepraszam za brak polskich znakow, klawiatura IS.
Możesz kupić sobie zestaw na 180, za to z lepszym i droższym ampli AVR370.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Napisałeś, że bierzesz zestaw z subem. W takim układzie bierz fronty 180. 190 to zbytek w tej sytuacji. Wiem co piszę - sam mam 190 na 22 metrach. Spokojnie mógłbym się obejść albo bez suba, albo z frontami 180 :)
 

peterHI

New member
Tak tez zrobilem jak mi poradziliscie. HK AVR 370, do tego na fronty 180-ki. Sprzet niedlugo pojawi sie w domu :)
Teraz pytanie... fronty chcialbym podlaczyc przez bi-amling. Jakie parametry wpisac w crossover do frontow 180-ek.
Dzieki za porady w sprawie sprzetu. Mam nadzieje, ze zadowolenie moje bedzie wprost proporcjonalne do wydanych pieniedzy, hehe. Bo tanie to to nie jest tu gdzie mieszkam.

ponownie sorry za brak polskich liter...
 
Do góry