kolumny jamo 526

tima42

New member
Witam, zastanawiam sie nad kolumnami jamo s526. Czy ten zestaw bedzie pasowal do mojego pionieera vsx 529 i czy bede potrzebowal do tego subwoofer? Zastanaiwam sie tez ew.nad jamo s606.
Poradzcie cos
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam, zastanawiam sie nad kolumnami jamo s526. Czy ten zestaw bedzie pasowal do mojego pionieera vsx 529 i czy bede potrzebowal do tego subwoofer? Zastanaiwam sie tez ew.nad jamo s606.
Poradzcie cos

podstawowe kolumny jak i amplituner
sub na pewno się przyda
duży masz pokój ?
resztę kolumn do 5.0 też zakupisz ?
 

fred23

Member
podjedź gdzieś i posłuchaj , zeby nie było rozczarowania , weź pod uwagę jeszcze TAGA Harmony , Quadral Quintas i Wharfdale
 

collider

New member
Bez reklam
Zagraja przyzwoicie, ale w nizszych modelach Jamo to jednak proponowalbym sub. Zreszta kino bez subwoofera to nie ta sama bajka.
 

Garos

New member
Do mnie dzisiaj dojechały Jamo S628 i padłem na kolana,miód i booooomba :D jak cudnie grają :D Polecam, są duże ale robią wrażenie :)
 

tima42

New member
po twardej selekcji rozmyślam nad Quadral Quintas 5000 II 5.0, jamo s526 i wharfadale crystal 3 5.0. Nie mam możliwości odsłuchu więc proszę o pomoc, który z tych zestawów będzie najlepiej pasował. Cenowo przyciąga mnie QQ aczkolwiek jakoś chyba wharfedale wydaje się być bardziej rozsądniejszym wyborem. Pomóżcie mi proszę zdecydować bo chciałbym je jeszcze dzisiaj zamówić
pokój mam około 25mkw a subwoofer zamierzam później dokupić.
 

Henry

Active member
Bez reklam
seria Crystal, to nie Vardus ;)
ale w ciemno nie ma co kupować, mimo wszystko polecam odsłuch
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
No właśnie ja porównywałem Taga 606 v.3 z Jamo 506 , QQ 5000 i z Wharfdale Vardus i u mnie wygrała TAGA ,

Taga jest dobra jak ktos lubi dobrego kopa. Jednak moim zdaniem nie sa tak muzykalne jak Jamo, ale to kwestia gustu i najwazniejsze by brzmienie odpowiadalo uzytkownikowi.
 

tima42

New member
zdecydowałem się na quadrale. Już nawet doszły do mnie. Jutro powinny też dojść kable więc będę mógł podłączyć cały sprzęt. I tutaj pojawiają się dwa pytania: 1. Czy wejście hdmi w ampli przekazuje dalej obraz? Mam na myśli czy konsole albo laptopa podłączyć do ampli, a ampli do tv? Czy konsole do tv i tv do ampli?
2. Na jakiej wysokości ustawić tylne głośniki- na wysokości głowy?
 
Do góry