Kolumny i amplituner do Sony HX850

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Niedawno zakupiłem tv Sony HX 850. Teraz przymierzam sie do zakupu jakiego zestawu audio.

Głowne zastosowanie to dzwiek z szeroko rozumianego TV, ( filmy ) okazyjnie muzyka. No chyba ze mi sie zabawa spodoba to wtedy nieco wiecej muzyki.

Pomieszczenie - pokój 8 x 5m, ale TV zestaw wypoczynkowy znajduje sie w wydzielonym fragmencie o wymiarze 4 x 5m ( czyli połowa pokoju ) reszta to stół, kominek i te sprawy.

Zaznaczam ze jestem totalne zero w temacie audio ale jakies bardzo wstepne wyobrazeni mam

Obecnie skłaniam sie ku- zestaw stereo i ew. sub, satelity raczej nie - ew kiedys - mam dwa psy i dwa koty - nie bardzo mam jak to rozmiesci z tyłu wiec na razie zestaw amplituner i głośniki 2,1

W Rzeszowie gdzie mieszkam udałem się razem z żoną do sympatycznej firmy tylko zajmujacej sie zestawami audio i co mi na wstepi zaproponowano:
1. Yamaha RX-A1010 - ponoc niezły sprzet w dość dobrej obecnie cenie
2. MONITOR AUDIO RX8 - mojej zonie spodobały sie w wersji czarny fortepian( niestety 1200zł droższe)
Jakies opienie moze o tym zestawie???
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez myslalem o tym Marantzy 6007 ale z tego co znalazłem na skapcu cena jest jednak o tysiac złotych wieksza - od ok 4500zł. Myślisz ze warto dopłacic??? Polecono mi tą yamahe bo ma ponoc dobry stosunek jakosc/cena. Teraz ok 3500zł , staniała z około 5000zł bo wchodzi nowy model
Wiesz jak to zakup sprzetu do domu. Kolumny najpierw musza sie zonie podobac a z tych co sie podoba mozna wybrac to co ładnie gra. Ale mnie ten fortepian mimo ze łądnie wyglada tez lekko przeraza - scieranie prochow pewnie 2x dziennie.

Z głośników zaproponowano mi jeszcze HECO - Celany GT 702 a z amplitunerów Onkyo TX NR 809. - ale z tego co przeczytałem na razie to onkyo nie ma na forum dobrej prasy ;)

Za 2 tyg umowiony jestem wstepnie na odsłuchanie kolumn i głosników. W temacie jestem totalnie blady - moze bys rozwinął wątek. Moze jakies inne propozycje.
Zaznaczam ze monitory wizualnie w rodzinie wypadły najlepiej ( i pewnie skłaniamy sie do zwykłej wersji czarnej)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To nawet nie chodzi o ścieranie dwa razy dziennie tylko rysy :) one pojawiają się na takim lakierze od razu.

Jak żona kieruje się estetyką to pewnie padnie na SR6007 :)
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to juz ostatnie pytanie. A jak do tego ma sie Denon 3313 ;) ??? W przypadku oszczednosci na głośnikach 1200zł ostatecznie na niego bym mógł sie szarpnąć ..;)
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sarkazm ;). Ale mów co chcesz - myśle ze duzo ludzi kieruje się wizualną kwestią sprzętu ( czy to kolumn czy telewizora).
Tak na 99% dokonałem wyboru
1. Kolumny zwykłe czarne ( nie fortepian ;) RX8
2. Amplituner Denon 3313

Moje kolejne pytanie:
Zestaw głownie służyć ma do filmów i TV, czasem muzyka.
Kino domowe- co w pierwszej kolejnosci potrzeba - subwoofer ( czy p[rzy taki głosnikach jest mi niezbednie potrzebny) czy raczej satelity - RXFX ??
Co do satelitów to raczej przykręca się je do ściany czy są wersje jakieś na kolumnach
 

sebol81

New member
Na Twoim miejscu nie przepłacałbym za MA RX8 tylko kupił MA BX6.
Stawiam flaszkę, że nie usłyszysz żadnej różnicy między tymi kolumnami a będziesz do przodu o kilka tysięcy. Tym bardziej przy słuchaniu filmów, mp3, muzyki z tv satelitarnej itp...
Kolumny te mają bardzo podobne konstrukcje.
Kierowanie się tylko ich wyglądem to nie wszystko :)
Za tą różnicę możesz wziąć np Marantza, który przewinął się w powyższych propozycjach.
Albo Denona - co kto lubi :)

Z perspektywy czasu nie wyobrażam sobie oglądania filmów bez subwoofera.
Według mnie ważniejszy jest on niż satelity.
Zarówno przy BX6 jak i przy RX8 subwoofer do filmów to konieczność.
Ostatnio przenosiłem się ze sprzętem audio-video do dedykowanego pokoju i sprawiłem sobie dodatkowo kolumny surround. Wcześniej oglądałem filmy w systemie 2.1...
I powiem jedno - tyle frajdy przy oglądaniu filmów nie dadzą Ci satelity co porządny subwoofer :)
 
Ostatnia edycja:

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Patrzac na ceneo to roznica w cenie miedzy mx6 a mx8 to około 700zł za sztuke wiec szału nie ma.
Tez sie zastanawiałem ktore wybrac a skoro taka roznica jest dla mnie do przyjecia to raczej na 8 stanie.

Niestety nie mam doswiadczenia z kinem . Sam zawsze z komputera słuchałem na zasadzie 2.1 (Creative GigaWorks T3 )

Czytając kilka wątków o tych głośnikach myślałem ze nie ma potrzeby subwoofera - teraz mma watpliwości ;)

Zastanawiam sie jaki??? Czy serii R od Monitorów??? - prawie 4tysiace
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym przy Twojej myśli i wybrałbym RX8 + Denona 3313.
Jeśli będzie głownie do filmów to zrobi wrażenie na każdym.
Poproś Blackninja o ofertę powinna być extra.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Patrzac na ceneo to roznica w cenie miedzy mx6 a mx8 to około 700zł za sztuke wiec szału nie ma.
Tez sie zastanawiałem ktore wybrac a skoro taka roznica jest dla mnie do przyjecia to raczej na 8 stanie.

Niestety nie mam doswiadczenia z kinem . Sam zawsze z komputera słuchałem na zasadzie 2.1 (Creative GigaWorks T3 )

Czytając kilka wątków o tych głośnikach myślałem ze nie ma potrzeby subwoofera - teraz mma watpliwości ;)

Zastanawiam sie jaki??? Czy serii R od Monitorów??? - prawie 4tysiace

Rozejrzyj się za subami Velodyne. Super sprzęt. Dla mnie jakie by nie były kolumny, to w kinie największe wrażenie robi sub. To on powoduje że na klacie czujesz każdy wybuch:)
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak - jestem po rozmowie z Blackninja ( oferta bardzo ciekawa ;) a takze po rozmowie z moim rzeszowskim sklepem ( zobaczymy jaka dadza oferte ) ;)

Kobieta troche zła ze nie wybrałem RX8 - fortepianu ;) ale chyba ją przekonała jakas opinia z netu w ktorej facet powiedział ze trzeba to czyscic 2x dziennie i tak po kilku miesiacach widac małe drobne ryski - w my mamy 2 psy i co gorsza dwa koty.
Co do suba to czytałem tez jakis watek na tym forum w ktorym włąsnie porównywano suba monitorow ale jeszcze bardziej zachwalano suba Velodyne. Na razie jednak chyba sprawdze jak to chodzi wszystko w stereo i po jakims czasie wezme na kilka dni suba i zobacze czy jest mi niezbedny ;)

I ostatnie pytanie:
Jaki niezły odtwarzacz Blu-Ray do tego??? Jakis denona?? ze najlepiej pasował. Zastosowanie to płyty cd i ew BR ( 3d).

MKV i te sprawy odpalam z laptopa - przez Netgear push2tv - ma to swoje wady i zalety. Ale ogolnie nie jest zle.
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
Patrzac na ceneo to roznica w cenie miedzy mx6 a mx8 to około 700zł za sztuke wiec szału nie ma.
Tez sie zastanawiałem ktore wybrac a skoro taka roznica jest dla mnie do przyjecia to raczej na 8 stanie.

MA BX6 kosztuje około 1500zł za sztukę, MA RX8 kosztuje około 2900 za sztukę...
Także nie wiem skąd te Twoje 700 zł :)
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz racje - coś mi sie z tymi cenami rx6 pomylilo.
Ale z tego co mi mowiono to ze w salonie 40m2 - RX6 bedą za małe ( cokolwiek to znaczy).
Po drugie to są ceny katalogowe RX8 - ostateczne są zdecydowianie nizsze przez to dla mnie do przełknięcia
 

sebol81

New member
Twoje pieniądze, kupisz to co uważasz...
Teksty typu, że za słabe czy za małe są tutaj po prostu śmieszne - kolumny te maja prawie identyczne głośniki, RX8 są bodajże o około 20W mocniejsze (BX6 maja 150W, RX8 170W).
Jako sprzedawca też polecałbym Tobie RX8 :D

Po zakupie RX8 zwróć tylko uwagę na kupowany amplituner, gdyż RX8 są 4Ohm, a nie każdy amplituner obsłuży takie głośniki. Niedopasowany amplituner przy głośniejszym słuchaniu będzie się wyłączał - a w gorszym przypadku po prostu szlag go trafi :)
 
@ Sebol->
Sorki za wtrącenie się ale nie ma możliwości opcji dostosowania mocy w wyjściu w ampli, albo jakiegoś zabezpieczenia przez spaleniem amlpi, gdy ampli ma na wyjściu 8 Ohm a kolumny 4 Ohm?
 
Do góry