kolumny głośnikowe w cenie amplitunera?

Bracket

New member
Witam.
Czytam forum od dłuższego czasu i chciałbym zrozumieć jak dobrać kolumny(na razie cenowo do aplitunera)
Mój wybór padł na ampli w cenie 2-3k(Denon/Marantz)
Jak cenowo należy dobrać kolumny do KD?
Na początku na pewno 2 fronty (+ sub?)...reszta chwilę później.
Pokój 20m2/na razie mebli brak... :) na dniach przyjdzie TV.
muzyka pod różną postacią będzie raczej w 70% ale szukam czegoś bardziej uniwersalnego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiesz, to jest taka teoria, bo tak naprawdę dużo zależy od popularności i renomy danej marki na rynku. Nieraz róznica jest spora za kolumny mające podobne brzmienie, tylko dlatego że np. to jest Klipsch a nie Taga czy inna marka. Roth, które posiadam jak wchodziły na rynek też miały ceny sporo nizsze od np. MA BX czy Klipsch RF, a brzmienie jak dla mnie jest lepsze pod moje preferencje. Myślę że jak dasz za komplet 5.0 w okolicach 3,5 - 4k to już będzie ok. Oczywiście, jak masz kasę i Cię stać na droższe to tylko lepiej. Ale najpierw odsłuchaj. Zestaw należy dobrać pod swoje ucho.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

LukeSky

Member
Bez reklam
Kolumn nie dobiera się cenowo tylko słuchając. Są ludzie, którym podchodzą kolumny w cenie ampli za cały zestaw 5.1, inni nawet zadowolą się zestawem za 1k, a inni muszą niestety więcej posmarować aby poczuć magię :) Jeszcze inni dochodzą do wniosku że wystarczy im 2.0.

Sugeruję wypad do sklepu ze sprzętem, jeśli wybrałeś ampa to każ sobie podpiąć zestaw i posłuchaj kilku.
 

Bracket

New member
tak.
Na poczatek wybieram się na odsłuch do sklepu denona/marantza - tam akurat mają głośniki DALI Zensor i Bostony.
Sprzedawca ze swojej strony poleca Denona z Zensorami.. bo takie posiada.. ;)
Nie słyszałem o tych Bostonach.. no ale zobaczymy
Swoją drogą jesli wybrałbym Marantza może spojrzeć na Paradigm Monitor 7 v7.(front) - podobno dają radę nawet przy mniejszym sprzęcie (takim jak mój wybrany)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Słuchałem Paradigm Monitor i 9 v.7. Dają niezłego kopa. Dynamika i bas to jest ich atut. Zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, szczególnie w rocku, metalu czy przy szybkich bitach. Na pewno warte odsłuchania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bracket

New member
jestem po odsłuchu.
Moje wrażenia - b. pozytywne w zestawie jaki słuchałem. Nie jestem audiofilem, ale mogę parę słów napisać:
Na dzień dobry zestaw DENON 2113 z odtwarzaczem DVD DENON(nie pamiętam symbolu)
z kolumnami DALI Zensor 5 płyta audio George Michael
Kilka utworów, lepiej niż moja stara wieża Diory... ale szaleństwa nie ma
zmiana na Marantza .....bez porównania - dźwięk stał się pełniejszy, bardziej szczegółowy trochę bardziej subtelny.
podmiana kolumn na DALI Zensor 7 - noo lepiej....tzn. czuć ten dźwięk- trochę bardziej soczysty, lepszy bas
Nie zmieniałem już na DENONA - audio wygrywa.
czas na kino - sprzedawca miał BR z Batmanem - dość dobry material- pościg ze strzelaniną.
Po chwili poczulem się jak w prawdziwym kinie (może dlatego że był projektor, film z napisami)
Reasumując - może sprawdzę jeszcze inne kolumny ale jeśli ktoś szuka dobrego kompromisu( na moim poziomie- 30/70) ten wybór jest b. dobry.
Z pewnością jeśli byłby cały zestaw 5.1 lub 7.1 KD pełną gębą...;)
Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...TyXV8iUPL1yjnXzFp6ApYAw&bvm=bv.45107431,d.ZWU
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Widzisz, nie trzeba było tak od razu? Zamiast pisać i pytać lepiej przekonać się samemu, a jaka przy tym frajda :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Masz racje. Ja ostatnio kupiłem niby markowy papier, a okazał się zupełnie do dupy:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja pisałem całkiem prawie powaznie ;) Kiedys w sklepie przechadzaly sie hostessy z promocją nowych ręczników papierowych, ze niby takie wytrzymale, a jakie przy tam milutkie i w ogole soft. Rozdawaly próbki ręczników. Niebylo by w tym nic dziwnego, ze w dziale z papierem toaletowym równiez była ta novinka, tylko model jakby inny :D Dlatego mi się skojarzyło :)
 

Bracket

New member
Widzę że masz sprzęt w podobnym guście.... marantz +dali (oczywiście mój wybrany na niższym poziomie....) i komp też DELL 17"
BTW ale jutro przyjeżdża SONY 55HX850..... :D:D:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja pisałem całkiem prawie powaznie ;) Kiedys w sklepie przechadzaly sie hostessy z promocją nowych ręczników papierowych, ze niby takie wytrzymale, a jakie przy tam milutkie i w ogole soft. Rozdawaly próbki ręczników. Niebylo by w tym nic dziwnego, ze w dziale z papierem toaletowym równiez była ta novinka, tylko model jakby inny :D Dlatego mi się skojarzyło :)

Ja też:) Ostatnio kupiłem Velvet czy Regine, jak urwałem kawalek i spojrzałem, to miałem taki widok na mieszkanie jak w niedzielny poranek, czyli coś tam widzisz ale nie dokońca wyraźnie;) Już marketowe papiery są dużo grubsze. Nie ma to jak pisać w temacie "kolumny głośnikowe w cenie amplitunera?". He,he
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedys to sie chodzilo wymieniac makulature, w tym czasopisma tematyczne :) na papier toaletowy, a pan zamienial na rolki ktore byly przeplecione na sznurku. Kto tym szarym papierem darl tyly, to wie o czym mowie, wiec nie narzekajcie na te pachnace aksamity ktore mamy teraz :)
 
Do góry