Kolumny frontowe do 3,5k (docelowo zestaw 5.1)

rockys23su

New member
Taka cena za te kolumny jest możliwa bowiem w Polce mogłem je kupić nawet taniej niż 1700zł .To są niezłe kolumny ale do większych pomieszczeń i dla osób które nie boją się basu ,wskazane są miękko brzmiące wzmacniacze

Sadzilem, ze ta cena to okazja po przegladnieciu np.allegro. Dzis kupilem klipsch rp260 w cenie 640f. Nie moglem doczekac sie tego odsluchu w styczniu i zamowilem w ciemno,mam nadzieje, ze sie nie rozczaruje. Takzciekawosci, w jakiej najnizszej cenie w polsce moglbym kupic te glosniki?
Panowie jeszcze jedna prosba.... bede potrzebowal do glosnikow przewodu oraz wtykow bananowych, moglibyscie mi cos polecic z amazona.uk badz ebay? chodzi oczywiscie o stosunek jakosci do ceny.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Gratuluję wyboru i myślę że będziesz bardzo zadowolony ! Kable to temat rzeka - poczytaj.Na pewno z tanich to patrz tylko na miedź beztlenową i na fronty myślę 2x4mm, banany to kwestia ile.chcesz wydać jak tani kabel to i dobry banan nic nie wskura ;)

Sadzilem, ze ta cena to okazja po przegladnieciu np.allegro. Dzis kupilem klipsch rp260 w cenie 640f. Nie moglem doczekac sie tego odsluchu w styczniu i zamowilem w ciemno,mam nadzieje, ze sie nie rozczaruje. Takzciekawosci, w jakiej najnizszej cenie w polsce moglbym kupic te glosniki?
Panowie jeszcze jedna prosba.... bede potrzebowal do glosnikow przewodu oraz wtykow bananowych, moglibyscie mi cos polecic z amazona.uk badz ebay? chodzi oczywiscie o stosunek jakosci do ceny.
 

Rafal7

Banned
Sadzilem, ze ta cena to okazja po przegladnieciu np.allegro. Dzis kupilem klipsch rp260 w cenie 640f. Nie moglem doczekac sie tego odsluchu w styczniu i zamowilem w ciemno,mam nadzieje, ze sie nie rozczaruje. Takzciekawosci, w jakiej najnizszej cenie w polsce moglbym kupic te glosniki?
Panowie jeszcze jedna prosba.... bede potrzebowal do glosnikow przewodu oraz wtykow bananowych, moglibyscie mi cos polecic z amazona.uk badz ebay? chodzi oczywiscie o stosunek jakosci do ceny.
W Polsce to jakieś 3500.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Może się wypowiedzą osoby które je posiadają. Ja natomiast jak kupowalem monitor audio silver 100 to wiele osób odradzało mi kolumny poniżej serii silver. Ale ich nie słuchałem więc nie jestem dobrym źródłem informacji.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

To nie jest tak, że kolumny poniżej serii Silver są złe jakościowo, źle wykonane itd... jest to inna półka cenowa. Osobiście miałem (nadal mam na sprzedaż) kolumny Monitor Audio BX5, gdzie para nowych kosztowała po rabatach 2400 zł... a Silver 2 (podstawkowe) - to ich cena jest wyższa niż BX5 (chociaż są podłogowymi). Moim zdaniem serię poniżej Silverów są dobrymi kolumnami, skierowanymi do klientów którzy lubią spokojne grane, nie nastawione na dużą ilość basu, szukających kolumn grających neutralnie...

Koledze oczywiście gratuluje zakupów Klipsch... pewnie poczytałeś co one potrafia, wiec moim zdaniem nie bedziesz zawiedziony.
 
To nie jest tak, że kolumny poniżej serii Silver są złe jakościowo, źle wykonane itd... jest to inna półka cenowa. Osobiście miałem (nadal mam na sprzedaż) kolumny Monitor Audio BX5, gdzie para nowych kosztowała po rabatach 2400 zł... a Silver 2 (podstawkowe) - to ich cena jest wyższa niż BX5 (chociaż są podłogowymi). Moim zdaniem serię poniżej Silverów są dobrymi kolumnami, skierowanymi do klientów którzy lubią spokojne grane, nie nastawione na dużą ilość basu, szukających kolumn grających neutralnie...

Koledze oczywiście gratuluje zakupów Klipsch... pewnie poczytałeś co one potrafia, wiec moim zdaniem nie bedziesz zawiedziony.
Może źle się wyraziłem. Nie tyle złe itp. ... tylko, że w cenie serii np. bronze proponowano kolumny innych producentów w tej kategorii cenowej, jako "lepsze". Ale to raczej kwestia indywidualna i bez odsłuchu to wróżenie z fusów.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Glosniki juz zostaly zakupione (klipsch rp260) takze juz po ptakach, czekam na ich dostawe. Dokupilem do nich kabel Oehlbach T1010 -10m 2x4mm na angielkim ebay,cena z przesylka jakies 21f. Nie bralem niczego drozszego bo nie wiem czy w ogole zauwazylbym roznice;).


Będziesz mega zadowolony :D
Dokup banany będzie lepiej się montowało w gniazdach.
Daj znać jak pierwsze wrażenia bo będzie je potrzeba trochę wygrzać żeby nabrały swojej barwy - ja cały czas jeszcze wygrzewam ;-) a i tak jak słucham (najlepiej FLAC) to radocha wielką !
 

rockys23su

New member
Tak sie zastanawiam ile warto wydac na te banany. Ciekawi mnie czy mozna odczuc roznice miedzy jakimis tanimi a nieco drozszymi?.Jakies propozycje godne polecenia?.
 
Zwłaszcza do ampli. Tam przynajmniej u mnie jest najgorszy dostęp. Więc banany tu bardzo pomagają zamiast bawić się w mocowanie kabla w gniazdach.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Koszt niewieleki ale bardzo ułatwi mocowanie kabli w gniazdach !
Ja mam na całym 5.0 bodajże Nakamichi i Prolinki
 
Ostatnia edycja:

rockys

New member
Witam ponownie. Dzis maja juz do mnie dojsc glosniki(niestety jada az z niemiec dlatego tyle czasu to zajelo). Mam pytanie odnosnie kalibracji. Wszystkie poradniki odnosnie tego tematu zakladaja wieksza ilosc glosnikow. Ja na chwile obecna bede mial tylko stereo(klipsch rp260) i tu pytanie, czy autokalibracja z uzyciem dolaczonego mikrofonu wystarczy?,czy trzeba cos jeszcze w menu zmienic?. Niestety jestem zielony w tym temacie dlatego pytam bardziej doswiadczonych.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zrób auto-kalibracje z pilota - później możesz skorygować pod swoje "ucho".
Pamiętaj że kolumny jako nowe będą trochę inaczej brzmieć jak już wygrzane ale to przyjdzie z czasem.
 

rockys23su

New member
Witam panowie po raz kolejny. Po udanym zakupie frontow przyszedl czas na tylne kolumny. Zastanawiam sie nad klipsch rp 150/160m badz rp 240/250s. Z tego co widzialem rp 150/160 to duze klocki i nie wiem czy bede mial tyle miejsca miedzy sciana a kanapa. Zastanawialem sie nad rp 240/250 ze wzgledu na mniejsze gabaryty i lepsza mozliwosc montazu przy scianie. Co lepiej sprawdzi sie w kinie,czy bedzie duza roznica miedzy rp 150/160 a rp240/250?. A moze na tyl wystarczy cos duzo tanszegonp. R 15m?.z gory dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Opisywałem obszernie różnicę pomiędzy RP250 a RP160.
Testowałem je bardzo skrupulatnie przełączają w locie na przeróżnych materiałach.
Nie pamiętam gdzie dokładnie jest wątek.
Tak czy inaczej, mam te i te, RP160 dają o wiele więcej niskich i są generalnie mocniejsze - co jest ogromną zaletą w dźwięku wielokanałowym.
RP250 to już dipole, świetnie się sprawdzą w konkretnym miejscu (nie wiem jaki masz rozkład) i mogą dać nieco inne efekty. Też uważam, że bdb się sprawdzają w kinie.
W rozkładzie który ja stosuje od zawsze, wybrałbym monitory RP250.
 
Do góry