Kolumny frontowe do 3,5k (docelowo zestaw 5.1)

rockys23su

New member
Witam wszystkich serdecznie. Zwracam sie do Was z prosba o dobor kolumn frontowych do aplitunera Onkyo TX-NR 656. Ze wzgledu ma ograniczony budzet tj.max 3.5k zł chce zakupy podzielic na kilka etapow, dlatego na poczatek chce kupic fronty a nastepnie stopniowo reszte glosnikow. Muzyka jakies slucham to: techno,dance,pop,hip hop. Nie ukrywam, ze do tego typu muzyki bardzo mile widziny jest bas. Metraz pomieszczenia to jakies 20-25mkw. Glosniki stalyby odsuniete od sciany max.10cm. Z racji tego, ze mieszkam w anglii i mam ograniczona mozliwosc odsluchu , prosze Was o propozycje glosnikowe, ktore warto przetestowac. Bede w Polsce w styczniu i do tego czasu chcialbym juz miec jakas liste co warto sprawdzic. Dziekuje i pozdrawiam
 

GleNinja

New member
zacznij od Heco 900 - nie mówię, że są najlepsze na świecie, ale to jedne z częściej wybieranych kolumn - w tej klasie cenowej - i nie bez powodu
warto je brać pod uwagę i odsłuchać
 

Kejup

Member
Bez reklam
Nie będe oryginalny i podpisze się pod propozycjami kolegów wyżej. A jeśli chodzi o serie music style 900 to za troszeczkę ponad 3500 będziesz już miał set 5.0.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A ja z czystym sumieniem do tej powierzchni , do tego ampli i do tego rodzaju muzyki polecę Klipsch RP-260 !
Szybkie szczegółowe z bardzo dobrym basem no i prezentują się rzeczywiście jak klasa premium ��
W tym budżecie powinieneś się zmieścić.
 
Ostatnia edycja:

GleNinja

New member
moim zdaniem Klipsch bardziej eksponuje górne pasmo niż Heco.
W przypadku dłuższych odsłuchów Heco słucha się przyjemniej - przynajmniej w moim wypadku tak jest
nie wiem czy autor szuka tak mocnej góry - ale dobrze, że są proponowane kolumny grającej inaczej - po odsłuchach - będzie wiedział, który kierunek obrać i będzie bliżej do wyboru
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dokładnie - najlepszy odsłuch i dobranie coś pod swoje gusta.
Można jeszcze polecić : Dali Zensor 7 , Tannoy Mercury czy Monitor Audio 6 - każde grają inaczej i dlatego dobrze byłoby odsłuchać
 

Kejup

Member
Bez reklam
Porównywałem bezpośrednio Klipsch rp280f i Heco music style 1000. Jak dla mnie w tym pojedynku bezapelacyjnym zwycięzcą były Heco. Brat właśnie chciał kupić Klipsch ale po odsłuchu zdecydował się na Heco.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No i dlatego jak się da to trzeba posłuchać, inaczej zdajemy sie na gust innych słuchaczy.
Ja miałem porównanie do Music Style 900 i tu Klipsch RP wygrał w cuglach :)
 

Kejup

Member
Bez reklam
No właśnie :) Odsłuch najważniejszy. Każdy lubi co innego. Mój znajomy kupił po namowach innego "audiofila" kable głośnikowe za 1000 które totalnie go rozczarowały.
 

rockys23su

New member
Panowie szybkie pytanko.... Polecaliscie mi miedzy innymi kolumny monitor audio 6, nie wiem tylko czy mieliscie na mysli model mr6, ktory znalazlem wydaje mi sie w smiesznych pieniadzach. Cena u mnie za pare nowych kolumn to 360f, licxzac po obecnym kursie funta to jakies 1700zl z groszami za pare kolumn. Co Wy na to?, te kolumny sprawdza sie w metrazu i muzyce jakies slucham?. Pytam bo cena zachecajaca wiec wzialbym je w ciemna w razie cos;)
 
Może się wypowiedzą osoby które je posiadają. Ja natomiast jak kupowalem monitor audio silver 100 to wiele osób odradzało mi kolumny poniżej serii silver. Ale ich nie słuchałem więc nie jestem dobrym źródłem informacji.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tak chodziło o wersję Silver
Zobacz jeszcze jak ci się uda (choć wątpię czy są w UK) Pylony sapphire 25
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie szybkie pytanko.... Polecaliscie mi miedzy innymi kolumny monitor audio 6, nie wiem tylko czy mieliscie na mysli model mr6, ktory znalazlem wydaje mi sie w smiesznych pieniadzach.

Taka cena za te kolumny jest możliwa bowiem w Polce mogłem je kupić nawet taniej niż 1700zł .To są niezłe kolumny ale do większych pomieszczeń i dla osób które nie boją się basu ,wskazane są miękko brzmiące wzmacniacze
 
Do góry