Kolumny efektowe na ścianie, pod którą stoi kanapa - w którą stronę je skierować?

przemo3642

New member
Dzień dobry. Sytuacja wgląda tak: kolumny efektowe budżetowego systemu 5.1 wiszą na ścianie po obu stronach kanapy dosuniętej do tej ściany, w pleckach mają otwory do wieszania no i tak sobie wiszą skierowane na przeciwległą ścianę. Taki ogólny układ chciałbym zachować, tzn. nie ma opcji odsunięcia kanapy od ściany, czy ustawiania kolumn na standach. Zestaw wykorzystywany głównie do kina, rozstawiony w kwadracie 3,5m x 3,5m (tylne trochę szerzej niż przednie).

I teraz mam pytanie - czy zostawić to jak jest, czy może zauważalnie lepszy efekt uzyskam dokupując uchwyty ścienne i kierując głośniki w stronę kanapy?

Dylemat wynika z tego, że z jednej strony głośniki efektowne grają teraz sobie w pokój, ale to może dobrze, bo z tego, co wiem z tyłu dąży się raczej do rozproszenia dźwięku, a nie żeby był on wycelowany wprost w miejsce odsłuchowe? Jak będzie lepiej w moim przypadku?

Z góry dziękuję za radę.
 
Ostatnia edycja:

sentyzibi

Well-known member
Mam chyba taki sam układ kanapy vs głośniki surround i po moich własnych próbach stwierdziłem, że ukierunkowanie głośników daje dużo lepszy efekt. Zresztą zgodnie z referencyjnym schematem kina domowego 5.1
U mnie jest tak.
c87ee1a9d39a64ff24c9cdb7303db715.jpg
7cb61b4a89fe291e45aab926a7f71a45.jpg


Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry