Kolumny dzisiej graja bass tez (JBL studio oraz tannoy)

makosa5

Member
Witam moje kolumny byly przez 3 ostanie miesiace podpiete pod wzmacniacz stereo onkyo integra a 8270 i ostatnio zaczely dziwnie sie zachowywac gdy zwiekszylem glosnosc bass wpadal w atak piosenka se leciala grala a bass caly czas dawal nie w rytm tylko caly czas tak samo mocno i glosno po przepieciu do kina domowego i auto kalibracji kolumny byly + czyli podbicie glosnosci gdzie w tym samym pomieszczeniu rok te,mu tego nie bylo. Bass po skonfigurowaniu prawie nie wyczuwalny/slyszalny wiec go bede na gwarancje oddawal bo juz mu sie to zdazalo... Czekam na odpowiedz na temat kolumn. Pozdrawiam.
 

marstef

Member
Bez reklam
Podejrzewam, ze cos wzbudzalo sie we wzmacniaczu, czego nie slyszales a glosnik to przetworzyl na mocne wychylenie membrany.
 

makosa5

Member
Podejrzewam, ze cos wzbudzalo sie we wzmacniaczu, czego nie slyszales a glosnik to przetworzyl na mocne wychylenie membrany.


Ale na stereo wzmacniaczu jest problem kolumn ze bass atakuje na drugim wzmacniaczu graja cicho gdzie tylnie kanaly graja jak graly wiec jestem bardziej przychylny ze cos z kolumnami niz z wzmacniaczem. ale czekam moze ktos sie bardziej zna kwestaia co mam odeslac na gwrancje
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja bym obstawiał kiepską akustykę lub umiejscowienie kolumn. Kolega ( chyba Piramida) z tego co pamiętam, tez miał problem z dudniącym basem w 190-tkach. Po prostu wzmak gra bez żadnych korekcji, dlatego jeżeli jest w/w problem, to wzmak go jedynie uwypukli. Natomiast amplituner KD dzięki audyssey koryguje ten niechciany efekt, a dodatkowo na kolumny przecież nie idzie pełne pasmo tylko część roboty przejmuje sub. Ja wiem że wzmak więcej wyciśnie z kolumn niż amplituner KD, ale to niemozliwe żeby na ampli nie bylo basu wcale? A zobacz jakie poprawki zostały wprowadzone po kalibracji, bo może masz zbyt przycięty bas ( chociaż w 608 nie mamy wglądu w zaawansowane opcje korektora)? Jeżeli na wzmaku masz basu za dużo a na amplitunerze mało, to kolumny raczej nie mają na to wpływu. Ja bym obstawiał złe umiejscowienie kolumn i autokalibracja próbuje zniwelować ten nadmiar basu i dudnienia.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To był raczej kolega Raccoon ;)

Ale macie pamięć ;P hehe pamiętam jak się z tym użerałem. Byłem załamany. A wiecie jak się problem rozwiązał - i do dziś mnie to dziwi. Zupełnie... sam. Widocznie kolumny musiały się wygrzać. Potem coś podobnego przechodziłem z subem. I tak samo się problem skończył :) Ale teraz na samo wspomnienie mam ciarki ;P Wtedy pamiętam obwiniałem tylny bass reflex i bliskość ściany ;P
 

WiTT

New member
Bez reklam
Bo tu sami pamiętliwi detektywi :D i pamiętamy nie tylko problemy z basem u Ciebie... tak pusto w Twoim avatarze... ;)
 
Do góry