Kolumny Dynamics DF631C ?

Marcinamsis

New member
Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tych kolumnach niż jest napisane na etykiecie z tyłu. Być może ktoś ma, miał lub po prostu wie np: jaką one mają moc.
dane.jpg

Kupiłem je w 2000r. za kwotę 1980zł Do dziś grają bez żadnego problemu z amplitunerem Yamaha RX-V396RDS. (Centralny Koda J991, tylne Koda J771)
Ze szczątkowych informacji jaki znalazłem w necie to wiem że to firma produkująca w Australii (chyba) Niestety o tym modelu w necie nie ma ani słowa :hmm:
Jak grają?? Diabelnie nisko :twisted:, nie znaczy to że soprany nie działają :-D Ale jak widać na zdjęciach każda kolumna ma coś w rodzaju pasywnego subwoofera w postaci głośnika 26cm który gra od 25Hz:twisted:. Zapuszczając programik który emuluje różne zakresy dźwięku od 1Hz do 20KHz, przy 40Hz odkręcają się śrubki od klamek a sąsiadka musi trzymać wszystkie porcelanowe słoniki żeby jej z regału nie pozjeżdżały 8) Średnie i wysokie tony też na niezłym poziomie.
I to wszystko z Yamahą która ma zaledwie 60W na kanał, przy 8 Ohm. Kolumny mają 6 Ohm więc troszkę to jej pomaga.
Na etykiecie pisze że zalecany amp to od 30W do 200W, czy według tego coś można wywnioskować o mocy muzycznej?? Czy po podłączeniu do mocniejszego ampa powinny grać lepiej??


Wymiary kolumn 101x35x24cm
dwa1.jpg


Narazie wydaje mi się że tylko ja posiadam te "wynalazki", a szukałem dłuuugo. Znalazłem w necie tylko takie kolumny tej firmy:
http://www.allegro.pl/item481505728_kolumny_stereo_dynamics_polecam_watro.html
ale to zdaje się troszkę niższy model. Pomocy nie chcę być sam :krol:
 

robiz

New member
cześć

O twoich modelach nie wiem zbyt duzo. Moge ci tylko powiedzieć , że nie jesteś sam. Ja też kilka lat temu kupiłem kolumny DYNAMICS, graja mi do dzis z ampli Sony DG820. Ja ma serię DB DYNAMICS 1001 ver.2. Według tabliczki z tyłu maja mocy RMS 240 W. Ale w sumie nie wnikam jaka jest ich moc nominalna. Kupowałem je w pewnym audiofilskim sklepie i po odłuchu wziąłem , bo super grały. Zakręceni sprzedawcy powiedzieli , że moc maja wystaczającą. Firma faktycznie jest z Australii , ale dużo w necie o niej informacji nie ma.
Ja jestem z nich zadowolony a mam je już jakieś 6-7 lat.
 

Marcinamsis

New member
A masz może jakieś zdjęcia tych kolumn? Chętnie bym zobaczył jakie jeszcze wynalazki ta firma wyprodukowała :D Ciekawy jestem czemu w necie jest tak mało informacji o tej firmie.
Ktoś jeszcze coś wie, widział, ma itp??
 

robiz

New member
Wygladaja tak te sprzęty.

Też mnie to ciekawi , dlaczego ta firma " nie istnieje " w necie. Robia chyba całkiem dobre sprzęty.
Chyba , że to jest jakaś totalna manufaktura , gdzie siedzą "świstaki" i kleja te kolumienki.
 

Attachments

  • PICT1854.JPG
    PICT1854.JPG
    307,4 KB · Wyś: 784
  • PICT1853.JPG
    PICT1853.JPG
    294,7 KB · Wyś: 1103

fbimax

New member
Ja także posiadam DF 631C

Ja także posiadam DF 631C , dodatkowo mam folder reklamowy z produktami DYNAMICS wraz z opisem fabryki, jeśli kogoś interesuje to mogę podesłać
 
Do góry