Kolumny dolby atmos

Liter1979

Member
Bez reklam
Panowie, szybkie pytanko, prosze o szybką odpowiedź :) Ktore z tych modeli kolumn będą najlepsze do atmosa ? Zaznaczam że nie będą wisieć na suficie, tylko postawie je na frontach :
- ELAC Debut A4
- Magnat AEH 400 ATM
- Heco AM 200
Wszystkie te kolumny oscylują w kwocie ok. 1100-1300 zł, i w takim budżecie muszę się zmieścić... Co radzicie ?
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Zapewne wielu jest takich co nie mogą powiesić kolumn na suficie, więc trzeba próbować inaczej ;) A teoretycznie, gdyby je jednak powiesić to które ? Możliwości odsłuchu nie mam, więc kupuje w ciemno... Najbardziej skłaniam się ku magnatom, wydają mi się najbardziej uniwersalne i najlepiej wykonane z tego co mogę oczywiście zobaczyć w internecie, ale może ktoś miał "fizyczną" styczność z którymś z tych modeli i może coś doradzić ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DrWredman

Active member
kapusta, nie do końca, bo jakiś tam efekt jest.
Ja początkowo postawiłem na frontach zwykłe monitory i skierowałem w sufit.
Dźwięku było dużo więcej niż przy samym 5.1. więc nie jest to tylko chwyt marketingowy.
Liter skombinuj/pożycz jakieś głośniki i zobaczysz czy gra warta świeczki.
Ja bym brał Heco, bo w razie czego łatwiej sprzedać.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Lipetowi chodzi pewnie o to że są ostatnio popularne i ktoś nawet z forum by od Ciebie je odkupił, gdyby Tobie nie przypasowały :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
kapusta, nie do końca, bo jakiś tam efekt jest.
Ja początkowo postawiłem na frontach zwykłe monitory i skierowałem w sufit.
Dźwięku było dużo więcej niż przy samym 5.1. więc nie jest to tylko chwyt marketingowy.
Liter skombinuj/pożycz jakieś głośniki i zobaczysz czy gra warta świeczki.
Ja bym brał Heco, bo w razie czego łatwiej sprzedać.

O ile w cały ten atmos jestem w stanie uwierzyć to stawianie głośników na innych a przeznaczonych na sufit i ma być ten sam efekt to za chiny się nie zgodze i popieram kapuste. Jesli by tak było, to jaki sen miało być dziurawienie sufitu :hmm: równie dobrze co by nie postawił to będzie grało
 

Rafal7

Banned
Nie ma i nie będzie tego efekt co z kolumnami pod sufitem.
Słyszysz więcej bo masz dodatkowe kolumny, a odbicia niby od sufitu które trafiają w Ciebie to jakieś nieporozumienie.
Wystarczy pomyśleć logicznie czy to ma rację bytu.
 

DrWredman

Active member
caparzo, nie napisałem, że efekt będzie ten sam, ale jeśli stoimy przed wyborem: 5.1 albo 5.1.2 w jakimkolwiek ułożeniu to w moim przekonaniu ten drugi będzie lepszy i zawsze doda więcej dźwięku do kina.
Co innego gdy mamy dylemat: postawić głośniki atmosowe na frontach, czy umieścić w suficie. Wtedy wybór jest oczywisty.
 

DrWredman

Active member
następny.... kapusta, ja słuchałem takiego ustawienia i mówię, że jeśli nie możesz zastosować głośników sufitowych to nakładane na fronty też robią robotę. Mniejszą, ale robią.
Za 1500 zł na miejscu kolegi Litera też chciałbym spróbować.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Panowie, a jeśli np. te magnaty powiesiłbym na suficie, ale nie w miejscu odsłuchu tylko nad tv, bo tylko tam miałbym ewentualnie taka możliwość, to miałoby to efekt czy nie ? Z drugiej strony to nie jest tak ze kolumny przeznaczone do powieszenia na suficie lądują na frontach ! Przecież one zostały tak skonstruowane żeby ich przeznaczeniem byly "odbicia" od sufitu !
 

Liter1979

Member
Bez reklam
następny.... kapusta, ja słuchałem takiego ustawienia i mówię, że jeśli nie możesz zastosować głośników sufitowych to nakładane na fronty też robią robotę. Mniejszą, ale robią.
Za 1500 zł na miejscu kolegi Litera też chciałbym spróbować.

Kolegi "Litra" :) Wiem, wiem, fajną mam ksywe ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
aha.. czyli jak kupie zestaw 5.1, 7.1, 9.1, 140.1... i poustawiam pod ścianą jak pluton egzekucyjny bandytów, to mi zagra bo od tego jest ??

jeden robi testy z głośnikami, wiesza nad głową, za głową, przed głową i szuka dobrej ścieżki a drugi ustawi na kolumnie i będzie prawie atmos...ludzie czy wy czytacie co piszecie? Czy jak do skody fabi damy 4 turbosprężarki to pojedzie 430 km/h jak veyron bo też ma tyle?

armani, bipo weźcie dajcie słowo jakieś na ten temat...
 

Liter1979

Member
Bez reklam
aha.. czyli jak kupie zestaw 5.1, 7.1, 9.1, 140.1... i poustawiam pod ścianą jak pluton egzekucyjny bandytów, to mi zagra bo od tego jest ??

jeden robi testy z głośnikami, wiesza nad głową, za głową, przed głową i szuka dobrej ścieżki a drugi ustawi na kolumnie i będzie prawie atmos...ludzie czy wy czytacie co piszecie? Czy jak do skody fabi damy 4 turbosprężarki to pojedzie 430 km/h jak veyron bo też ma tyle?

armani, bipo weźcie dajcie słowo jakieś na ten temat...

Bez nerwów, skąd ta agresja :) ;) Jedno mam tylko pytanie : słuchałes kolumn przeznaczonych do Atmosa ustawionych na frontach czy gdy piszesz że to "ni dy rydy" to są tylko Twoje przypuszczenia ? Klipsch RP-280FA 7.2.4 Dolby Atmos-Enabled Speaker System Review - AVSForum.com - rozumiem że to rozwiązanie od Klipsch to również pic na wodę ? Poważnie pytam ! Bo ja nie słyszałem tak ustawionych kolumn, dlatego chcę poznać zdanie tych którzy mieli z tym styczność.
 

Rafal7

Banned
A to maja być niby specjalne kolumny?
To tylko producent tak twierdzi, tam są takie same przetworniki jak w normalnych kolumnach, żadne wyjątkowe.

Pomyśl logicznie, wiesz gdzie się niby odbije ten niby dźwięk i gdzie spadnie?
Caparzo dobrze pisze, jak wieszają sufitowe to czemu jeżdżą nimi po suficie i szukają najlepszego miejsca dla kolumn?
Myślisz ze producent napisze ze to jest specjalne i będzie git?
 
Do góry