Kolumny do Yamahy RX- V765-THE BEST WYBÓR(do 2tys za parę)

hoodlum

New member
Kolumny maja być podłogowe nie za szerokie.Mam paru żelaznych faworytów, ale nie moge sie zdecydować...
-Dali Concept 6
-Magnat Quantum 605
-Heco Victa 700
Moze cos innego polecicie do 2 tys za parę?50% muzyka cd, koncerty blu i dvd, 50% filmy. Muzyka rockowa min. Queen, The Killers ,Green DAy.W przyszłosci zestaw rozbudowany o satelity center i suba. Prosze o konkretna odpowieź które kolumny najlepiej zagraja do takiego rodzaju muzy:blagam:
 

dembol

New member
w systemie stereo mam paradigmy 60v4 studio
w kinie siesty i powiem tobie ze potrafią sie bronic te polskie konstrukcje ! zachodnie kolumny o takiej budowie i brzmieniu kosztowaly by dobre 4 tys zl

moza kupic w poznaniu w salonie tonsila
na aukcjach jest ryzyko nigdy nie wiadomo czy nie sa zbudowane w stodole na wybrakowanych przetwornikach
 

hawk11

New member
Jedź do salonu to posłuchasz i wybierzesz co Tobie się podoba. Z tych co podałeś to słuchałem Q605 i Heco 500 (i wiele innych). Nie słyszałem Dali, więc nie mogę opisać, Natomiast Q605 gra o wiele lepiej od tych Heco. Polecam posłuchać Kody K5000 (tu wygląd powala w porównaniu do Q605). Quantumy graja trochę lepiej od Kody (gdyby Quantumy wyglądały tak jak Kody to nic więcej bym nie potrzebował.), to moje zdanie. Nie napisałeś do jakiego pomieszczenia. Najlepiej zrobisz jak pojedziesz do salonu i posłuchasz, tak jak napisałem na początku.
Pozdrawiam.
 

Pierek

New member
jamo C 407 :)

Kolumny maja być podłogowe nie za szerokie.Mam paru żelaznych faworytów, ale nie moge sie zdecydować...
-Dali Concept 6
-Magnat Quantum 605
-Heco Victa 700
Moze cos innego polecicie do 2 tys za parę?50% muzyka cd, koncerty blu i dvd, 50% filmy. Muzyka rockowa min. Queen, The Killers ,Green DAy.W przyszłosci zestaw rozbudowany o satelity center i suba. Prosze o konkretna odpowieź które kolumny najlepiej zagraja do takiego rodzaju muzy:blagam:

Mają membrany z celulozy i bardzo wiernie odwzorowuja dzwiek muzyka rockowa i koncerty to ich żywioł .A tak z pozostałych to Dali .
 

McMatheo

New member
Zdaje się pominięto bardzo ciekawie kolumienki samej Yamahy ;)

Zwłaszcza często opisywane NS-y, czyli 555ki lub 777ki. Wyglądają niesamowicie i grają znakomicie!

Ampli - 765ka jest bardzo popularna (sam ją mam) i wgłębiając się w temat okazuje się, że bardzo często użytkownicy kupują do niej NSy, nawet potężne 777ki chwaląc sobie uzyskiwane efekty. Dzisiaj otrzymałem od zacnego użytkownika tego forum ciekawe spostrzeżenie - otóż można zastosować podwójne okablowanie dla frontów będące swego rodzaju biampingiem poprzez zasilenie LF standardowymi OUTami frontów, zaś HF zasilić wyjściami z OUTów do głośników bocznych z rozwiązania 7.1. Różnica podobno jest niesamowita - już przy standardowym połączeniu jest świetnie ale ten zabieg to jeszcze wyższy poziom efektów.

Sam czekam na szczegóły takiego rozwiązania :)
Oczywiście kolumienki muszą mieć podwójne przyłącza.
 

hoodlum

New member
Dzieki za podpowiedzi. Chyba się skusze na stare dobre concept szóstki.Pokój (5dl x3,5sz) Jakoś najlepiej odpowiadają mi wizualnie i gabarytowo, a jak jeszcze super grają to ekstra.
 
Ostatnia edycja:

rafal735r

New member
Ja posiadam od jakiegois czasu Quantumy 605, moj kumpel ma Victy 700. To wogole inna szkola grania. Victy wynmiekaja pod wieloma wzgledami. Nie ma co sie dziwic, bo to podstawowa seria. Najlepiej to idz gdzies na odsluch. Posluchaj proponowanych ci ofert. Polecam tez odsluch 605 a nie zdziwie sie jak wyjdziesz z nimi ze sklepu. Bo tak w ciemno to nie bardzo kupywac kolumny. Kazdy odbiera dzwiek inaczej.
 
Do góry