kolumny do Yamahy RX-797 + CDX497

Stirlitz

New member
Witam wszystkich jako nowy użytkownik.

NIedawno zamówiłem yamahe rx797-teraz pora na kolumny.
Byłem zdecydowany wziąść silver RS1 MA ALE przeglądając dziś specyfikacje yamahy zobaczyłem coś takiego:
"Minimum RMS output power:
6ohm, 20hz to 2kHZ, 0.03%THD) 120W+120W"
Czy to znaczy, że na silvery pójdzie 120W? /moc zalecana-80W RMS/
Kolejny kwiatek:
Maximum output power/europe model only/:
1kHz, 0.7% THD, 4ohm-160W
i parę innych kwiatków... znalezione w manualu 797 na www.4electronicwarehouse.com/ content/yamaha/rx-797-manual.pdf .
Wiem że producenci często podbijają swoją specyfikację... chcę tylko wiedzieć-czy widzieliście/słyszeliście działającą konfigurację RX797+MA bronze br2/silver rs1?. Czy jest to bezpieczne i właściwe połączenie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Podłączenie MA do Yamahy jest bezpieczne, reszta zelaży od kierowcy, jak rąbniesz w drzewo to nie kwestia Sklasy tylko tego jak naciskales pedał gazu.
 

Skibus

New member
Nie martw się, to tylko specyfikacje. Jak będziesz bezmyślnie odkręcał głośność to spalisz. Jak nie puszczasz tak by całe osiedle musiało słuchać, to się nie masz czym przejmować.
 

Stirlitz

New member
Witam wszystkich.

Miałem mały poślizg z dostawą ale wreszcie są-silverki rs1 :>. Stolarka-świetna-nie widać łączeń, same kolumny nie są duże, ale zapewniam ze grają wystarczająco głośno.

Co do dźwięku-nie chce się wypowiadać-jest to mój 1y zestaw stereo-posiadam także wieżę technicsa, ale jakoś nigdy nei miałem specjlanie chęci chodzić do drugiego pokoju ;) . Przewody ampli-kolumny to ultralink challanger-same kolumny powiesiłem na ścianie używając do tego podstawek vogelsa VLB200-cóż, jak sie nie ma co się lubi, to się co się... - mówiąc wprost-mój pokój nie pozwala na postawienie kolumn-jednakże nie usłyszałem pogorszenia się dźwięku po założeniu kolumn na ścianę. W porównaniu do SC-EH670 rodziców zestaw gra dużo bardziej szczegółowo (porównywane na stacjach radiowych, sygnał z koncentryka od vectry). I na razie mogę powiedzieć w sumie tylko tyle :) niestety praca goni :/ a kolumny otrzymałem w poniedziałek-muszą się więc jeszcze wygrzać. Nie będę też oszukiwał-nie mam też porównania-do tej pory siedziałem na creative inspire 5300, więc przeskok jest spory, by nie rzec gigantyczny :].

Mam jeszcze 2a pytanka-czy można yamahę rx797 podłączyć cyfrowo /spdif/ z komputerem? Nie widzę z tyłu digital input, lecz czytałem że model ten posiada DAC-jak to rozumieć?.

Pytanie 2-do czego służą w 797 i innych amplitunerach wejścia video-in?.

Proszę o rady i dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Kakus

New member
Własnie nabyłem na allegro Hyperiony III i mam jeszcze jedno pytanie, czy warto zainwestować w inny CD np. NAD do tego ampli?
 

Drumin

New member
stereo Yamaha

Może troszkę za późno na odpowiedź ale skoro opierasz się się na tej samej elektronice, która budzi moje zaufanie to może połącz ją z Mission M32i lub wolnostojące M33i. Powinno podziałać, niezapominając oczywiście o dobrym przewodniku łączącym kolumny z Yamaszką
 

tomtu

New member
Odświeżę wątek Yamahy RX-797 i jakie kolumny do tego.
Zastanawiam nad tym połączeniem powyższy zestaw ma dobrze grać w stereo ale i być podłączony pod lcd(dvd i c+) i moje pytanie
1. czy ktoś ma takie połączenie i jest zadowolony zarówno z muzy jak i w zestawie z tv.
2.jakie macie kolumny?
3. ewentualnie jakie polecacie na 25m2 do 1500zł
4. czy gdzieś we Wrocławiu ewentualnie okolice można posłuchać przetestować ten ampli z różnymi kolumnami.
I jeszcze jedno
5. czy ktoś porównywał stereo rx-797 z RX-V 463 (wiem że gorzej w 463) ale jaka jest różnica (to może niezbyt mądre pytanie wynika z tego że jeszcze się do końca nie zdecydowałem co do amplitunera stereo czy 5.1)
 
Ostatnia edycja:
Do góry