Kolumny do yamaha RX-V 473/475

pabloXXI

New member
Witam.
Proszę o poradę i pomoc w doborze kolumn do amplitunera jak w temacie. Zakładany budżet to ok. 2000 zł. Na początek chciałbym zakupić kolumny frontowe i centralną. Pokój ok. 22 m2. (5,5x4). Podział filmy 40% / muzyka 60% (w związku z użytkowaniem przez wszystkich domowników przekrój muzyczny od popu do rocka). Kolumny będą stały przy ścianie. Jedna z kolumn ze względu na uwarunkowania meblowe będzie musiała stać między wysoką witryną, a szafką rtv (wnęka ok. 25 cm szerokości).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Indiana Line Nota 550+740 (chyba że dołożysz z 400zł i będziesz miał cały zestaw 5.0) ewentualnie same fronty : Monitor Audio MR6, Roth Oli40 (teraz się nazywają Melodika BL40 - podobno to samo co Oli40), Taga Platinum F-60/F80. Jeśli słuchasz dużo muzyki pomyśl o lepszym amplitunerze.
 

pabloXXI

New member
Czynnikiem ograniczającym jest w tym zakresie kasa ok. 3.500 na ampli + kolumny (na początek frontowe i centralny).
Chyba, że macie jakąś inną propozycję, alternatywę zestawu, który mógłby przyzwoicie zagrać.
 

pabloXXI

New member
Już po odsłuchach. Udało się posłuchać MR MA 6, Elac 58.2, Kef C7 i tak przy okazji Boston Acoustic CS226. Subiektywnie najbardziej przypadły mi do gustu Elac 58.2 i Kef C7. A tak z ciekawości co sądzicie o tych BA. I jeszcze jedno czy warto zastanowić się nad zamianą yamahy rx-v 475 na onkyo tx-nr525?
 

pabloXXI

New member
MR MR6 na tytułowej yamaha, Elac też na yamaha, natomiast Kef i BA na denon. Jakie są zasadnicze różnice przemawiające za wyborem onkyo 515?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Onkyo 515 na plus w porównaniu do 525: ma 8 wejść HDMI w tym jedno na froncie, ma 2 wyjścia HDMI, 2 wejścia optyczne, jest 7-kanałowa, masz też możliwość bi-ampingu, ma mocniejszy zasilacz.
 

pabloXXI

New member
Wobec tego przy założeniu podobnego pułapu cenowego brać 515. Rozumiem, że z yamahy można z czystym sumieniem zrezygnować.
Czy warto zastanawiać się nad Boston Acoustic CS226 pytam przez pryzmat ceny z jaką są dostępne.
 

pabloXXI

New member
Na początek podziękowania dla wszystkich, którzy zechcieli poświęcić trochę czasu, podzielić się swoją wiedzą i pomocą w doborze zestawu kina domowego.
Zakup dokonany onkyo tx-nr525 + kef c7 (narazie same podłogowe, na resztę trzeba trochę poczekać). Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne zestaw jak dla mnie gra bardzo przyjemnie powiedziałbym "miękko".

Pod ampli mam podłączony (HDMI) tuner SAT i z ampli (HDMI) do TV. Mam pytanie o dźwięk jak słucham przez kino domowe tzn. jak na tunerze SAT wyciszę dźwięk to na ampli muszę mocno podkręcić. Wydaje mi się, że coś mogłem zrobić nie tak ewentualnie być może coś w ustawieniach. Czy można zrobić tak aby poziom głośności był niezależny dla tunera SAT i ampli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pabloXXI

New member
Podobają mi się jeszcze bardziej niż wtedy kiedy oglądałem je w sklepie. Ponieważ jest to mój pierwszy zestaw kina domowego (na razie część) jestem bardzo zadowolony. Naprawdę (moim zdaniem) sprawiają wrażenie, że są to kolumny klasę wyższa - "lakier fortepianowy", aluminiowy głośnik wysokotonowy robią wrażenie (stoją i cieszą oko bez maskownic i ucho oczywiście).
 
Do góry