kolumny do YAMAHA RX-A820

ajwi

New member
Witam serdecznie forumowiczów,

Na to szanowne forum zaglądam dosyć często - pogłębiam swoją wiedzę w różnych tematach. Czasami wystarczy mi to co już zostało omówione i jest OK.
W tej chwili natomiast mam problem zasadniczy ( jak dla mnie ).
Jestem praktycznie zdecydowany na zakup amplitunera YAMAHA RX-A820 ( jak ktoś sie postara to mnie moze przekona do czegoś innego ).
Chciałbym dobrać odpowiednie kolumny ( muza + kino odsłuch po połowie ). Pomieszczenie ok. 25 m2, z uwagi na wcześniejsze decyzje odnośnie urządzenia mieszkania sprzęt może być wstawiony w narożnik pokoju ( dla mnie katastrofa ). do tego jesze przody powinny być niższe niż 105 cm ( nie pytajcie dlaczego ) i mieć stosunkowo małe gabaryty.
Na tę chwilę mój faworyt to - Dali Zensor 5 set, na razie bez subwofera ( niestety nie za bardzo mam możliwość odsłuchu takiego zestawu - Bydgoszcz ).
Słuchałem B&W 684 i to mi pasuje ale odsłuch był w w salce o odopiedniej akustyce (top hi-fi & video design ) ale u mnie w domu raczej nie mogę mieć kolumn z bas refleksem z tyłu. I tu zaczyna się jazda.

Zaproponujcie coś - czy te Dali zensor 5 to dobry wybór?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady
ajwi
 

Jok3r

New member
Bez reklam
W podobnej cenie kupisz już Dali Lektory 6, albo niewiele więcej Dali Ikon 5 MKII, które mają już hybrydowy układ wysokotonowy z wstęgowcem i myślę, że w nie powinieneś celować jeżeli chodzi o ofertę Dali, tym bardziej, że ampli jest mocną jednostką i napędzi spokojnie kolumny lepsze. Co do elektroniki godny polecenia do Dali jest Marantz, ale Yamaha też nie najgorzej się spisuje z nimi. Najlepiej posłuchać obu połączeń i wybrać to, które Ci pasuje najbardziej.
 

ajwi

New member
Dali Ikon 5 MKII pewnie byłyby OK ale to trochę za wysoka cena.
Celowałbym raczej w Zensory.
Zensor 7 pewnie byłby też OK ale z kolei ma większe gabaryty niż niż Lektory 6.
Więc chyba kolejność dla mnie jest taka: Zensor 5, Lektor 6, Zensor 7.
Czy może wiecie gdzie w Bydgoszczy lub w okolicach możnaby posłuchać takiego zestawu
 
Do góry