Kolumny do Yamaha rx-a1020

Killarmy

New member
Witam wszystkich,

Aktualnie posiadam zestaw jamo s606 5.1 i 4 miesiące temu kupiłem bardzo okazyjnie yamahe rx-a1020. Jak dobrze wiecie, o ile w kinie jamo się jakoś spisują, tak w stereo odstają znacząco. Przyszła pora na zmianę głośników. Z ampli jestem zadowolony i póki co zmieniać go nie będę ale w przyszłości na pewno rozbuduję zestaw o wzmacniacz stereo, korzystając z pre out ampli. Co do głośników, to zależy mi żeby teraz zagrały przyzwoicie z moim ampli, cenię sobie neutralność dźwięku i szeroką scenę. Nie lubię gdy bas mocno wychodzi przed szereg ale z drugiej strony fajnie jest czuć, że jest :) Co do muzyki to słucham od klasyków typu dire straits, pink floyd, the eagles, przez u2, muse, kończąc na chillout'cie przy kieliszku wina z żoną. Salon ma 16 m2 ale jest otwarty na jadalnie i kuchnie, więc łączna powierzchnia jest dość spora. Kwota na stereo +/- 4,5 tys. Interesują mnie kolumny, które sprawdzą się w kinie, w stereo dadzą rade, a po rozbudowie o wzmacniacz zaskoczą jeszcze bardziej.

co polecacie do odsłuchów? Sporo dobrego naczytałem się o monitor audio, można jeszcze dorwać serie rx 8 w dobrej cenie. Jak sprawdzą się dali zensor/ lektor i który model brać pod uwagę do mojego metrażu i preferencji? może paradigm? Nie ukrywam, że fajnie byłoby gdyby kolumny miały BR z przodu, a same kolumny nie musiałby tak wystawać jak obecnie jamo.

dodam jeszcze, że stosunek muzyki do filmów wynosi mniej więcej 60/40. Yamaha lubi zagrać ostro, więc głośniki raczej powinny być stonowane? co dobrze zagra z moją yamaha? Z góry dziękuję za rady
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry