Kolumny do Yamaha 773; Denon X2000

Henry

Active member
Bez reklam
Witam forumowiczów,

Przymierzam się do zakupu KD, mój wybór padł na amplitunery:
-YAMAHA 773 lub 675 ewentualnie 775
-DENON X 2000

do powyższych chciałbym kupić tanie zestawy głośnikowe, na chwilę obecną takie wchodzą w rachubę, ponieważ są dostępne na dużą ilość rat, więc ich zakupu nie odczuję
- Taga Tav 606 v3- cena ok. 1200 zł
- Eltax Monaco - cena ok. 1400 zł
- Wharfadele Obisdian 600- cena 1299 zł (znalazłem w sklepie on-line Saturna w ratach 30x0%)

Zdaję sobie sprawę, że głośniki, które wymieniłem są dobrych kilka klas niżej od amplitunerów, ale chcę je potraktować, jako tymczasowe uzupełnienie do amplitunerów, na okres około 2 lat
O ile na temat Tagi i Wharfadale trochę informacji udało mi się na forum znaleźć, to na temat Elataxa Monaco nie znalazłem nic poza informacją użytkownika blackninja, że Elatx takie glosniki wprowadza do sprzedaży(ELTAX atakuje ładną taniością HT 8002) Pytanie jak ta ładna taniość zagra? Może ktoś z Was słyszał te głosniki?


Które z tych głośników będą najlepiej się zgrywały z YAMAHA, a które z DENON.
Sprzęt będzie ustawiony w pokoju +/- 23 m2, na dzień dzisiejszy chciałbym zestaw bez suba. Wykorzystywane będą uniwersalnie tzn, muza w 50% a reszta filmy i konsola.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Yamaha 773/775 na pewno lepiej wyposażona od Denona X2000. Przede wszystkim Yamaha ma pre-out co daje w przyszłości podłączenie wzmacniacza. Jeśli chodzi o brzmienie to mnie bardziej pasuje Denon. Z kolumn, które wymieniłeś trochę słuchałem Obsidian 600 i Tagę. I z tych dwóch wybrałbym Obsidiany.
 

Lukas-L83

New member
Ile taka yamaha 773 ma maksymalne zużycie prądu? Nawet na stronie producenta nie piszą, jest info o tym.ze generuje moc 1120 przy podłączeniu wszystkich 7 kanałów, w takim razie jak mam narazie tylko fronty to tez będzie tyle zuzywala? Czy mniej?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale to jest moc laczona, dodane moce wszystkich koncowek. Realnie jakies 5x50-60w. Nie da sie tak aby gralo dobrze a ciagnelo tyle co LED TV. Denon ma zasilacz 500w wiec to jest max jego pobor mocy ale to musialbys grac na full a wtedy napewno by sie wylaczyl :)
 

Lukas-L83

New member
Czyli jak podepne same fronty 4 ohmowe a w specyfikacji Yamahy jest napisane że przy 4 ohmach daje 210W na kanał to słuchając sobie powiedzmy na połowę głośności będzie mi zużywać około 200 W energii? Sorry ale jeśli jestem w błędzie to możesz mnie z niego wyprowadzić? A tak na marginesie są jakieś ampli denona obsługujące 4 ohmowe kolumny?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

Lukas-L83

New member
No tak, masz rację przy jednym 210 W. W ogóle się na tym nie znam. A ten 4520 to nie do przeskoczenia dla mnie. Musze się zmieścić w budżecie tak do 2100 zł maks. Napisz jak możesz w takim razie ile przy dwóch kanałach może przekazać mocy na kanał skoro na jednym wysterowanym 210W i jak się to przekłada na zużycie energii

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

werf

Active member
Bez reklam
Masz tabelkę do modelu podobnego
Myślę że przy normalnym użytkowaniu domowym nie więcej niż 150W
 

Attachments

  • max_yamaha_rx_v673_lab4.jpg
    max_yamaha_rx_v673_lab4.jpg
    20,3 KB · Wyś: 170

Henry

Active member
Bez reklam
A wracając do kwestii zestawu głośnikowego, słyszał ktoś może te Eltaxy. Ja osobiście też skłaniam się ku Obsydianom, ale mojej żonie wizualnie najbardziej odpowiadają własnie Eltaxy. Słyszałem je w MM podlączone do Denona X1000, ale jak wiecie w MM ciężko ocenić jakość brzmienia. Interesuje mnie czy wogóle brac je pod uwagę. Kiedyś miałem Eltaxy Century 300 i nie były to, delikatnie mowiąc najlepsze kolumny ;)
 
Do góry