Kolumny do Technics EH550

Boombolek

New member
Witam. Posiadam wzmacniacz oraz procesor dźwięku od całkiem przyzwoitej wieży Techicsa model EH550.
Posiadam pokój niestety tylko 8m2 w kształcie prostokąta i szukam jakichś głośników do niego.
Nie zależy mi na monstrualnej mocy, chcę uzyskać maksymalnie czysty dźwięk z wyrazistym basem. Przeznaczenie? -70% muzyka, -15% filmy, - 15% dźwięk z dekodera N. Mój pierwszy wybór padł na Jamo S426, oczywiście same fronty, jednak standardowe kolumny od tego wzmacniacza posiadają impedancję 6omów i połączone są metodą bi-wiring, czy bi-wiring dyskwalifikuje ten model Jamo..? Jeśli macie jakieś inne propozycje do 600zł chętnie poczytam. Po prostu szkoda żeby Technics leżał w piwnicy i się kurzył, ale jeśli nie ma sensu dokupować do niego kolumn to trudno.
EDIT: Przypomniałem sobie o Jamo S606, które maja bi-wiring, jednakże są ogromne jak na mój pokój - 35cm głebokości :/ no i cena dwukrotnie wyższa od S426..

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Boombolek

New member
Śmiało je możesz podłączyć.Większość współczesnych kolumn ma taką możliwość.

Masz na myśli S426 czy S606? Zależałoby mi bardziej na tej pierwszej opcji ponieważ są po prostu tańsze. Na schemacie, który przesłałeś w obu przypadkach kolumna ma 4 wejścia, mój wzmak ma po 4 wyjścia na każda kolumnę, jednak kolumna Jamo S426 ma jedynie 2 wejścia, bez podziału na tony niskie i wyższe. Czyli jak w tym momencie podłączyć? 2 plusy ze wzmaka wpiąć w 1 plus w kolumnie i analogicznie minusy...?
 

beginner_pl

New member
A EH550 nie miał 3 wzmacniaczy?
1 na LF 2 na HF lewy i prawy?
Nie znam schematu ale coś mi tak świta.
Jak tak, to szukaj czegoś z możliwością podpięcia w bi-amping.
 

Boombolek

New member
A EH550 nie miał 3 wzmacniaczy?
1 na LF 2 na HF lewy i prawy?
Nie znam schematu ale coś mi tak świta.
Jak tak, to szukaj czegoś z możliwością podpięcia w bi-amping.

Nie, są 2 niezależne wyjścia na niskie i 2 na wysokie. Wrzucam fotke:
dscn2360.jpg


 

beginner_pl

New member
Liczna wyjść/wejść nie zawsze jest równa faktom.
Jakby tak było to M-Audio HTS800 miały by bi-amping możliwy a tak naprawdę maja możliwość użycia ich w bi-wiring :eek:k:
 

Boombolek

New member
Hmm, dopiero zagłebiam się w tajniki techniki z przedrostkiem "bi-" :p
A tak po chłopsku: Można pod to podłączyć głośniki tylko z 1 + i 1-? Np. Jamo S426?
 

bubu54142

New member
Każda kolumna ma założoną zworę która pozwala podłączyć normalnie + i -.
Jak chcesz się bawić w bi-wiring to po prostu ją zdejmujesz.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
tak jest - ta wieża ma 3 wzmacniacze
dwa dla tonów wysokich i trzeci dla basu monofoniczny - z basem należy uważać bo impedancja powinna wynosić bodajże około 16 ohm dla tego wzmacniacza
efekt na innych kolumnach będzie dość kiepski bo wieża ma klasyczny biwiring/biamping ze zwrotnicą dzielącą sygnał przed końcówkami mocy(a nie te pseudo biampingi w amplitunerach)
 

pkomp

New member
nie - sens to ją sprzedać - męczyłem się na tym pół roku ale nie wytrzymałem...gra średnio a cewki w głośnikach przy wysokich poziomach głośności mocno się nagrzewają...dobrze że nie miałem żadnej imprezy bo na 100% bym je zjarał....Podmieniałem też kolumny na jakieś sony tonsile i coś tam jeszcze z możliwością biwiringu....nie miało to sensu
 

Boombolek

New member
No pkomp dzięki za taka odpowiedź, brakowało mi zdania kogoś kto robił podobne kombinacje. Sądzę, że temat został wyczerpany. Nie pozostaje nic innego jak sprzedać Technicsa i kupić coś innego.
 

pkomp

New member
:)
no robiłem robiłem bo nie do końca pasowało mi to co te kolumny sobą reprezentowały....może by coś z tego wyszło gdyby znać dokładne częstotliwości podziału i moce ale niestety - tego nigdzie nie znalazłem więc dalsze kombinacje to była strata czasu

Jako że trafił się klient to się nawet nie zastanawiałem - sprzedałem drożej niż kupiłem :)
 

Boombolek

New member
Im więcej ingerencji tym więcej problemów w przyszłości zazwyczaj więc nie ma co. Mi też nie do końca odpowiada ich brzmienie, tony średnie i wysokie jeszcze w miarę ok ale dół to jest dramat. Ja dostałem ja w rozliczeniu więc żadna strata na dobrą sprawę, może jakiś chętny sie znajdzie.
 
Do góry