Kolumny do stereo.

sobiepa

New member
Koledzy podpowiedzcie jakieś konkretne przykłady kolumn do stereo.Ampli już by był HK 3490 i w pierwszej wersji były jamo s 606.Jednak dowiedziałem się ,że te kolumny to nie specjalnie.Całość planowałem w około 3 tys.3,5 tys.Pokój 24m kw.Bez suba/na razie/więc te kolumny dobrze, aby miały jakiś niski ton.Dziękuję za pomoc -sugestie.
 

sobiepa

New member
Szczerze to muzyki różnej nie mam mam jakiejś sprecyzowanej.Muszę wymienić dotychczasowy "sprzęt" który padł- czyli mini wieża Panasonic saak 27.Jest tym samym szansa na pierwszy poważniejszy sprzęt w życiu.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli szukasz kolumn dynamicznych z dobrym basem to zwróciłbym uwagę na RF62, Magnat Quantum 657, JBL studio 190. Godne uwagi są również Monitor Audio MR6 - ciut spokojniejsze.
 

Ano-2013

New member
Tak, klipsch rf-62 w tej chwili wesja II. Osobiście niedawno tez kupiłem klipsch RF-82 II. Zastanawiałem sie tez nad JBL Studio 180, 190, 580,590 - dwa ostatnie to już wyższa półka cenowa. Monitor Audio i dali również godne uwagi. Ja słuchałem Klipsch oraz JBL Studio wybrałem Klipsch :)
 

sobiepa

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.Mam już wybór wiem czego szukać.Mam jeszcze jedno pytanie teraz już konkretnie do kolegów właścicieli HK 3490.Czy Wy podłączacie do niego Tv po optycznym?.Czy można tak zrobić zwłaszcza jak jest jakiś film a Dolby D. np na tvn lub w tv naziemniej cyfrowej.Tez tak planuję zrobić/mam led Tv Lg 3d/wiadomo cienki głośniki lichutkie.Czy można uzyskać poprzez takie podłączenie "namiastkę"dźwięku przestrzennego?.Dziś dowiedziałem się ,że po takim podłączeniu w głośnikach będzie CISZA,że ampli sobie nie poradzi bo nie ma kodeków/czy tam czegoś/.poprostu nie będzie grać.Czy to prawda?.szkoda by było gdyby tak to mi nie zadziałało.
 
Do góry