Kolumny do stereo d0 1400 zł.

sl@veq

New member
Witam.
Proszę o pomoc w doborze kolumn podłogowych do mojego zestawu stereo Pioneera.
W zestawie A-449, GR-777, PD-5700 i F-449. Aktualnie zestaw gra z kolumnami Diora ZgC-100-8-903. Pokój ok. 15 m2. Słucham różnej muzyki od popu do elektroniki (Jarre, Oldfield, Shultze...). W "oko wpadły" mi:
- Polk Audio M20
- Boston Acoustic CS 260 II
- Heco Victa 502/602
- Pylon Audio Pearl 20
- Tonsil Premium
- Indiana Line Nota 550 (ale to już poza zakładanym budżetem).
Czekam na podpowiedzi. Pozdrawiam. SK.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Heco robi bardzo dobre kolumny ale to raczej z wyższych serii ,Victy słuchałem maja lekko dudniacy dźwięk z wymienionych najlepsze wydają się Boston i Pylon Audio chociaż pomyslalbym nad modelem Pearl 25 który jest całościowo lepszy i ma szczególnie lepsze oparcie w basie .Te kolumny często są w promocji więc zmiescisz w budżecie .Jest jeszcze jedna opcja i to nawet tańsza Monitor Audio MR 4 to kolumny o świetnej stereofonii i przejrzystości można naprawdę usłyszeć dużo szczegółów ,natomiast pewną wadą lub zaletą dla innych jest znaczne ożywienie dźwięku ,druga sprawa ,że nie nadają się do głośnego grania .Jeżeli sluchasz z umiarkowaną głośnościa i preferujesz dynamiczny otwarty dźwięk to może być bardzo dobra propozycja
 

sl@veq

New member
Witam.
Obecnie posiadane kolumny raczej dudnią niż grają. Dźwięk jest "zlepiony'', brak mu szczegółowości, zwłaszcza w wysokich partiach. A i średnica jest słaba. Może to zasługa niskich tonów, które niszczą wszystko. Niestety, czasy kiedy muzyki słuchało się głośno (np. czerwony album TSA, ten z Poltonu, taki rozkładany - mam winyla) minęły bezpowrotnie. Wtedy te proporcje nie były tak istotne. Oczywiście była jeszcze Republika z winylem Nowe sytuacje. Teraz to tylko Beatlesi, Oldfield i coś ze starszych płyt Tangerine Dream. Tak więc nie za głośno, dużo szczegółów, niezbyt nachalny bas. Dużo przestszeni, zwłaszcza jeśli mówimy o elektronice.
Też myślałem o Boston CS II, ale czy te kolumny nie są stworzone z myślą o graniu w kinie domowym czyli w zestawie 5.1 lub 5.0. Pylony też fajne. Mają bardzo dobre recenzje, zwłaszcza jeśli chodzi o wrażenia odsłuchowe. A już Monitor Audio ty byłoby coś, ale bardzo drogie. Ale z drugiej strony, przecież kolumny kupuje się na dłuższy czas. Może więc warto poczekać na okazję. A co jest z Tonsilem? Pamiętam, kumpel miał Altusy, takie czarne, ogromne. Stały na podłodze i słuchaliśmy takiego zespołu OMD z płyty z utworem Enola Gey. Ale to grało. A Pink Floyd z Dark Side... czy ACDC z Highway To Hell. Ale się rozpisałem. Ale to dlatego, że sprzęcik wrócił do łask po kilkuletnim niebycie. Ma on ładne 22-23 lata. I tak sobie pomyślałem, że dokupując nowsze kolumny jeszcze coś z niego będzie.
Pozdrowienia. SK.
 

ewaldus

New member
Ja kupiłem Pylon 25 na promocji w necie rtveuroagd, listopad za 1250zl para. Po miesiącu grają bardzo dobrze. Do tego wziąłem amplituner RS202D i cd-N301. Jestem zadowolony. Za ok. 3500zl wymieniłem 25letnia wieże Technics. TSA i AC/DC brzmią jeszcze lepiej niż na starym sprzęcie.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

sturek

New member
Mogę polecić Pylon Audio OPAL 20. Kupiłem do 15m2 i zastąpią Monitor Audio Br5. Sprawdzają się doskonale przy niezbyt głośnych odsłuchach (8oh). Grają Z Denonem Ceol N9 pięknym, obfitym, niskim basem, środek nie jest wyeksponowany, wysokie raczej delikatne. Nie sądziłem, że jestem w stanie tyle wyciąć z tego Denonka. Byłem dotąd sceptycznie nastawiony do wszystkich recenzji Pylonów, bo jak to możliwe, że "grają lepiej jak zestawy dwukrotnie droższe", ale ten zakup mnie usatysfakcjonował w pełni.
 

sturek

New member
Jeszcze kilka słów, bo musiałem przerwać wcześniejszy opis. Mam jeszcze porównanie do Dali Zensor 3, które grają niesamowicie przestrzennie, ale w innych elementach mnie zawiodły, bas brzmiał jakby obudowa była z tektury. Br5 również grały podobnie, więc zacząłem podejrzewać, że to wina Denona. Zaryzykowałem jeszcze z Pylonami i to jest TO. Bas w Opalach schodzi tak nisko, jakbym miał jakiegoś małego suba w pokoju, sam dźwięk natomiast jest taki spójny, głęboki i dynamiczny, a jednocześnie łagodny i soczysty - trudno to opisać, ale można słuchać godzinami. Coś jak brzmienie dobrego zestawu lampowego, jakiego słuchałem kiedyś w jednym z salonów audio. Wydawało mi się, że nie da się skompletować w takiej cenie czegoś podobnego, a tu proszę. Oczywiście scena, detale to nie ten poziom, ale cena tłumaczy wszystko. Muzykalność i miodność tego zestawu to 10/10 :)
Równie dobrze grają podłączone do Marantza SR6006, a porównując do grających tam na co dzień Monitor audio BX6, nawet bardziej mi odpowiadają. Basu ciut więcej, góra mnie drażniąca. Całość dużo lepsza.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trzeba przyznać, że Pylon robi przyzwoite budżetowe kolumny. Opale na AS zagrały całkiem fajnie. Jak kiedyś będę w jakim salonie to chętnie odsłucham.
 

sl@veq

New member
Witam.
Miałem napisać coś wcześniej ale zacząłem oglądać film o Jarocinie (Po co wolność) i tak przeleciało 2 godzinki. Do tematu. Szukałem różnych informacji w necie, w różnych sklepach ze sprzętem i w jednym z nich wyczaiłem Monitory MR4 w cenie 1390 z darmowym transportem. Niewiele się namyślając zamówiłem i już do mnie jadą. Także jedno z moich marzeń się spełniło. Bardzo dziękuję wszelkie rady i podpowiedzi i w ogóle za ciekawą "rozmowę". Mam jeszcze jedną prośbę. Jakie kable do tego zestawu dołączyć? A czy to prawda, że kable muszą być jednakowej długości?.
Pozdrawiam. SK.
 

sl@veq

New member
Nie , nie pytałem. A to źle czy dobrze? We wszystkich sklepach cena taka sama (prawie 400 zł więcej) więc uznałem, że to okazja.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście cena 1390 nie jest wybitnie okazyjna ,gdybyś rozmawiał z Blackninja (forumowym czarodziejem) to by było lepiej .Myślę że z kolumn będziesz zadowolony bo maja ciekawy dźwięk , w przyszłości możesz pomyśleć o lepszym wzmacniaczu dobrymi partnerami mogą być NAD ,Cambridge Audio natomiast w pewnym sensie odradzam jasno brzmiące np tańsze modele Yamahy .Te kolumny dobrze grają z lampami .Trochę też brzmienie skoryguja kable mogą być o ciemniejszej barwie lub równowadze tonalnej przesuniętej w dół
 
Ostatnia edycja:

sl@veq

New member
Witam.
Jak dla mnie to cena jest okay. Kolumienki już dojechały i jestem po pierwszych odsłuchach. Na początek Mike Oldfield i "Voyager" i "Guitars". Zagrało bardzo fajnie. Czysto, przestrzennie. Tony niskie łagodne, znaczące. Średnica czysta a tony wysokie wyraźnie oddzielone. Całość oddaje bardzo dobrze specyficzny charakter muzyki Oldfielda z tych płyt. Potem Dire Straits. Tu też bardzo fajnie. Ogólnie dźwięk bardzo mi odpowiada. Chociaż szczerze mówiąc pierwsze wrażenie takie sobie. Małe. cienkie, w porównaniu z moimi Diorami to lekkie. Ale grają naprawdę fajnie. Może polecicie jakieś dobre kable do zestawu Pioneer 449 i te kolumny.
Pozdrawiam. SK.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Spokojnie kolumny muszą się wygrzac brzmienie zdecydowanie się poprawi ,wiem co piszę ponieważ kiedyś miałem te kolumny i też słuchałem podobnej muzyki .Pamiętam przy utworze Enya "Storm in Africa" ruszylo meblami w pokoju
 
Do góry